Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak oświetlenia przy otwartych drzwiach


pogo92

Rekomendowane odpowiedzi

Po 11 latach "przewaga dzięki technice" zaczyna kuleć :)


Proponuje udać sie do dobrego elektryka

Wiesz może jak jest ubrany/wygląda dobry elektryk?:)

Edytowane przez windu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez był taki problem, brak prądu w drzwiach kierowcy, i niedziałający centralny zamek w drzwiach kierowcy, przyczyną był uszkodzony sterownik opuszczania szyby strona kierowcy, ponieważ to jest główny sterownik ma on bardzo duży wpływ na elektrykę. Proponuje udać sie do dobrego elektryka, ja próbowałem samemu kombinować ale bez skutku, a tym bardziej, że to powszechne problemy w audi a4, więc jak jest dobry elektryk to będzie wiedział co zrobić.

W razie czego piszcie na prywatnej wiadomości.

Wystarczy to wymienić i wróci do normy?

tak po tej wymianie było wszystko okej, i śmiga do dzisiaj ; )

Po 11 latach "przewaga dzięki technice" zaczyna kuleć :)

Proponuje udać sie do dobrego elektryka

Wiesz może jak jest ubrany/wygląda dobry elektryk? :)

Tak wiem jak jest ubrany dobry elektryk.

1. Zakład naprawczy jest czysty (bo przy dłubaniu przy elektryce praktycznie nie da się ubrudzić)

2. Elektryk ubrany jest w fartuch ESD żeby nie zrobić zwarcia swoją odzieżą

3. Jak przyjeżdżasz do niego z samochodem z dość powszechną usterką w danym modelu, to z mety powie Ci o co chodzi.

A Ty Windu83 skoro nie wiesz jak ubierają się dobrzy fachowcy to proponuje udać się do okulisty a później do optyka i wyrobić okulary :D

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w mojej b7 mam taki problem, ze w ogole nie dziala gorne oswietlenie wnetrza, doswietlenia na nogi dziala, lampki w drzwiach tez. Nie swieca tylko lampki w podsufitce oraz lampka w bagazniku w klapie. Czy zalacze guzikiem czy otwarciem auta, nie dziala.

Dzisiaj dostalem sie do modulu komfortu ale suchutko idealnie nawet kurzu nie bylo. Wtyczki na nowo powsadzalem ale nic nie pomoglo. A diody te czerwone co podswietlaja przyciski dzialaja. A i oczywiscie swiatlo w schowku i w lusterkach "sloneczkach" tez nie dzialaja. Mysle ze to wszystko jest na 1 lini i na niej nie pojawia sie napiecie;/ Tylko gdzie szukac problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w mojej b7 mam taki problem, ze w ogole nie dziala gorne oswietlenie wnetrza, doswietlenia na nogi dziala, lampki w drzwiach tez. Nie swieca tylko lampki w podsufitce oraz lampka w bagazniku w klapie. Czy zalacze guzikiem czy otwarciem auta, nie dziala.

Dzisiaj dostalem sie do modulu komfortu ale suchutko idealnie nawet kurzu nie bylo. Wtyczki na nowo powsadzalem ale nic nie pomoglo. A diody te czerwone co podswietlaja przyciski dzialaja. A i oczywiscie swiatlo w schowku i w lusterkach "sloneczkach" tez nie dzialaja. Mysle ze to wszystko jest na 1 lini i na niej nie pojawia sie napiecie;/ Tylko gdzie szukac problemu?

Mam dokładnie tą samą przypadłość co KrzysiekSPI. Pomóżcie koledzy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia czy nie połamane są przewody w charmonijce. To samo w klapie. Często pękają przy zawiasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat niedziała podświetlenie wszystkich drzwi i klapy na fisie wszystko pokazuje ok oswietlenie gorne tez sie zapala. Błędy w sterowniku:

00956- Key2

01560-Passanger Door

oba błędy sporadyczne. Ktoś ma pomysł na rozwiązanie problemu? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku okazal sie problem po stronie modulu komfortu. Dostanie kopa dziala pare godzin, potem znowu:P. Musze ogarnac zimne luty, styki itp. Albo wymienic go^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj po nocy wsiadłem do samochodu. Od razu zdziwiło mnie, że po otwarciu z pilota samochodu, nie zniknęła czerwona dioda na drzwiach kierowcy. Okazało się, że nie reaguje na pilot. Ba! okazało się, że auto całą noc było otwarte, bo zamykając dzień wcześniej nie zauważyłem, że elektryka siadła.

Do rzeczy... Nie działała centralny zamek od strony kierowcy(pasażera z przodu działa). Nie działa elektryka przednich szyb, zarówno pasażera i kierowcy. Nie działa regulacja lusterek. W skrócie - cała elektryka przednich drzwi pasażera i kierowcy siadła.

