Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Listwa/Listwy dolne drzwi Audi A4 B5


zakwas1

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

Tak,tak.To jedna z kilku wad a4 po 15 latach. Korodujace wewnatrz listwy dolne drzwi.Wkłady wykonane w środku z blachy.
Obilo mi sie o uszy,ze sa sprzedawane listwy z jakims wkladem teflonowym.

W kazdym razie.. 3 lata temu wymienilem przednia od strony pasazera na nową ori.

Na dzień dzisiejszy dwie tylne widać,że są skorodowane od spodu,ale nie odpadają.Przeciwnie do listwy kierowcy,która właśnie odstaje.

Chciałem ją zmienić.Używki raczej nie ma sensu kupować prawda?

Co do nowej.Co mozecie polecic?

Dwa najblizsze sklepy z czesciami vag powiedzialy mi ceny 200-220zl za ori(jeszcze 3 lata temu płaciłem 150-160zł ,CHORE!). ASO 240zł

Allegro:

Niby oryginał

http://allegro.pl/audi-a4-b5-95-01-listwa-drzwi-przednia-lewa-dolna-i4525549738.html

Zamienik

(z plastikowym wkładem?) :huh:

http://allegro.pl/listwa-listwy-drzwi-dolne-audi-a4-b5-95-01-i4543215452.html

Dzis probowalem odkrecic tą 3 letnią listwę,która przymocowana jest na starej śrubie.Chciałem po prostu zobaczyć czy wtedy kupilem ori jeszcze starego typu czy z tym teflonem :)


Ktoś ,coś ?

Edytowane przez zakwas1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ori, poszukaj po necie jak wygladaja zalozone te niby zamienniki. W VW we wro listwy do a4 b5 tyl 95zl przod ok 150zl sztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle,że ori mają wkład z blachy i będą gnić .To tylko kwestia czasu. Sam zaczynam zalowac,ze kupilem 3 lata temu z drugiej strony wlasnie oryginalną,ale czas pokaze.

Moze wlasnie lepiej kupic taką z plastikowym i mieć spokoj ? Różnica w cenie też jest spora.

W necie nic nie znalazłem i raczej nie znajdę.Nikt nie udostepnia takich zdjec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe oryginały z aso mają w środku chyba plastik. Mam taki nowy komplet z pół roku na aucie już :) dałem chyba 400 tu na forum za nie od kogoś

Jakie chcesz zdjęcia? ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sie dołączę.U mnie listwa z przodu od pasażera odlatuje tj już 3 pierwsze spinki puściły.

Mówicie ze Ori odpada???

Nie da rady tego jakoś podklieć???


A może wystarczy same spinki wymienić skoro listwa całą???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sie dołączę.U mnie listwa z przodu od pasażera odlatuje tj już 3 pierwsze spinki puściły.

Mówicie ze Ori odpada???

Nie da rady tego jakoś podklieć???

A może wystarczy same spinki wymienić skoro listwa całą???

Jak już Ci odpada to nic z tego nie będzie :wink: jak jesteś rzeznik to na klej ją przyklej. A jak nie to ja polecam ori nowki. Wiadomo wydatek boli ale spokój na lata bo nie gniją. Mam akurat zdjete z auta przed sobą bo auto u lakiernika. Jak ktoś chce zobaczyć jak to wygląda od środka to mogę zrobić foto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedałem już pare kpl tych listew i muszę powiedzieć że 3razy trafiły mi się w poliftach listwy na plastikowym stelażu ale też na metalowym a jak wiadomo metalowy rdzewieje itp itd ostatnio też miałem rodzynka 2000r anglika poprostu cukierek już się cieszyłem na listwy i d*pa były na metalowym stalarzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak że listwa ma metalowy stelaż a te spinki są plastiki,tak powinno byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wychodzilo w oryginale.

