Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Listwa/Listwy dolne drzwi Audi A4 B5


zakwas1

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt.

Thx

Odświeżam kolejny temat z listwami

Dorzuce swoje 3 grosze bo zaryzykowałem i kupiłem zamienniki miesiąc temu i wiem jaki problem coś znależć.

Jeśli chodzi o wykonanie zamienników to się mile zaskoczyłem, myślałem że będą w całości z jakiegoś plastiku i tyle, a faktycznie to wygląda tak jakby stelaż plastikowy (nasuwany na spinki) był z wierzchu oblany gumą która jest na całej szerokości listwy aż do dołu gdzie dopasowuje się do progu po zamknięciu drzwi - tak to mogę mniej wiecej opisać.

Ja kupiłem u tego gościa ( link podaje bo sprawdzone, a nie że reklama)

Listwy DOLNE drzwi AUDI A4 B5 95-01 LIFT dol 4szt (4727342677) - Allegro.pl - Więcej niş aukcje.

bo chyba jedyny ma zaznaczone że sprzedaje też spinki. Te też lepiej wymienić bo stare butfieją (jak to plastik)

Jeśli chodzi o orginały/używki to można zapomnieć że znajdzie się coś fajnego, przkopałem chyba wszytkie Autocześci i szroty w promieniu 100 km i nie ma szans znaleść nawet urwanej, polift był produkowany 2 lata i nie ma do tego auta nic (szukałem też blendy klapy -listwa oświetleniowa rejestracji, tak samo nie znalazłem chociaż na allegro są używki, ale ludzie nie znają kodu lakieru.... a na zdjeciach wiadomo, różnie widać)

ja przed wymianą dałem auto do lakiernika bo po zakupie chciałem zrobić wszystko co trzeba - odpryski odrapania i przy okazji dół drzwi żeby zabezpieczyć przed korozją, no i lakiernik powiedział mi żeby przed założeniem przesmarować drzwi tam gdzie będzie listwa jakimś smarem może być ŁT-40 ( towot czy jak to tam sie zwie) żeby woda nie miała styczności z lakierem, ja tak zrobiłem , zobaczymy czy coś to da - niby sensowne - zobaczymy.

Zdjęcia listew po wymianie moge podesłać na email (dla porównania mam jedną nie zmienioną)

Kolego podrzuć fotki prosze na [email protected] :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podbijam temat.

Dwa lata temu zamontowałem nowe listwy gdyż w starych szyny montażowe zjadła korozja. Przy montażu listwy nie było śladów korozji na drzwiach po dwóch latach wdała się korozja w drzwi od wkrętów mocujących plastiki trzymające całość listwę.

Auto idzie do lakiernika i mam dwie opcje nowe wkręty i plastiki trzymające wymiana usuniecie korozji no i moje listwy w bardzo dobrym stanie do ponownego montażu. Druga opcja likwidacja całkowita wkrętów i listew.

Osobiście jestem za drugą opcją, co o tym sadzicie, oglądałem zdjęcia B5 z 1995 roku gdzie nie występowały w/w listwy. Wydaje mi się, że bez listew wygląda tez ok. Może ktoś przeprowadzał operacje usunięcia listew i mógłby wrzucić zdjęcia z bliska, jaki jest efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak to jest z tymi spinkami?

Przymierzam się do zakupu zamienników i nurtuje mnie to, czy konieczny jest zakup spinek, a to 50zł więcej. Czy zamienniki listew będą trzymać się na oryginalnych spinkach, czy jednak konieczny jest zakup nowych? Oczywiście, wszystko będzie zależeć od ich stanu, lecz przyjmijmy, że stare będą wciąż używalne. Czy komuś z Was udało się zamontować zamienniki listew na starych spinkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

95 rok nie mial listew, przeszukaj neta na pewno znajdziesz

Potwierdzam :) mam z 95' roku i nie mam listew a ranty drzwi bez rudej :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porusze temat może komuś moja wypowiedź się przyda. Swoją Audi kupiłem bez 2 listew pozostałe były ale w stanie nadającym się tylko i wyłącznie do wyrzutu, na allegro kupiłem zestaw najtańszych nowych zamienników, jeżeli chodzi o spinki na jednych drzwiach nie miałem w ogóle na reszcie były mimo wszystko zamówiłem tylko 15 spinek zostały mi 4, wymieniłem tylko te które łatwo pękały, śruby pozostawiłem stare.

