Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wycięcie katalizatorów


gryzlimd1987

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy ktoś może odpowiedzieć na pytanie? Czy można wyciąć kąty z audi a4 b6 3.0 quattro? Jeśli tak to co lepiej jest wstawić strumienice czy rurkę bo różne opinie słyszałem i czytałem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czy można wyciąć kąty z audi a4 b6 3.0 quattro?

a dlaczego nie ,to twoje auto ,możesz i cały tłumik wywalić i przelot zrobić



co lepiej jest wstawić strumienice czy rurkę

strumienice sie wstawia zazwyczaj do autuf tjuningowych np bemwu-ł :P , nie no na poważnie to rure zwykła lub jakąs puche zamiennkik kata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się rurę wstawić ponieważ słyszałem osobiście jaki efekt jest po zamontowaniu. Tzn metaliczny dźwięk, a tak poza tym specjalista mówił mi od tłumików ,ze tłumiki mogą dostać przez rurę. Oraz obawiam się ze będą mi błędy wyskakwiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy ogarnąć drugie sondy za katami. Po tym błędów nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pietas a4 - a co konkretnie zrobiłeś ?? wyciąłeś czy zostawiłeś puszki, i włożyłeś coś w ich miejsce. Bo nie ukrywam że chciałbym wydłubać katy zwłaszcza te tylne duże i wstawić tam jakieś małe strumienice że by to wyglądało jakoś a nie porezane, powycinane itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie? może nie będzie to takie odczuwalne jak w doładowanych, ale wiem po sobie, że w accordzie 2.0 różnica była odczuwalna.. tylko nie wiem czy robiłbym to drugi raz, ze względu na efekt poloneza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo odpowiada za prawidłowy stopień sprężenia spalin ? Dalej sobie sam poczytaj (fala zwrotna, VE silnika itd.). Turbosprężarka też potrzebuje opór do poprawnej pracy, nie jeden się zdziwił jak po wycięciu kata skoczyło mu spalanie.

Jak coś robić to chyba z głową .. czy dla zasady ? Bo może się mylę...

Wycinka ma sens jak kat już jest zmęczony życiem, ale i tak proponowałbym wsadzić nowy.


http://a4-klub.pl/index.php?/topic/1118-czy-warto-wyciac-katalizator/page-17#entry4411139- daleko szukać nie musisz.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...