Koledzy.Mi w aso powiedzieli 240zl. To nieco przekracza moj budzet :P

Co do tego zamiennika

http://allegro.pl/listwa-listwy-drzwi-dolne-audi-a4-b5-95-01-i4543215452.html

Plastikowy wklad?Nie powinno byc juz problemu. A i cena przystepniejsza.

Btw. Te listwy od strony kierowcy sa z reguly drozsze? Sprzedajacy ma strone pasazera za 100zl. Przeciez te listwy maja te same wymiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był gdzieś temat na forum ze kupił gościu i tak odstawaly od drzwi, że musiał je zwracać :wink: może gdyby pokombinowac i jakoś je wkleić dodatkowo to jakoś by leżały. Ale ja nadal polecam ori na plastiku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak :)

Na dodatek towar na zamówienie.100zł przedpłaty


Co myslicie o kupnie używanej? Gwint na śrube w plastikowych też jest wyrobiony?

Kto wymienial ten wie,ze w listwie ze srodkiem z blachy sruba przy odkrecaniu wyrabia gwint :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te plastikowe też mają metalową wstawke w miejscu śruby i jest to jedyne ich słabe miejsce. Jak dobrze nie nasmarujesz to po paru latach może być problem z odkreceniem :wink: jeszcze taka rada z mojej strony... Najpierw warto zdjąć wszystkie listwy i zobaczyć czy Rudy nie wylazi. Zazwyczaj wylazi i drzwi trzeba malować a wtedy warto rozważyć czy nie wyciąć tych bolcow w cholerę i zrobić drzwi na gładko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem.

Kolega tak właśnie zrobił

Tyle,że zostaja dziurki w drzwiach.

Tylne też są skorodowane(widać od spodu)

Mam do kupienia używane na tył z plastikowym wkładem za 35zł szt,tyle że gwint na srube jest wyrobiony.Co o tym myslicie ? Moze po prostu zmienić,wkręcić śrubę razem z klejem i mieć święty spokoj ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem.

Kolega tak właśnie zrobił

Tyle,że zostaja dziurki w drzwiach.

Tylne też są skorodowane(widać od spodu)

Mam do kupienia używane na tył z plastikowym wkładem za 35zł szt,tyle że gwint na srube jest wyrobiony.Co o tym myslicie ? Moze po prostu zmienić,wkręcić śrubę razem z klejem i mieć święty spokoj ?

Chyba kołki a nie dziurki. Bierz bez gadania jak nie zniszczone. Te śruby to potrzebne jak kurfie majty w tych listwach ;d nie nie musisz tam wkręcac..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, może wypowie się ktoś kto kupił te listwy zamienniki z allegro za około 300 zł i czy warto ? Jestem zwolennikiem oryginałów, ale płacić jak tu nie którzy piszą po 200zł za sztukę za kawałek plastiku to trochę przegięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede dawac drzwi do lakierowania i chcialbym ogarnac temat listew od razu. Przepraszam jezeli zadam okrutne pytanie :bag: , ale jak zdejmuje sie te listwy ? Piszecie o spinkach...trzeba za ta listwe zlapac i pociagnac zeby ja zdjac ?

A jezeli chodzi o listwy "na srodku" drzwi (te lakierowane) to moze wiecie czy ich tez dotyczy podobny problem z korozja ? Jak je zdejmowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede dawac drzwi do lakierowania i chcialbym ogarnac temat listew od razu. Przepraszam jezeli zadam okrutne pytanie :bag: , ale jak zdejmuje sie te listwy ? Piszecie o spinkach...trzeba za ta listwe zlapac i pociagnac zeby ja zdjac ?

A jezeli chodzi o listwy "na srodku" drzwi (te lakierowane) to moze wiecie czy ich tez dotyczy podobny problem z korozja ? Jak je zdejmowac ?

Te dolne odkrecasz srubke od wewnątrz drzwi a następnie pociagasz w stronę tylu auta i wychodzą :) a z tymi srodkowymi nie ma żadnych problemów. Gdybyś chciał je zdjąć to od środka drzwi po zdjęciu boczkow jest dostęp do spinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...