Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poduszka/poduszki silnika i skrzyni biegów


Sasal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam oznaczenia i informacji jakie są poduszki w silniku CAGA. Czy lewa i prawa poduszka silnika są takie same? Jak wygląda do tego poduszka pod skrzynia biegów. Ewentualnie podrzućcie link gdzie takowe kupić i czy kupować tylko oryginały czy występują jakieś sensowne zamienniki?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się dzieje z autkiem?Ze musisz zaraz wszystkie poduchy wymieniać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjechałem do ASO i mi powiedzieli. Z autkiem nic się nie dzieje, żadnych oznak, lecz mam 1 poduszkę zużytą i zalecono mi wymianę wszystkich, wiec orientuje się narazie w cenach :) Może lepiej nie skąpić i zrobić komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat mam taki problem u siebie w a4 2008 rok b8 2.0 143 ps ze przy odpalaniu silnika coś uderza tak jak by była oberwana poduszka. Faktycznie była oberwana poduszka pod skrzynia biegów wymieniłem cała łapę z 2 poduszkami podtrzymującymi skrzynie biegów. Trochę poprawiło się po wymianie ,autem nie trzęsie tak jak wcześniej na biegu jałowym i nie ma tego uderzenia przy gaszeniu silnika jest lepiej ale jeszcze nie tak jak powinno być . Pukanie to słychać jeszcze jak na zapalonym silniku włączę bieg 1 i trzymając nogę na hamulcu puszczam pulsacyjnie sprzęgło . Co może być przyczyna tego ze tak powiem walenia ,czy jeszcze jakaś urwana lub zużyta poduszka ? Proszę o pomoc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To może i ja się podepnę pod temat :) byłem u mechanika i sprawdził że lewa poduszka silnika cieknie, wiec trzeba ją wymienić ( autem trzęsie przy odpalaniu) i zalecono żeby wymienić komplet czyli dwie poduszki silnika i skrzyni. Pytanko jakie są ich oznaczenia.

Ps. dwumasa wymieniona rok temu.

Pozdrawiam.

Edytowane przez gsmlondon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ktoś doszedł jakie są nr tych poduszek?? Moje Audi to rocznik 2008 CAGA bez STOP/START czyli też bez poduszek z "czujnikiem". Ze wszystkich katalogów wynika że poduchy są zamienne ale chce mieć 100% pewności bo jedna (piszcząca) już wymieniona z tego co pamiętam na nr OEM 8R0198381P. Chciałbym jeszcze wymienić 2 bo nadal trzęsie budą przy odpalaniu i widać że ewidentnie zaczyna bujać od strony kierowcy tam gdzie jest nie wymieniona poducha.

Edytowane przez kobuzzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ktoś doszedł jakie są nr tych poduszek?? Moje Audi to rocznik 2008 CAGA bez STOP/START czyli też bez poduszek z "czujnikiem". Ze wszystkich katalogów wynika że poduchy są zamienne ale chce mieć 100% pewności bo jedna (piszcząca) już wymieniona z tego co pamiętam na nr OEM 8R0198381P. Chciałbym jeszcze wymienić 2 bo nadal trzęsie budą przy odpalaniu i widać że ewidentnie zaczyna bujać od strony kierowcy tam gdzie jest nie wymieniona poducha.

Lewa i prawa sa takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy poduszka o nr 8k0199381 pasuje do wszystkich wersji silnikowych i czy końcówka literowa po tym numerze ma jakies znaczenie (np, 8k0199381GK, 8k0199381NF) bo na mojej starej jest tylko numer bez końcówki literowej


jak powinna byc przy silniku caga lewa jest ze złączem elektrycznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy poduszka o nr 8k0199381 pasuje do wszystkich wersji silnikowych i czy końcówka literowa po tym numerze ma jakies znaczenie (np, 8k0199381GK, 8k0199381NF) bo na mojej starej jest tylko numer bez końcówki literowej

jak powinna byc przy silniku caga lewa jest ze złączem elektrycznym

ponawiam pytanie:

czy poduszka o nr 8k0199381 pasuje do wszystkich wersji silnikowych i czy końcówka literowa po tym numerze ma jakieś znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem. Wymienne to nie wiem czy są bo ja mam prawą do wymiany- dziś zdjąłem osłonę i sprawdzałem i mogę potwierdzić, ze lewa jest z czujnikiem a prawa bez kabla, więc chyba jednak wymienne nie są a jak są to co? Kabel obcinamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak ktoś wymieniał poduszki pod silnikiem to niech się pochwali przy jakim przebiegu i ile Waszym zdaniem wytrzymują te elementy w silniku TDI ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w moim silniki CABB padła prawa poduszka silnika. Teraz pytanie. Czy są one identyczne jak w TDI? Na którą stronę zakłada się poduszkę z czujnikiem i jaką on spełnia funkcje? Czy może mi ktoś podać numer części jaką powinienem zamówić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak się objawia zużyta poduszka silnika? U mnie na biegu jałowym jak stoi auto to czuje lekkie drgania które odczówam pod siedzeniem jakby. Zauważyłem że na nie rozgrzanym silniku są bardziej odczuwwalne. Nie dzieje się to zawsze, czasami drga mocniej lub słabiej a czasami w ogóle. Do tago ale też nie zawsze mam pojedyncze stuknięcie przy mocniejszym zahamowaniu lub przy żwawszym ruszeniu, stuknięcie odczuwalne gdzieś pod podłogą bardziej z prawej strony. Czy te objawy mogą wskazywać na zużytą poduszkę?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2/22/2017 o 21:52, Hadzi78 napisał:

Ja mam ten sam problem. Wymienne to nie wiem czy są bo ja mam prawą do wymiany- dziś zdjąłem osłonę i sprawdzałem i mogę potwierdzić, ze lewa jest z czujnikiem a prawa bez kabla, więc chyba jednak wymienne nie są a jak są to co? Kabel obcinamy?

Masz może numer tej prawej dla silnika CAGA, moja cieknie i musze wymienić a wersji jest od groma i nie wiem którą zakupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzieli się ktoś informacją czy po wymianie poduszek autko normalnie się zachowywało bo w moim przypadku jest gorzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2017 o 15:09, resiak82 napisał:

Witam. Jak się objawia zużyta poduszka silnika? U mnie na biegu jałowym jak stoi auto to czuje lekkie drgania które odczówam pod siedzeniem jakby. Zauważyłem że na nie rozgrzanym silniku są bardziej odczuwwalne. Nie dzieje się to zawsze, czasami drga mocniej lub słabiej a czasami w ogóle. Do tago ale też nie zawsze mam pojedyncze stuknięcie przy mocniejszym zahamowaniu lub przy żwawszym ruszeniu, stuknięcie odczuwalne gdzieś pod podłogą bardziej z prawej strony. Czy te objawy mogą wskazywać na zużytą poduszkę?

 

 

I co było ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2018 o 23:11, Adrian Adamczyk napisał:

I co było ?

@resiak82 dołączam się do pytania kolegi wyżej, co to była za usterka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączam się do pytania kolegi wyżej, co to była za usterka?

Edytowane przez Resideent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...