Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Listwa/Listwy dolne drzwi Audi A4 B5


zakwas1

Rekomendowane odpowiedzi

listwy są takie same są dwa rodzaje na stelarzu metlaowym tam gdzie wchodzą spinki oraz całe plastikowe odlane takie są lepsze bo nie korodują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem listwy z allegro za 240 pln, ale to był błąd nie ze względu na jakość wykonania, ale po zimie wyszło mi trochę rudego na drzwiach wiec i tak bede musiał zrobić i tak zamiast dać te 240 na listwy na 4 drzwi miałbym jedne zrobione a porządnie chodzi mi o wywalenie tych listew całkowicie, jeśli chodzi o jakość nie jest az tak bardzo zle, listwy nie odstaja jedynie docięcia minimalnie nie pasują ;d, ale szyna jest metalowa i zapewne niedługo znów pordzewieje... Tu macie fotkę :

rs908nrb9fan.jpg


1zr3xzt9rweg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale popelina :wink: mógłby sie w końcu ktoś zabrać za porządne zamienniki. Chętnych by bylo mnóstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy ja na koniec marca przymierzam się do zrobienia poprawek lakierniczych ponieważ mam do pomalowania wszystkie klamki zewnętrzne ponieważ jakieś bable są na nich bo to aluminium jest, błotnik tył bo mam pęcherzyki oraz maske bo wkurzają mnie odpryski po kamieniach na niej i przy okazji zauważyłem na jednych tylnych drzwiach że przy samej listwie w jednym miejscu jest pęcherzyk i nie wiem teraz czy zdejmować wszystkie listwy i zobaczyc jak się sytuacja przedstawia i ewentualnie jeżeli bedzie wymagało poprawki to zrobic i potem spowrotem listwy założyć tylko nie wiem jak to jest czy jak zdejmę te listwy to czy mogę je ponownie wykorzystać czy już tylko i wyłacznie wtedy nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie nie rozlecą w rekach to nie ma przeciwwskazan. Przygotuj sie ze pod listwami będzie sporo rudzielca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem listwy z allegro za 240 pln, ale to był błąd nie ze względu na jakość wykonania, ale po zimie wyszło mi trochę rudego na drzwiach wiec i tak bede musiał zrobić i tak zamiast dać te 240 na listwy na 4 drzwi miałbym jedne zrobione a porządnie chodzi mi o wywalenie tych listew całkowicie, jeśli chodzi o jakość nie jest az tak bardzo zle, listwy nie odstaja jedynie docięcia minimalnie nie pasują ;d, ale szyna jest metalowa i zapewne niedługo znów pordzewieje... Tu macie fotkę :

rs908nrb9fan.jpg

1zr3xzt9rweg.jpg

Oo dzięki czyli nie jest tak źle jesli chodzi o doleganie do drzwi, w sumie metalowe org. wytrzymują 10 lat, jęsli tez tez tyle wytrzymaja to nie jest źle. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie nie rozlecą w rekach to nie ma przeciwwskazan. Przygotuj sie ze pod listwami będzie sporo rudzielca

no też dlatego chce zobaczyc co jest pod nimi bo troszkę by mi nie pasowało robić teraz poprawek lakierniczych a później z pod któreś listwy aby wyszło cos nie ładnego więc dlatego wolę zdjąć i zajrzeć jak to jest u mnie po tymi listwami i zabezpieczyć jakoś i po tym jesli sie nadadzą jeszcze te listwy które są to by wróciły na swoje miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Widzę, że nie tylko ja borykam się z problemem listw. Od razu zaznaczam, że jestem od niedawna nowym nabywcą swojego A4 (B5 po Lifcie 2000r.) i jestem jeszcze póki co zielony w wielu tematach.

W mojej A4 brakuje kompletu listw (a sprzedawca zapewniał, że na szrotach dostanę to za grosze - no cóż człowiek uczy się na błędach) i tutaj nasuwa mi się pytanie.

Czy dokonać zakupu takich LISTW czy może zdjąć je całkowicie i 'czymś' załatać te dziury po śrubach od spinek? Z jednej strony zauważyłem drobne oznaki początków rdzy.. dlatego sam już nie wiem

na jakie rozwiązanie się zdecydować? Możecie coś doradzić? Warto kupić ten zamiennik? Jeśli tak to miałby ktoś jakąś instrukcję jak to w ogóle zdjąć aby niczego nie uszkodzić

a potem założyć nowe aby miało to ręce i nogi? Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak kupować to tylko poprawione Ori z plastikami nie metalem.

Przeleć cały temat gdzieś było jak je zdjąć i na co można napotkać po drodze oraz jak je zabezpieczyć.

Co do wywalanie spinek od dołu to jak nie masz co z kasa robić to czemu nie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie robiłem poprawki pod listwami, bo wyłaziła ruda.

Powiem tak, bez większych ingerencji w drzwi to zostawienia auta bez listew będzie tragiczne, bo w drzwiach są wspawane metalowe kołki na których trzymają się mocowania listew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to nie są złe, z daleka to nie widać uchybień :D, ciekawe ile wytrzymają :), dobrze że mi się przypomniało o tych zdj bo jak kupiłem audi też miałem dylemat co z listwami szukałem tu u was na forum hehe i nie mogłem znaleźć więc zaryzykowałem, no i teraz macie jak to wygląda ja przed zakupem obszukałem dużo i nie znalazłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak kupować to tylko poprawione Ori z plastikami nie metalem.

Przeleć cały temat gdzieś było jak je zdjąć i na co można napotkać po drodze oraz jak je zabezpieczyć.

Co do wywalanie spinek od dołu to jak nie masz co z kasa robić to czemu nie :wink:

No dobrze tylko gdzie można dostać te ori? Przeczytałem temat i była wzmianka, że ori już nie produkują. Na allegro jest sam nic nie warty szrot w kosmicznej cenie od 1 szt.

A spinki tak czy siak będę musiał wymienić.. bo wołają o pomstę do nieba :P

Bardzo bym prosił o jakieś konkretne linki. Chyba, że ktoś ewentualnie wie czy w okolicach Włocławka bądź Torunia coś takiego dostane od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa dostępne w aso nowki z plastikiem ale cena jest spora. Ponad 500 za komplet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa dostępne w aso nowki z plastikiem ale cena jest spora. Ponad 500 za komplet

Ponad 500 zł za komplet? Pogięło ich z deka. Zamienniki, które kosztują ~250 zł są wystarczająco drogie wg mnie, ale 500 zł za ori to moim zdaniem zdecydowanie przesada.

Wolę jednak kupić zamienniki i pokryć to jakimś preparatem antykorozyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukajcie ori używanych, można kupić za ~120 komplet w dobrym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mógłby się ktoś wypowiedzieć co kupił i zamontował ZAMIENNIKI. Jaka jest ich jakość wykonania i czy nie ma problemu z montażem i czy dobrze przylegają do drzwi.Sam waham się nad zakupem zamienników ale są różne opinie o nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany a ma ktoś fotę bez tych listew ale z ori progami,najlepiej bez zaczepów.

Chodzi mi po głowie a zeby te listwy wypierdzielić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...