Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana listwy oświetleniowej tablicy rejestracyjnej w tylnej klapie tzw. listwa uchwytowa


Judzik

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie wielu z Was zastanawiało się jak można wymontować listwę oświetleniową tablicy rejestracyjnej w tylnej kalpie bagażnika bez wizyty w warsztacie? Ja tak ;) Udało mi się to. Zrobiłem tę małą fotorelacje, może komuś się przyda.

Wymiana listwy oświetleniowej tablicy rejestracyjnej w tylnej klapie tzw. listwa uchwytowa. Listwa posiada nr 8P08275743FZ lub po 2004 nr 8P48275743FZ, Audi a4, sedan limuzyna.

Zaczynamy od zdemontowania tapicerki klapy.

1) Zdejmujemy osłonę,

2) Odkręcamy śrubkę trzymająca tapicerkę (klucz gwiazdka),

3) Następnie odkręcamy śrubkę trzymającą trójkąt ostrzegawczy,

botuitig.jpg

4) Wyjmujemy trójkąt i zdejmujemy mocowanie trójkąta, poprzez delikatne wciśniecie dwóch zatrzasków,

5) Następnie zsuwamy mocowanie trójkąta delikatnie w dół, aby wyszła górna część mocowania,

7aphouhq.jpg

6) Zdejmujemy tapicerkę, ostrożnie (aby nie pałamać) po kolei ciągniemy z zatrzasków (10 zatrzasków)

9fgzjyo2.jpg

7) Odczepiamy przewody zasilające zamek i listwę.

8) Odkręcamy śrubkę mocującą wkładkę zamka ( u mnie torx 25).

9ct76xuh.jpg

Wyciągamy wkładkę zamka, aby później mieć lepszy dostęp do jednej ze śrub mocujących prawa puszkę,

9) Zdejmujemy 2 metalowe puszki, mocujące cały mechanizm podświetlenia tablicy i otwierania bagażnika do klapy.

Puszki znajdują się po prawej i lewej stronie. Każda mocowana jest na śrubki wraz z nakrętkami. Potrzebny będzie do tego najlepiej zestaw: grzechotka + klucz nasadowy 10.

2x2wunsi.jpg

ded7ngnh.jpg

10) Aby wyciągnąć listwę oświetleniową, konieczne jest wymontowanie ramki tablicy rejestracyjnej,

11) Pozostaje wykręcić z mechanizmu dwa wkręty torx , następnie wysunąć zaczepy z gniazd na żarówki i powoli, aby nic nie uszkodzić wyciągamy listwe. Mamy listwę w ręku

Pozdrawiam, jeśli komuś się przyda to super.

Ps. Wielkie dzięki za pomoc dla Michała i Huberta.

Edytowane przez Judzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mi tez sie udalo :) założone piękne lampki LED zrobiona próba świetlna wsyzstko ładnie piękinie do chwili montażu :/

Pękła cała listwa i lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem na etapie ściągania tej osłony zamka - za Chiny nie mam pomysłu jak to zdjąć ;/ muszę jakoś to podważyć czy jak ? i Co do tych 10 zatrzasków to mam pytanie- czy to są tego typu zatrzaski 4B0867276A ? wystarczy pociągnąć i powinny wyskoczyć ? Muszę wyciągnąć tę listwę, żeby rozwiercić jedną śrubkę klosza oświetlenia tablicy, bo jest tak zapieczona, i główka tak zjechana, że nie mam możliwości wymiany żarówki :( Proszę o jakieś podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwierć wkręty od przodu, następnie daj wkręty z trochę większym łbem, ja tak u siebie robiłem rok temu i jest ok

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak chcę zrobić :) tylko chyba bezpieczniej (dla lakieru), precyzyjniej i wygodniej jest, kiedy ma się tę listwę położoną na płasko, więc chyba lepiej jest wyjąć listwę. Bo nawet jeśli zdejmę ramkę tablicy rejestracyjnej to i tak, żeby rozwiercić musiałbym rozwiercać pod kątem, gdyż dojście jest ciut trudne. Po lewej stronie jest śrubka z większym łbem i łatwo się odkręca, a po lewej jest jeszcze ta malutka oryginalna, której już chyba nikt nie odkręci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastosowałem dłuższe wiertło niż standardowe (nie pamiętam rozmiaru), rozwiercałem wkrętarką jednoczesnie trzymając klapę, nic się nie uszkodziło.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku lipca przechodziłem przegląd i miałem mały problem ponieważ owa żaróweczka podświetlenia tablicy rejestracyjnej przestała świecić...

Pan oczywiście uwziął się aby wymienić ją na miejscu oczywiście bezskutecznie ponieważ śruby mocujące klosze tak zżarła ruda że nie było nawet mowy o ich odkręceniu...

po małej konwersacji auto zaliczyło w końcu TUV i mogłem jechać do domu :)

pojechałem na urlop po powrocie mówię sobie mam jeszcze kilka dni więc biorę się za żarówkę od podświetlenia, poczytałem poszukałem i biorę się za robotę,

po rozwierceniu śrub i zdjęciu kloszy estetycznie to nie wyglądało ktoś już próbował je wcześniej ściągnąć więc jeszcze bardziej je styrałem można powiedzieć i estetycznie to nie wyglądało...

