Skocz do zawartości

Włącznik świateł, rozbiórka, naprawa podświetlenia
18 18

258 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Piny do przełożenia. Wszystko jest na forum w temacie o MCE.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok. Tylko jestem ciekaw czy po przełożeniu tych pinów wszystko będzie działać jak należy, chodzi mi o sprawy z czujnikiem zmierzchu i funkcją auto.....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A dlaczego ma nie działać? Ja mam w B6 włącznik D z B7.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzięki, jutro przekładam z pinu 11 do 13....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, takie pytanko ode mnie, moje dwie diódki również poległy, wziąłem się za wymianę, ale jestem dość zielony w temacie elektryki, rozumiem, że diody są łączone ze sobą szeregowo i jeśli jedna będzie podpięta odwrotnie to nie zapalą i właśnie tu jest problem, wystarczająco już napaćkałem na tej płytce i chciałbym, żeby mi ktoś wskazał w którą stronę jest plus a w którą minus, jak to sprawnie podpiąć bez zbędnej zabawy w ciągle przelutowywanie :>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Diody z prawej strony pozycja i mijania dziwnie się zachowują. Jak przełączam świecą ale po dłuższej chwili potrafią zgasnąć.

Miał ktoś taką przypadłość, co może być niesprawne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Padają powoli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok, dzięki czyli trzeba wlutować nowe :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mam pytanie zmieniałem swój włącznik świateł w sensie bo był wytarty, ale w ferworze walki został wyciągnięty cały trzpień z pokrętłem... Odpalam zapłon światła się świecą pomimo że cały modul jest odpięty od kostki , wkładam moduł złożony to wszystko się pali, diody,światła  i nie reaguje na kręcenie pokrętłem jakieś pomysły jak to ogarnąć ? 😮 Czy zostaje kupienie nowego modułu i wpięcie go ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Mam problem z podświetleniem w swoim przełączniku. Standardowo Nie świecą te po prawej stronie - 0 postoj mijania. Przy mrozie -15 zaczely te ilonki zaświecac sie i gasnac az auto się nagrzalo i tyle po swieceniu. Te po lewej świecą bez problemu. Oddalem płytkę podświetlenia do elektronika na poprawę lutow. Co się zmieniło to to ze zaczela kropka od pokretla swiecic (gorna z 2diod oswietlajacych pokretlo) a te ikonki nadal nie zatrybily. Gdzie szukac przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

diody do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobione, wymienione diody obydwie górne. Niestety na clear i bily po oczach ale zmatowilem papierem ściernym i troche przytarlem glowke by rozproszyc światło i gitarka :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 8.12.2018 o 02:19, Davee napisał:

Zrobione, wymienione diody obydwie górne. Niestety na clear i bily po oczach ale zmatowilem papierem ściernym i troche przytarlem glowke by rozproszyc światło i gitarka :)

Jaką gradacją?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A tym co mialem pod reka  🙂 akurat trafiło sie 220 🙂 dioda miekka takze przytrzesz każdym  🙂

Edytowane przez Davee

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Jakby ktoś potrzebował, zaznaczyłem na płytce gdzie ma być plus a gdzie minus dla diód, nie mogłem znaleźć schematu i podczas wymiany te które nie świeciły nie było jak sprawdzić który to który 🤐 i niestety musiałem wszystkie przylutować jeszcze raz, stąd taki kipisz na płytce i pozrywane pola lutownicze 🙄

Wrzuciłem na mijania zieloną diodę i w dzień wygląda jak żółta ale wieczorem już bardziej zielona 😁

Polecam polecieć z cyną po wszystkich stykach, u mnie trzy rezystory miały solidne zimne luty, że nie było przejścia.

20190208_122747.jpg

20190208_121850.jpg20190208_121843.jpg

Edytowane przez passoro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie mam małe pytanie czy jeżeli świecą mi sie diody pomarańczowa od "auto" zielona od pozycji  oraz zielona i pomarańczową od świateł przeciwmgielnych oraz 0.  Zajrze tam  na dniach jeśli chodzi o diody. Ale pytanie  czy przez te braki czerwonego podświetlenia mogą mi nie świeci ramki nawiewó przyciski w podsufitce oraz przycisk esp ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A moze ktoś ktos sie spotkal juz z takim objawem ?

Gdzie szukac przyczyny 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi