Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Śmierdząca klimatyzacja


Szati 1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Miałem odgrzybianą klimatyzacje 2 miesiące temu i dalej pojawił się śmierdzący zapach ;/ Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam odgrzybiales? Mozliwe,ze masz np zapchany filtr kabinowy ;)

http://audi.pacula.eu/audi-a4-b5-wymiana-filtra-kabinowego-foto-story/

Sam ostatnio mialem taki problem.Tyle,ze sam odgrzybiam sobie klime.

Zmienilem z marszu filtr kabinowy oraz uzylem tego srodka : http://www.auto-chemia.pl/galerie/a/atas-clim_427.jpg

Zdejmujesz schowek,odkrecasz 3 srubki od wiatraka i masz tunel a po lewo parownik.Walisz tam preparatu po calej tej chłodniczce.Nastepnie przed wymiana filtra w jego korytko zalewasz srodkiem,profilaktycznie tez nawal w kratki,ale głęboko.

Pozniej odpalasz auto,otwierasz drzwi,naweiew na maksa i przez 10minut zmieniaj z klimy na econ,rowniez zmieniajac temperature -albo low albo high

Tyle z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie ozonowanie, rozpylanie nano, mikro-cząteczek jest skuteczne w przypadku minimalnego zabrudzenia parownika oraz pod warunkiem, że jest on drożny.

1. Sprawdź drożność

2. Wykonaj to co napisał użytkownik powyżej. Podstawa to dobrze wyczyścić parownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dożyje to napisze relacje :) Dzięki i Pozdrawiam

Zapomniałem napisać, że podczas ozonowania, używania różnych "granatów" przeciw grzybom itp nie możesz w samochodzie przebywać. Mam nadzieje, że żyjesz jednak :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy napisali-wyjęcie schowka,sprawdzenie odpływu i bezpośrednie zadziałanie chemią na parownik.Trochę to zajmujące ale na 100% pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja odgrzybiałem w zakładzie i nie pomogło - śmierdziało dalej po wyłączeniu klimy. Ostatnio potraktowałem parownik i nawiewy autorskim płynem do odgrzybiana - Dokładnie roztwór wody i płynu do kibla w atomizerze :naughty: grzyby nie przetrwały takiej kuracji, smród minął, tylko przez pierwsze 3 dni zapachy iście toaletowe :jerk: Dotatkowo wyczyściłem łopatki dmuchawy klimy - musiałem użyć szczoteczki do zebów żeby to zmyć wiec nie wiem jak ozonowanie mogło by pomóc na taki syf.

Edytowane przez ayew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dziś u ojca w b5 śmierdziało z klimy takim hmmm kurzem stęchlizną okropność a najgorsze jest to że powiedział że teraz nic nie będzie robić (dopiero na wiosnę ma zamiar porobić przy aucie) od czego ma zacząć żeby pozbyć się tego smrodu? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda wymiana parownika na nowy? Rozumiem że zapach kurzu czy coś temu podobne chyba w głownej mierze jest spowodowane przez parownik czy się mylę ? Czy nie lepiej na nowy wimienić czy traktować go jakimiś środkami.Kolega tak zrobił ale przez chwilę było tylko dobrze a potem problem wrócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam odgrzybiales? Mozliwe,ze masz np zapchany filtr kabinowy ;)

http://audi.pacula.eu/audi-a4-b5-wymiana-filtra-kabinowego-foto-story/

Sam ostatnio mialem taki problem.Tyle,ze sam odgrzybiam sobie klime.

Zmienilem z marszu filtr kabinowy oraz uzylem tego srodka : http://www.auto-chemia.pl/galerie/a/atas-clim_427.jpg

Zdejmujesz schowek,odkrecasz 3 srubki od wiatraka i masz tunel a po lewo parownik.Walisz tam preparatu po calej tej chłodniczce.Nastepnie przed wymiana filtra w jego korytko zalewasz srodkiem,profilaktycznie tez nawal w kratki,ale głęboko.

Pozniej odpalasz auto,otwierasz drzwi,naweiew na maksa i przez 10minut zmieniaj z klimy na econ,rowniez zmieniajac temperature -albo low albo high

Tyle z mojej strony.

masz mozę jakieś zdjecie jak dostac sie do tego parownika???

bo odkręciłem schowek i szukam takiego otworu co tu wszyscy pisza i nie ma tego u mnie??

podpowie ktoś jak sie dostac do parownika w a4 b5 99r???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz jeszcze wykręcić wentylator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są już warsztaty specjalizujące się w czyszczeniu parowanika pod ciśnienien urządzeniem i środkami marki TUNAP. Podobno mega skuteczne, po tym co wyczytałem z opinii ludzi, którzy mieli problem z pozbyciem się smrodku . Ja jestem umówiony na taką kurację w ASO, koszt to 150zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz jeszcze wykręcić wentylator.

dzięki już sie dobrałem tam

narazie przepłukałem parownik 3l wody i 2 tabletkami do zmywarki teraz jeszcze przepłukam go wodą z środkem dezynfekującym jakimś tam

u mnie jakiegoś wielkiego smrodu nie było

jedynie jak odpalałem samochód i startowała klima to czuć było octem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...