Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Miękki pedał hamulca po wymianie klocków i zacisków.


Cie5la

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Wymieniłem klocki, zaciski z tyłu, przewody elastyczne z przodu, zregenerowałem zaciski z przodu, płyn hamulcowy (przelałem 3l), po odpowietrzeniu pedał hamulca jest miękki, tzn. łapie bardzo nisko. Podczas naprawy przewody były zaciśnięte i poziom płynu nie spadł poniżej minimum. Na postoju jak pod pompuję z 2 razy to robi się twardy ale po chwili znowu opada.

Czytałem na innych forach, że klocki muszą się ułożyć, przejeżdżę te 200 km i zobaczę czy coś pomoże.

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Cie5la
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jednak dostało Ci się powietrze do układu. Ja u siebie mailem tak: na odpalonym jak wciskalem pedał to powoli wpadał w podłogę , po podpompowaniu chwile był twardy po czym znowu wpadał w podłogę. Pomogło odpowietrzenie układu przy okazji zmieniłem płyn na nowy.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powietrze w tylnych zaciskach, zle odpowietrzone.

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być też coś z pompą hamulcową jak to powiedział "mój" mechanik, jeden z tłoków może nie trzymać. Mam to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak nagle pompa sie zesrala, bo wymienial klocki z tarczami i zaciskami.. jasne...

1. Czekac az sie dotrą

2. Odpowietrzyc tyl, ale nie na jarzmach tylko w rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniales zaciski z tyłu wiec może wcześniej były zapieczone na amen? Jeżeli tak, to możliwe że łapie trochę niżej teraz i jest to normalne... Spotkałem się z tym w swoim aucie i paru innych :wink: ale najpierw sprawdź jeszcze raz czy dobrze odpowietrzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie były zapieczone, powymieniałem uszczelniacze, wyczyściłem pomalowałem i przy odpowietrzaniu gwinty od kalamitek w zacisku wyrobiły się dlatego kupiłem nowe.
Dzisiaj trochę pojeździłem i albo układ jest nadal zapowietrzony albo coś z pompą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też pedał hamulca był miękki jak tylni zacisk był minimalnie zapowietrzony. Przez odpowietrznik leciał płyn zamiast powietrza a i tak był zapowietrzony. W końcu jakoś sie udało odpowietrzyc i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też pedał hamulca był miękki jak tylni zacisk był minimalnie zapowietrzony. Przez odpowietrznik leciał płyn zamiast powietrza a i tak był zapowietrzony. W końcu jakoś sie udało odpowietrzyc i jest ok.

Dzięki za radę, jutro dokupię płynu i będę odpowietrzał tył do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posępne sie pod temat jesli mozna i mnie to samo po wymianie płynu i przewodów z przodu odpowietrzony był juz 3 razy i dalej to samo

Sprawdzony na rolkach i wszystkie koła hamują tak samo ...

Decyzje masz jakis złoty pomysł na odpowietrzenie?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki miales stan plynu w zbiorniczku przy wymianie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Full

Zbiorniczek tez był wymieniany bo pęknięty był na górze

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odpompowanie płynu ze zbiornicZka i wymiana na nowy

Potem zalalem płyn

I odpowietrzylem

Po 2 dniach odpowietrzylem znowu

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez prezesik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie jak mi pękł elastyczny przewód z przodu,układ sie zapowietrzył odpowietrzałem 3 razy i lipa byla pedał miekki, to wziąłem vaga odpowietrzyłem pompę ABS i znów hamulce od prawego tylu i wszystko było ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie jak mi pękł elastyczny przewód z przodu,układ sie zapowietrzył odpowietrzałem 3 razy i lipa byla pedał miekki, to wziąłem vaga odpowietrzyłem pompę ABS i znów hamulce od prawego tylu i wszystko było ok :)

Auto trzeba podnieść z ziemi zeby abs odpowietrzc

Wysłane z mojego iPad za pomocą palca wskazujacego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak opisane jest w instrukcji :) ale ktoś potrafi powiedzieć czemu ? W audi nie ma korektora siły hamowania wiec po co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to sobie wyobrazasz co ?

Masz zamiar podnosic każde kolo i odpowietrzac ?

Dwa dni Ci na to zejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby po co podnosić auto nawet jezeli ma korektor siły hamowania moim zdaniem jest ta czynność zbedna w Mitsubishi Galant odpowietrzałem i obyło się bez podnoszenia auta do autora zapowietrzony układ jezeli nie dasz rady jedz na pompe i odpowietrzysz

Edytowane przez ivan1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...