Postanowiłem i wymieniłem całą listwę wraz z kloszami dzięki Koledze Judzik i jego opisowi wymiana przeszła w szybkim tempie bez żadnych komplikacji :)

od razu naprawiłem zamek który nie działał i w razie awaryjnego otwierania mogę otworzyć już sobie klapę z kluczyka ręcznie jedynie klamka coś nie chce dalej współpracować lecz niczego uszkodzonego w niej nie znalazłem...

dla osób które mają w planach wymianę listwy napiszę że oryginalna nowa listwa kupowana w Audi ma mniej zaczepów na kabelki i pomogłem sobie z gorącym klejem :) dla pewności aby nic mi nie latało i nie przytrzasnąć żadnego kabelka przy wkładaniu w klapę,

Więc tak listwa zamontowana klosze też a w środku żaróweczki Led firmy Osram 6000k ładnie świecą i nie wywala błędu na Fis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w avancie wczoraj walczyłem z oświetleniem led. Nie miałem odpowiedniego wiertła żeby rozwiercić śrubę i poskładałem w całość i dzisiaj będę się pałował przy założonej listwie :facepalm: Nie zrobiłem zdjęć ale listwa powoduje u mnie korozję na klapie. Więcej czasu zajęło mi czyszczenie tej listwy niż założenie wszystkiego w całość. Na tej listwie jest na obrzeżach przyklejona jakaś uszczelka, zerwałem ją i uzupełniłem bezbarwnym silikonem bo nic innego nie miałem na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu się zabieram za wyciągnięcie tej listwy ze względu na sprzyjającą pogodę :). Jestem na etapie zdejmowania wkładki zamka i za cholerę nie wiem jak ją wyjąć... Odkręciłem śrubkę mocującą wkładkę(zaznaczyłem na czerwono) i próbuje jakoś ciągnąć w dół. Może trzeba jakoś odpowiednio przekręcić i dopiero ciągnąć w dół? Podpowiedzcie coś proszę :)

5xi79cbd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekręć w jedną strone niepamiętam czy w lewo wlaśnie czy w prawo...

wkładka jest wsadzona na takiej prowadnicy na listwie przekrecisz i zejdzie,

jak zerkniesz to zobaczysz dokładnie w którą strone przekręcić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mówiliście - trzeba przekręcić wkładką zamka o 90 stopni i wychodzi :) udało mi się wyciągnąć listwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wielu z Was zastanawiało się jak można wymontować listwę oświetleniową tablicy rejestracyjnej w tylnej kalpie bagażnika bez wizyty w warsztacie? Ja tak ;) Udało mi się to. Zrobiłem tę małą fotorelacje, może komuś się przyda.

Wymiana listwy oświetleniowej tablicy rejestracyjnej w tylnej klapie tzw. listwa uchwytowa. Listwa posiada nr 8P08275743FZ lub po 2004 nr 8P48275743FZ, Audi a4, sedan limuzyna.

Zaczynamy od zdemontowania tapicerki klapy.

1) Zdejmujemy osłonę,

2) Odkręcamy śrubkę trzymająca tapicerkę (klucz gwiazdka),

3) Następnie odkręcamy śrubkę trzymającą trójkąt ostrzegawczy,

botuitig.jpg

4) Wyjmujemy trójkąt i zdejmujemy mocowanie trójkąta, poprzez delikatne wciśniecie dwóch zatrzasków,

5) Następnie zsuwamy mocowanie trójkąta delikatnie w dół, aby wyszła górna część mocowania,

7aphouhq.jpg

6) Zdejmujemy tapicerkę, ostrożnie (aby nie pałamać) po kolei ciągniemy z zatrzasków (10 zatrzasków)

9fgzjyo2.jpg

7) Odczepiamy przewody zasilające zamek i listwę.

8) Odkręcamy śrubkę mocującą wkładkę zamka ( u mnie torx 25).

9ct76xuh.jpg

Wyciągamy wkładkę zamka, aby później mieć lepszy dostęp do jednej ze śrub mocujących prawa puszkę,

9) Zdejmujemy 2 metalowe puszki, mocujące cały mechanizm podświetlenia tablicy i otwierania bagażnika do klapy.

Puszki znajdują się po prawej i lewej stronie. Każda mocowana jest na śrubki wraz z nakrętkami. Potrzebny będzie do tego najlepiej zestaw: grzechotka + klucz nasadowy 10.

2x2wunsi.jpg

ded7ngnh.jpg

10) Aby wyciągnąć listwę oświetleniową, konieczne jest wymontowanie ramki tablicy rejestracyjnej,

11) Pozostaje wykręcić z mechanizmu dwa wkręty torx , następnie wysunąć zaczepy z gniazd na żarówki i powoli, aby nic nie uszkodzić wyciągamy listwe. Mamy listwę w ręku

Pozdrawiam, jeśli komuś się przyda to super.

Ps. Wielkie dzięki za pomoc dla Michała i Huberta.

gdzie moge zakupic taka listwe do mojej limuzyny BRD s line

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"(....) Postanowiłem i wymieniłem całą listwę wraz z kloszami dzięki Koledze Judzik i jego opisowi wymiana przeszła w szybkim tempie bez żadnych komplikacji :)"

super, że post się przydał. pozdrawiam

Edytowane przez Judzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak zdjąć plastikową osłonę zamka przed zdjęciem tapicerki bo normalnie nie chce zejść.

najpierw zobacz jak wygląda ta osłona https://www.ecstuning.com/Audi-B6_A4-Quattro-1.8T/Exterior/View_All/ES442499/

widzisz te dwa "podłużne" otworki ? To w tych otworkach siedzą dwa "cycki" od zamka. Musisz włożyć płaski wkrętak między tą obudową a metalowym zamkiem, tak żeby lekko podważyć i ciągnąć za tę osłonę.

http://www.wolfautoparts.com/8e5827505b-audi-a4-b6-1-8-trunk-lock-latch-85283.html widzisz jak to wygląda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to wszystko wyjaśnia dlaczego nie chciało zejść. U kolegi schodziło bez problemu ale miał tam jakieś nacięcia porobione...:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...