Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stuki podczas kręcenia kierownicą w A4 B8


Biedron82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie, może ktoś z was miał podobny problem lub jest w stanie udzielić mi rady.

Problem mój objawia się tym, że gdy stoję w miejscu i kręcę kierownicą w lewo lub w prawo co jakiś czas czuję na kole kierownicy takie pyknięcia, stuki. Dzieje się to tylko podczas stania w miejscu lub jazdy bardzo powoli.

Auto ma zawieszenie w bardzo dobrym stanie, niedawno sprawdzałem na stacji.

Obawiam się najgorszego, że może to być listwa zębata.

Z góry dziękuję za podpowiedzi lub sugestie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie, może ktoś z was miał podobny problem lub jest w stanie udzielić mi rady.

Problem mój objawia się tym, że gdy stoję w miejscu i kręcę kierownicą w lewo lub w prawo co jakiś czas czuję na kole kierownicy takie pyknięcia, stuki. Dzieje się to tylko podczas stania w miejscu lub jazdy bardzo powoli.

Auto ma zawieszenie w bardzo dobrym stanie, niedawno sprawdzałem na stacji.

Obawiam się najgorszego, że może to być listwa zębata.

Z góry dziękuję za podpowiedzi lub sugestie.

Pozdro

Witam ja nie pomogę ale też dołącze sie do pytania czy udało się ustalić co to jest mam ten sam problem moge dopisać że dzieje się to przy rozgrzanym silniku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

U mnie występuje ten sam objaw (bez względu na temperaturę silnika). Byłem w firmie, która zajmuje się regeneracją układów kierowniczych i zaproponowali mi wymianę węża podciśnienia na dłuższy, tłumacząc że kiedyś w starej audicy taki zabieg pomógł. Szczerze wątpie, że tego typu rozwiązanie się sprawdzi. :( Po przeczytaniu serii artykułów na temat usterek jakie najczęściej zdarzają się w B8-kach to oprócz awarii mechatroniki w Stronic'u wymieniana jest właśnie awaria układu kierowniczego. Problem zatem występuje, pozostaje pytanie jak go rozwiązać?

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, przerabiałem ten problem w mojej poprzedniej B8 i znalazłem rozwiazanie! Problem tkwi w wieloklinie jak wchodzi jeden dążek w drugi. Od śodka samochodu jest dostep i do środka tej rurki trzeba wprowadzic smar w sprayu. Operację powtórzyc ze 3 razy pokrecić kierownicą i problem całkowicie znika. Mam nadzieję że wam też ten sposób sie sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczyłem z takim problemem rok czasu, wymieniłem wszystkie amory wahacze, koncowki drążków, wszystkie gumy, przeguby...a okazało się, że same drążki kierownicze były roztrzaskane. A przy okazji zafundowałem sobie całą nową zawieszkę :D Miały luzy na tych "jabłuszkach" i napierdaczało na postoju jak i na dziurach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja już jestem po zdiagnozowaniu problemu i dokładnie jak napisał kolega kilka postów wyżej problem byl w wieloklinie znajdującym się w scianie grodziowej silnika . Dostęp od spodu odkręcasz pampersa i wieloklin - taki można powiedzieć teleskop - część ruchoma przy ustawieniu kierownicy tam wciskasz smar jakiś areozolu i proplem znika .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kompletnego zamknięcia tematu któryś z kolegów wrzuciłby fotke gdzie co i jak.
Z góry wielkie dzieki./

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem podziękować za wasze podpowiedzi.

W nast tygodniu będę chciał przesmarować od dołu wspomniany przez was wieloklin.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja już jestem po zdiagnozowaniu problemu i dokładnie jak napisał kolega kilka postów wyżej problem byl w wieloklinie znajdującym się w scianie grodziowej silnika . Dostęp od spodu odkręcasz pampersa i wieloklin - taki można powiedzieć teleskop - część ruchoma przy ustawieniu kierownicy tam wciskasz smar jakiś areozolu i proplem znika .

