Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania lewarka podczas przyspieszania


mycha1236

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wybaczcie odgrzewanie kotleta ale czy macie numery tych zestawow naprawczych żeby te luzy zlikwidować? Potrzebowałbym tych numerów. Wie ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wybaczcie odgrzewanie kotleta ale czy macie numery tych zestawow naprawczych żeby te luzy zlikwidować? Potrzebowałbym tych numerów. Wie ktoś?

Kolego tutaj masz podane https://www.drive2.ru/l/683367/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także jestem zainteresowany kupnem w/w zestawu, stad mam pytanie gdzie mogę go kupić i orientacyjnie jaka jest cena? Z moich info to w Aso pełne cignmo z tym drążkiem który ulega uszkodzeniu (wyrobieniu) w ASO MARGO Rybnik liczą sobie 640zł netto :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także jestem zainteresowany kupnem w/w zestawu, stad mam pytanie gdzie mogę go kupić i orientacyjnie jaka jest cena? Z moich info to w Aso pełne cignmo z tym drążkiem który ulega uszkodzeniu (wyrobieniu) w ASO MARGO Rybnik liczą sobie 640zł netto :/

zestaw naprawczy kosztuje kilkadziesiąt zł, dostępny w każdym ASO VW/Audi

Tylko nie nastawiajcie się, że zlikwiduje on w 100% drgania drążka - przede wszystkim zestaw ten pomaga na usunięcie przyczyny zamarzania przegubu kulowego. Przy większych mrozach u mnie drążek przymarzał i nie mogłem wbić biegu, po zastosowaniu ww. zestawu naprawczego problem został zlikwidowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego tematu, dlatego przyłącze się tu: czy jest jakiś zestaw naprawczy do samego drążka zmiany biegów? czy tylko wymiana całego cięgna wchodzi w grę. Mam spory luz (szczególnie w pozycji góra,dol) coś takiego jak na poniższym filmiku:

Edytowane przez Gregory87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi drążkiem w czasie jazdy też nie telepie ale ten luz jest spory, sprawdzałem u kumpla jak to u niego wygląda i wszystko jest sztywne. Stad też moje pytanie o zestaw naprawczy, bo za całą puchę w aso krzyczą sobie 650zł jak ktoś już wcześniej tu wspomniał :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety takiego zestawu audi nie zrobiło, jest zestaw ale innego elementu kilka postów wyżej dałem link, w tym przypadku cała pucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym przypadku cała pucha.

Tak też myślałem, trudno trzeba będzie coś wykombinować :naughty: Podziękował za info

Edytowane przez Gregory87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wymieniał sam ktoś wspomniany wcześniej zestaw naprawczy?

Dzisiaj mi przyszła paczka z aso i planuję się zabrać tylko nie wiem czy sam podołam puk-puk.gif

Lepiej od strony silnika czy od spodu? Trzeba czymś smarować to gniazdo gdzie siedzi kula?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem posiadaczem drugiej a4 b5 dla kobitki moja a4 szybciej idealnie się zmieniało biegi paluszkiem a w tej jest problem ..

Wiec tak 2 i wsteczny coś słabo wchodzą .....

Druga sprawa nie chce nowego tematu zakładać był generalny remont kompl sprzęgła uszczelniacz na skrzyni bo ciekło u góry jak wchodzi ten wybierak i oczywiście nowy olej biegi zmieniły się trochę ale nie jest igła i druga sprawa sprzęgło po wymianie łapie u góry tak na starym przy zakładaniu stylu skrzyni jest tłoczek i poszedł płyn jest i tam odpowietrznik zrobiliśmy odpowietrzenie ale nie wiem czy dobrze ale łapie cały czas wysoko ..Prosiłbym o waszą pomoc w sprawie sprzęgła i tych biegów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie będę zakładał nowego tematu drążek podczas przyśpieszania drży i to dość mocno

dziś wizyta u mechanika i jego ocena pierw poduszka pod skrzynią później stwierdził że dwumasa (nie widzi mi się wydawać 2000 zł )

teraz czytam że jakiś zestaw naprawczy może być w drążku dodam tylko sprzęgło ok i biegi też płynie wchodzą

także co może być z tym drążkiem z góry dziękuje

drażni mnie te latanie drążka :facepalm:


pomoże ktoś


dodam tylko że jak auto chodzi na postoju to są odczuwalne co jakiś czas drgania całą budą

panowie co powoduje takie objawy


pomocy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób logi ,bo tak raczej ciężko coś powiedzieć ,bujać może od pompek ,dwumasy,poduszek silnika,plecionki wydechu,co do drążka do wymiany przegub kulowy przy skrzyni(jest zestaw naprawczy),ewentualnie zestaw naprawczy lewarka,wymiana poduchy nic nie da,miałem urwaną i po zmianie nic nie dało,naprawiłem przegub przy skrzyni i lewarek nie lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podłącze się pod temat, troszkę go odkopie :)
Pojawiły się u mnie także drgania lewarka, wjechałem na kanał, padło na poduszkę pod skrzynią (rozwalony uszczelniacz uszkodził poduszkę). Wymieniliśmy poduszkę pod skrzynią wraz z uszczelniaczem, drgania troszkę ustały, ale nadal są oraz jest mały luz na lewarku. Rozebraliśmy od środka plastiki koło lewarka (ponieważ dźwięk wydaję się taki jakby przyczyną był któryś z plastików) wszystko dokręciliśmy, ale niestety jest luz i drgania (pojawiają się podczas gwałtownego dodania gazu, głównie przy biegach nie parzystych 1,3,5 oraz przy jeździe pod górkę)
Wraz z mechanikiem zastanawiamy się nad rozebraniem skrzyni i lewarka, dwumas odpada bo nic na budzie nie czuć, sprzęgło w porządku, biegi wchodzą bez zarzutu. Pytanie co może być przyczyną? I co wymienić? Dźwięk przy lewarku ustaje gdy przytrzymam lewarek ręką.
Pomóżcie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam w tym tygodniu poduszkę pod skrzynią i jeden przegub wew.czy pomoże dam znać

Ps kolego jakiej firmy poduszkę wkładałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem poduszkę Meyle, tylko przy okazji wymiany zakup sobie uszczelniacz, bo wymiana poduszki bez tego jest bez sensu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...