Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ochrona turbo za 200zł?


paplanski

Rekomendowane odpowiedzi

turbo timer (przynajmniej ten HKS) dzila tak ze opuszczajac auto zaciagamy reczny hamulec i wychodzimy. Jesli nie zaciagniemy recznego TT nie dziala tzn auto gasnie po wyjęciu kluczyka. A w wypadku gdy zostawiamy auto z zaciagnietym recznym i odchodzimy, w tym czasie zlodziej dostaje sie do auta i chce odjechac, musi zwolnic reczny - wtedy auto gaśnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kunio dziex za publiczne wyjaśnienie tematu ;)

From Wikipedia, the free encyclopedia

A turbo timer is a device designed to keep an automotive engine running for a pre-specified period of time in order to automatically execute the cool-down period required to prevent premature turbo wear and failure. After a period of driving when a turbocharger has been working hard, it is important to let the engine run at idle speed for a period of time, allowing the compressor assembly to run down in speed and cool from the lower gas temperatures in both the exhaust and intake tracts. At the same time the lubricating oil from the engine is able to circulate properly so the turbine won't burn the lubricating oil that would otherwise be trapped within the charger with the turbine rotating at high speed.

acha koledzy zieloni zdeniu i rob - nie popisaliście się chłopaki :diabelek:

jak użytkownik zadaje pytanie warto odpowiedzieć..jak się temat zna a nie naśmiewamy sie z innych :diabelek: :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbo timer (przynajmniej ten HKS) dzila tak ze opuszczajac auto zaciagamy reczny hamulec i wychodzimy. Jesli nie zaciagniemy recznego TT nie dziala tzn auto gasnie po wyjęciu kluczyka. A w wypadku gdy zostawiamy auto z zaciagnietym recznym i odchodzimy, w tym czasie zlodziej dostaje sie do auta i chce odjechac, musi zwolnic reczny - wtedy auto gaśnie ;)

tylko co zrobić jak ktoś ma bloka skrzyni biegów. wrzucam wsteczny, wkładam trzpień w blokade, zaciągam ręczny, otrwieram drzwi wysiadam z auta - puszcza msprzegło urywa mi nogi a auto jedzie samo :). wynalazek dobry ale nie do codziennego uzytku w manualu. W automacie jak najbardziej. Dodatkowo w zimie nie nalezy zaciągac ręcznego bo może przymarznąć. Taki gadzet na wyrost. Ja po ostrej jeździe siedze koło dwóch minut w aucie, zamykam w tym czasie brame, wynosze zakupy z auta, etc., a potem wyłaczam auto. Robiłem tak w poprzednim aucie i przez 120 tys km nie miałem najmniejszeog problemu z turbo. Oczywiście turbotimer jeżeli ktoś ma pałuje auto, ma automata i pamięc jak gupik jest jak znalazł (przy odpowiednich warunkach pogodowych- patrz wyżej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak, jeszcze gps, blokada na kola, na kierownice i jeszcze z 5 innych zabezpieczen. Stary tobie napewno TT nie jest potrzebne ale wiekszosc osob w turbodoladownych i mocno wysilonych autach tego wlasnie uzywa i jest to bardzo wygodne rozwiazanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha koledzy zieloni zdeniu i rob - nie popisaliście się chłopaki :diabelek:

jak użytkownik zadaje pytanie warto odpowiedzieć..jak się temat zna a nie naśmiewamy sie z innych :diabelek: :<

przyznaję rację :one:

zachowałem się jak gówniarz :oops:

przepraszam wszystkich których uraziłem :564:

nie zmienia to jedna faktu że mam swoje zdanie na temat owego cudownego wynalazku :619:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie pojechaliście po tym urządzonku :053:

A ja się w pełni zgadzam z Kuniem i żałuję, że spóźniłem się na bitwę bo miałem ochotę trochę podorzucać komentarzy popartych własnym doświadczeniem z 1.8TQ :) Ale... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że w Wawie nie porzeba zabezpieczeń bo nie kradną u was aut

Jak mają ukraść to ukradną i na największym zadupiu ;) Reguł nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się w pełni zgadzam z Kuniem i żałuję, że spóźniłem się na bitwę bo miałem ochotę trochę podorzucać komentarzy popartych własnym doświadczeniem z 1.8TQ Ale...

Jesli masz jakies doswiadczenia to skrobij troszke. Pewnie zainteresowani chetnie poczytaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...