Pozdrawiam

możesz dokładniej opisać gdzie ten smar wcisnąć? kolega ma to samo w b8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze ja dorzuce swoje trzy grosze w tym temacie. Miałem dokladnie to samo - podczas jazdy wspomaganie chodziło płynnie, a na postoju i przy wolnej jezdzie czuc bylo taka szarpana prace na kierownicy. Wyczytałem, że wina lezy po stronie przewodu ciśnieniowego (w któryms miejscu ma za małą średnicę), który idzie od pompy. ASO twierdziło, że to czasem pomaga, ale nie zawsze. Podobno nowsza wersja przewodu jest poprawiona (kosztuje jakies 1200 w ASO). Przez pomyłke kupiłem używkę w tej samej wersji co mam, ale okazalo sie po wymianie, że problem został rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orti a czy w twojej B8 też miałeś wrażenie, że kierownica trochę ciężej chodzi?

Edytowane przez Biedron82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe od jakiego roku stosowano juz poprawiony przewod od pompy, czy przedlift zalapal sie na poprawke, ciekawe czy by podszedl zamiast wadliwego mimo roznicy w przekroju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orti a czy w twojej B8 też miałeś wrażenie, że kierownica trochę ciężej chodzi?

Nie mam porównania z inna b8, ale czuć lekki opór. W innych autach wydaje mi się, że lżej chodzi kiera. Jakoś mi to nie przeszkadza specjalnie. Najbardziej wkurzalo mnie to szarpanie przy parkowaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem z moim a4, podczas postoju lub bardzo wolnej jazdy np parkowanie w momencie kiedy skrecam kierownica w lewo slychac odglosy tzw pykanie , skrzypienie podobne do otwierania starych drzwi:) natomiast kiedy skrecam w prawo cisza. Moj model jest po face liftingu 2012r. Moje pytanie czy kolumna kierownicy jest identyczna jak w modelach przed liftem i czy to moze byc ten sam problem wczesniej poruszany nt "wieloklina" w kolumnie kierwonicy gdzies na dole ? Jezeli tak to czy ktos by mogl w miare precyzyjnie opisac jak to znalezc i nasmarowac, poniewaz wczoraj wrocilem od dilera audi, ktory stwierdzil ze do wymiany jest kolumna kierownicy za bagatela okolo 7500pln ;/ . W przyszlym tygodniu jestem umowiony z specjalistami od audi vw seat skoda w celu zlokalizowania przyczyny, ale mysle ze jezeli jest problem wlasnie z kolumna kierownicy nikt nie bedzie probowal "czegos tam nasmarowac" tylko zaleci wymiane na nowa co oczywiscie laczy sie z masakrycznym wydatkiem ;/ a chcialbym tego uniknac. Z gory wielkie dzieki, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pedałach masz przegub łączący kolumnę kierowniczą z drążkiem teleskopowym przekazującym obroty kierownicy na magiel. Kupujesz smar w sprayu, np. teflonowy z długą rurką i wkładasz w rurę gdzie jest przegub. Psikasz zdrowo, pokręcisz jeszcze trochę i powtarzasz. Problem nie wraca potem. Podejrzewam, że teleskop zacina przy skracaniu i wydłużaniu, dlatego jak kręcisz kierownicą magiel lekko się przemieszcza i pyka. U mnie też pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pedałach masz przegub łączący kolumnę kierowniczą z drążkiem teleskopowym przekazującym obroty kierownicy na magiel. Kupujesz smar w sprayu, np. teflonowy z długą rurką i wkładasz w rurę gdzie jest przegub. Psikasz zdrowo, pokręcisz jeszcze trochę i powtarzasz. Problem nie wraca potem. Podejrzewam, że teleskop zacina przy skracaniu i wydłużaniu, dlatego jak kręcisz kierownicą magiel lekko się przemieszcza i pyka. U mnie też pomogło.