Komunikaty, jakie wywala komputer:

Control Module Part Number: 8E0 959 433 N
Component and/or Version: Komfortgerát T87 0111
Software Coding: 06720
Work Shop Code: WSC 06435
VCID: 3C0BB7F33F73
Additional Info: Steuergerát Fahr. antwortet nicht
Additional Info: 8E1959802B Tőrsteuer.BF BRM 4.11
3 Faults Found:
01331 - Door Control Module; Driver Side (J386)
49-00 - No Communications
01560 - Passenger Door
60-10 - Won't Safe - Intermittent
00936 - Electric Window Switch in Front Passenger Door (E107).
27-10 - Implausible Signal - Intermittent

Gdzie szukać przyczyny? Skoro padła elektryka w obu drzwiach, to chyba problemem nie jest przetarty kabel, ponieważ dziwne by było, gdyby w tym samym momencie przetarły się oba kable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj po nocy wsiadłem do samochodu. Od razu zdziwiło mnie, że po otwarciu z pilota samochodu, nie zniknęła czerwona dioda na drzwiach kierowcy. Okazało się, że nie reaguje na pilot. Ba! okazało się, że auto całą noc było otwarte, bo zamykając dzień wcześniej nie zauważyłem, że elektryka siadła.

Do rzeczy... Nie działała centralny zamek od strony kierowcy(pasażera z przodu działa). Nie działa elektryka przednich szyb, zarówno pasażera i kierowcy. Nie działa regulacja lusterek. W skrócie - cała elektryka przednich drzwi pasażera i kierowcy siadła.

Komunikaty, jakie wywala komputer:

Control Module Part Number: 8E0 959 433 N

Component and/or Version: Komfortgerát T87 0111

Software Coding: 06720

Work Shop Code: WSC 06435

VCID: 3C0BB7F33F73

Additional Info: Steuergerát Fahr. antwortet nicht

Additional Info: 8E1959802B Tőrsteuer.BF BRM 4.11

3 Faults Found:

01331 - Door Control Module; Driver Side (J386)

49-00 - No Communications

01560 - Passenger Door

60-10 - Won't Safe - Intermittent

00936 - Electric Window Switch in Front Passenger Door (E107).

27-10 - Implausible Signal - Intermittent

Gdzie szukać przyczyny? Skoro padła elektryka w obu drzwiach, to chyba problemem nie jest przetarty kabel, ponieważ dziwne by było, gdyby w tym samym momencie przetarły się oba kable?

kolego ja miałem takie objawy bardzo proste rozwiazanie wiazka w drzwiach albo od kierowcy albo od pasazera juz jest zabardzo zgnieciona w tych autkach tak jest miałem tak po rozebraniu wiazki kabli od kierowcy jeden kabelek był juz prawie urwany zrobione i wszystkio działa zobacz wiazki w drzwiach pozdrawiam

Edytowane przez saviolka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mk nie masz czasem zalanego? Po skasowaniu co powraca?

Po skasowaniu powraca:

01331 - Door Control Module; Driver Side (J386)

49-00 - No Communications

01560 - Passenger Door

60-10 - Won't Safe - Intermittent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mk nie masz czasem zalanego? Po skasowaniu co powraca?

Po skasowaniu powraca:

01331 - Door Control Module; Driver Side (J386)

49-00 - No Communications

01560 - Passenger Door

60-10 - Won't Safe - Intermittent

Pierwszy błąd mówi o przerwie w obwodzie sterownika j386 w drzwiach kierowcy a drugi o usterce po stronie pasażera. Na pewno musisz posprawdzaj przewody w charmonijkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mk nie masz czasem zalanego? Po skasowaniu co powraca?

Po skasowaniu powraca:

01331 - Door Control Module; Driver Side (J386)

49-00 - No Communications

01560 - Passenger Door

60-10 - Won't Safe - Intermittent

Pierwszy błąd mówi o przerwie w obwodzie sterownika j386 w drzwiach kierowcy a drugi o usterce po stronie pasażera. Na pewno musisz posprawdzaj przewody w charmonijkach.

Dzisiaj rozkręciłem drzwi od strony kierowcy. Wiązka w gumowej przejściówce do drzwi wygląda na całą, chyba że pękła gdzieś dalej. Zrobiłem zdjęcie:

k54T05v.jpg

Porobiłem też zdjęcia wszystkich kostek wchodzących do drzwi: Tylko która jest od czego?

UJTx2f6.jpg

Skoro nie działa cała elektryka to na bank musi być coś w gumce między drzwiami, a przodem auta, tylko tego nie widać. Chyba udam się z tym do mechanika. Bo żeby teraz namierzyć gdzie jest usterka powinienem przejrzeć wszystkie przewody? Czy możliwe, by przewód pękł, mimo, że gumka izolująca jest cała?

Edytowane przez mashet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chwilowo dziala, ostatnio go wyciaglem w celu poszukania przyczyny. Niestety po otwarciu wszystko wygladalo jak z fabryki. Wiec spakowalem go z powrotem, zasadzilem kopa jak elektryk, wsadzilem i podczas jazdy samo sie naprawilo. Ciekawe na jak dlugo:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...