Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stop nie gasnie


peyter

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

Mialem problem z ogrzewaniem - nie reagowala na temperature strona kierowcy, wiec wybadalem w koncu ze to ciegno spadlo z silniczka sterujacego...chcialem go wymontowac...zeby miec wygodny dostep wymotowalem czujnik stopu (normalnie wykrecilem , najdelikatniej jak sie dalo) po skonczonej robocie czyjnik zamontowalem na miejscu....no i swiatlo stopu nie gasnie...swieci sie caly czas nawet po wyciagnieciu kluczyka. Dopiero dopiecie czujnika wylaczylo go, ale gdy wsadze kluczyk swiatlo dalej swieci....czy czujnik mogl sie uszkodzic tak latwo przez wyciagniecie go?

Obok w sumie jest czujnik sprzegla...jesli on tez kleknal to jakie bede mial tego objawy?Czy ten czujnik tylko do tempomatu jest?


Dzieki

Edytowane przez wrclaguna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nacisnij go reka i sprawdz czy gasnie

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wcisnieciu nie gasnie, w czasie jazdy widze ze tempomat nie dziala, wiec pewnie drugi czujnik sprzegla tez kleknal, dzisiaj odbieram obydwa z ASO. Wiec wieczorem zamontuje. Wiem ze ten od stopu nalezy zamontowac wlasnie na nie wcisnietym pedale i potem podlaczyc. A jak z tym od sprzegla, tak samo? I czy odpinac aku przy robieniu tego?

I czy to powinno zatrybic od razu czy jeszcze jakas zabawa Vagiem?

Do moderatora - profil uzupelniony, prefiksu nie zastosowalem bo to temat wspolny z B6 i B7 - sorry nie wiedzialem ze mozna obydwa


Problem rozwiazany czujnik wymieniony
Dzieki


Snet fmor my iPnohe,srory for any tyops... Edytowane przez peyter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę się do tematu aby dodać swój problem. Po wymianie nagrzewnicy, świeciły się cały czas światła stopu, nawet bez stacyjki. Czujniki nie reagowały. Zaprowadziłem do magika, zrobił w dwie godziny i skasował 150. Myślałem że ma to coś wspólnego z podświetleniem rejestracji bo jedno światełko nie świeciło a podobno kabel był przetarty w wiązce progowej między drzwiami. Teraz nie świeci żadne z rejestracji heh ale podjadę z reklamacją jak wrócę z trasy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to Pomoge wam koledzy ,bo już to przerabiałem :)

 

jak uszkodzony zostaje włącznik stop ,przy pedale ,to swiatla stop będę się cały czas palily ,nawet po jego odpięciu ,jest to swego typu zabezpieczenie ,żeby inni kierowcy widzieli że coś jest nie tak ,pomoże tylko wymiana ,czujnika na nowy ,koszt w aso ,bodajże około 50 pln i maja to zazwyczaj na miejscu .

 

Co ważne instrukcja mowi ,że można teki czujnik zamontować tylko raz (tak jak już kolega napisał ,bez dotykania pedału hamulca) czujnik ustawi się sam ,a jego ponowne wykręcenie z gniazda w pedale ,może i raczej będzie skutkowało jego uszkodzeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, bartez80 napisał:

no to Pomoge wam koledzy ,bo już to przerabiałem :)

 

jak uszkodzony zostaje włącznik stop ,przy pedale ,to swiatla stop będę się cały czas palily ,nawet po jego odpięciu ,jest to swego typu zabezpieczenie ,żeby inni kierowcy widzieli że coś jest nie tak ,pomoże tylko wymiana ,czujnika na nowy ,koszt w aso ,bodajże około 50 pln i maja to zazwyczaj na miejscu .

 

Co ważne instrukcja mowi ,że można teki czujnik zamontować tylko raz (tak jak już kolega napisał ,bez dotykania pedału hamulca) czujnik ustawi się sam ,a jego ponowne wykręcenie z gniazda w pedale ,może i raczej będzie skutkowało jego uszkodzeniem

można wyciągać i montować z powrotem te czujniki bez problemu, trzeba wiedzieć tylko w którą stronę kręcić i jakiej użyć siły w przeciwnym razie fakt można go uszkodzić dość szybko. Temat przerabiałem u szwagra w aucie zamienniki padały jeden za drugim dopiero ori używka zażegnała na stałe problem non stop palących się świateł stop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...