Wielkie dzieki na pewno sprobuje, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pedałach masz przegub łączący kolumnę kierowniczą z drążkiem teleskopowym przekazującym obroty kierownicy na magiel. Kupujesz smar w sprayu, np. teflonowy z długą rurką i wkładasz w rurę gdzie jest przegub. Psikasz zdrowo, pokręcisz jeszcze trochę i powtarzasz. Problem nie wraca potem. Podejrzewam, że teleskop zacina przy skracaniu i wydłużaniu, dlatego jak kręcisz kierownicą magiel lekko się przemieszcza i pyka. U mnie też pomogło.

Olinek masz servotronika ????

Edytowane przez lukas309
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem z moim a4, podczas postoju lub bardzo wolnej jazdy np parkowanie w momencie kiedy skrecam kierownica w lewo slychac odglosy tzw pykanie , skrzypienie podobne do otwierania starych drzwi:) natomiast kiedy skrecam w prawo cisza. Moj model jest po face liftingu 2012r. Moje pytanie czy kolumna kierownicy jest identyczna jak w modelach przed liftem i czy to moze byc ten sam problem wczesniej poruszany nt "wieloklina" w kolumnie kierwonicy gdzies na dole ? Jezeli tak to czy ktos by mogl w miare precyzyjnie opisac jak to znalezc i nasmarowac, poniewaz wczoraj wrocilem od dilera audi, ktory stwierdzil ze do wymiany jest kolumna kierownicy za bagatela okolo 7500pln ;/ . W przyszlym tygodniu jestem umowiony z specjalistami od audi vw seat skoda w celu zlokalizowania przyczyny, ale mysle ze jezeli jest problem wlasnie z kolumna kierownicy nikt nie bedzie probowal "czegos tam nasmarowac" tylko zaleci wymiane na nowa co oczywiscie laczy sie z masakrycznym wydatkiem ;/ a chcialbym tego uniknac. Z gory wielkie dzieki, pozdrawiam

Udało się rozwiązać problem?U Ciebie można przynajmniej wykluczyć problem z wężami, bo masz elektryczne wspomaganie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem z moim a4, podczas postoju lub bardzo wolnej jazdy np parkowanie w momencie kiedy skrecam kierownica w lewo slychac odglosy tzw pykanie , skrzypienie podobne do otwierania starych drzwi:) natomiast kiedy skrecam w prawo cisza. Moj model jest po face liftingu 2012r. Moje pytanie czy kolumna kierownicy jest identyczna jak w modelach przed liftem i czy to moze byc ten sam problem wczesniej poruszany nt "wieloklina" w kolumnie kierwonicy gdzies na dole ? Jezeli tak to czy ktos by mogl w miare precyzyjnie opisac jak to znalezc i nasmarowac, poniewaz wczoraj wrocilem od dilera audi, ktory stwierdzil ze do wymiany jest kolumna kierownicy za bagatela okolo 7500pln ;/ . W przyszlym tygodniu jestem umowiony z specjalistami od audi vw seat skoda w celu zlokalizowania przyczyny, ale mysle ze jezeli jest problem wlasnie z kolumna kierownicy nikt nie bedzie probowal "czegos tam nasmarowac" tylko zaleci wymiane na nowa co oczywiscie laczy sie z masakrycznym wydatkiem ;/ a chcialbym tego uniknac. Z gory wielkie dzieki, pozdrawiam

Udało się rozwiązać problem?U Ciebie można przynajmniej wykluczyć problem z wężami, bo masz elektryczne wspomaganie.

Problem zniknal, jednakze nic nie robilem. Kiedy dealer powiedzial ze trzeba wymienic cala kolumne kierownicza itd. przypomnialem sobie jak mowil tez ze niby czyms gdzies tam psikali, ale nie wiem czy mam w to wierzyc, wiec albo faktycznie tam popsikali i po pewnym czasie halas zniknal lub sam zniknal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim

Nie chce zapeszać ale kupiłem smar w spreyu, psikałem w wieloklin do oporu i jak na razie problem zniknął. Będę monitorował to i jak coś to od razu napiszę.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...