Drzwi zakonserwowałem pomimo tego że nie było żadnych objaw rudej koleżanki ;), montując listwy użyłem kleju do szyb i spojlerów firmy "TROTON" koszt niewielki a pewnie dzięki niemu wszystko pięknie wygląda i się trzyma, nie nie odstaje wszystko ładnie spasowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porusze temat może komuś moja wypowiedź się przyda. Swoją Audi kupiłem bez 2 listew pozostałe były ale w stanie nadającym się tylko i wyłącznie do wyrzutu, na allegro kupiłem zestaw najtańszych nowych zamienników, jeżeli chodzi o spinki na jednych drzwiach nie miałem w ogóle na reszcie były mimo wszystko zamówiłem tylko 15 spinek zostały mi 4, wymieniłem tylko te które łatwo pękały, śruby pozostawiłem stare.

Drzwi zakonserwowałem pomimo tego że nie było żadnych objaw rudej koleżanki ;), montując listwy użyłem kleju do szyb i spojlerów firmy "TROTON" koszt niewielki a pewnie dzięki niemu wszystko pięknie wygląda i się trzyma, nie nie odstaje wszystko ładnie spasowane.

http://allegro.pl/audi-a4-b5-95-01-listwa-listwy-drzwi-dolne-dol-kpl-i6412539956.htmlja znalazłem takie cena fajna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś gdzie mogę dostać śrubę  mocującą listwę drzwi od wewnątrz. Urwała się podczas demontażu. 

Czy jest niezbędna czy można jeździć bez ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2018 o 16:19, galamega napisał:

Orientuje się ktoś gdzie mogę dostać śrubę  mocującą listwę drzwi od wewnątrz. Urwała się podczas demontażu. 

Czy jest niezbędna czy można jeździć bez ?

Listwy wsuwa się z lekkim oporem więc bez śrubki zapewne będą się trzymać. Gdyby jednak, myślę że w ASO dokupisz śrubkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odświeżę trochę temat :)

W B5 FL moich rodziców listwy dolne drzwi są już w bardzo słabym stanie więc muszę kupić nowe zamienniki lub szukać oryginałów w bardzo dobrym stanie...

Temat jest sprzed wielu lat więc pewnie wiele się zmieniło.

Panowie czy kupował ktoś z Was obecne zamienniki tych listew? Jeśli tak to jaka Wasza opinia, jak ze spasowaniem ich.

Jeśli ktoś ma pewne pasujące i ładnie wyglądające zamienniki tych listew to proszę o link do aukcji i jeśli to nie problem fotkę ajk to wygląda u Was na autach

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale listwy masz uszkodzone zewnętrznie czy całe? Jeśli całe, to dobrze oczyść z pozostałości stalowej listwy i śmiało przyklejaj na klej do szyb. U mnie trzyma drugi rok, bez odkształceń, ruda nie wychodzi, jest malina. Jak listwy zniszczone, to w mojej opinii szukać używanych ori - byleby ładnych z zewnątrz, nie porwanych i kleić jak powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie polecam kleić. Używki w dobrym stanie to święty grall. Albo nówki z aso co polecam osobiście bo ja tak zrobiłem. Albo zamienniki ale one pasują tak 3/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te które są już się w rękach rozlatują.


Naprawdę nie ma dobrych zamienników? Parę osób chwaliło któreś te zamienniki tylko nie wiem które.

Znalezienie używanych ori w dobrym stanie to naprawdę tragedia...

Niech się jeszcze odezwie ktoś kto zamawiał te zamienniki ponoć są takie które pasują.

 

Z tego co kojarzę chyba te ktoś zamawiał od właśnie tego "zibi"

https://allegro.pl/oferta/nowe-listwy-dolne-na-drzwi-audi-a4-b5-lift-4szt-7450244060

Edytowane przez mateusztbg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zamówię te: https://allegro.pl/oferta/nowe-listwy-dolne-na-drzwi-audi-a4-b5-lift-4szt-7450244060

Rozmawiałem z typem co je kupił i montował, mówi, że spasowanie ok i jakościowo też całkiem ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wesz82 napisał:

Ok Czyli Ty od kogoś innego zamawiałeś.

No nic zamawiam te co podałem Wam wyżej, ktoś tam na forum miał od tego "ziibii2" i niby polecał, dam fotki jak dojdą jak to po montażu będzie wyglądało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...