Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Felga+OPONA-ZIMA b7


Domie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie co zakładacie na sezon zimowy do swoich B7'meczek...

Bo mam dylemat...

W B5 mam 195/65 R15 Kurza twarz zakładać to samo do B7 ??

Pisać kto na czym jeździ bo mam obręcze na zimę 15'tki i 16'tki i nie wiem jaki rozmiar opony kupić...

Z góry dzięki za opinie. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B6 i B7 to to samo więc się wypowiem.

Mam standard czyli 15" i wcale mi to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie 16

nie wiem tylko cz 195/55,60/16 czy 205/55/16

Myslę tez nad kormoranami, barumami oraz bridgestone

Edytowane przez cocoo24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się długo zastanawiałem nad 205/55/16, ale zostałem ostatecznie przy 195/65/15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że nie tylko ja miałem dylemat. Z racji,że sporo podróżuje to zdrowy rozsądek wziął górę i tak jak w B5 do B7 wrzucę 195/65 R15, cocoo24 w b5 zimę mam

bridgestone blizzak LM32 , z racji dobrych rekomendacji do B7 pójdą- NokianWR D3. Mam nadzieje,że mi wybaczysz te 15" :wink:

Jak mógłbym jeszcze prosić to podajcie mi ET na 15 cali,aby koło było bardziej na zewnątrz (ale nie poza błotnikiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie rozpoczynam nowego wątku. Mam Exeo i w zapasie oraz według ETKA przewidziane są felgi stalowe 16" które mają ET45 7JX16H2. Czy bez problemu zamontuje u siebie felgi stalowe 16" które mają ET50 ale 6JX16H2 ? Prawdopodobnie od Audi A3 bo numer felgi zaczyna się 8P0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie rozpoczynam nowego wątku. Mam Exeo i w zapasie oraz według ETKA przewidziane są felgi stalowe 16" które mają ET45 7JX16H2. Czy bez problemu zamontuje u siebie felgi stalowe 16" które mają ET50 ale 6JX16H2 ? Prawdopodobnie od Audi A3 bo numer felgi zaczyna się 8P0.

Witam,

Odnośnie instalacji do Exeo/ A4 B7 felg z A3 czyli z wyższym ET 50 lub 55 to przy 7 calowej feldze może przycierać o elementy zawieszenia.

Poza tym felgi będą głęboko schowane w nadkolach co źle wygląda.

Jeżeli koniecznie musisz założyć felgi z A3 to dokup do nich dystanse ok.15-20 mm. i odpowiednie śruby.

Odnośnie rozmiaru opony na zimę to na felgę 7x16 proponuję 205/55/16

Z przystępnych cenowo oponek bdb parametry ma Dębica Frigo HP,

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ta felga z ET50 ma szerokość 6 cali nie 7. I na nich jest opona 205/55

Pytam bo mam w dobrej cenie takie felgi i chciałem kopic bo z oponami sa razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie 16

nie wiem tylko cz 195/55,60/16 czy 205/55/16

Myslę tez nad kormoranami, barumami oraz bridgestone

witam, mam małe pytanko czy 15" do b6 1,8T quattro 163km beda sie miesciły??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie 16

nie wiem tylko cz 195/55,60/16 czy 205/55/16

Myslę tez nad kormoranami, barumami oraz bridgestone

witam, mam małe pytanko czy 15" do b6 1,8T quattro 163km beda sie miesciły??

16 x 6 z ET 50 będzie do A4 B6/B7 zbyt wąska i ET zbyt duże.

Ja bym szukał na zimę felg 16x7 ET 43 i do tego oponki 205/55/16

Moim zdaniem zestaw na zimkę do B6/B7 w sam raz.

Poszukaj na Alle.... lub OLX na pewno coś ciekawego znajdziesz w rozsądnej cenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mam też drugą opcje z ET 42 felgi chyba 7" też R16. Opony na nich to FALKEN z 2011. Nie wiem nic na temat tych opon ? Co o nich sądzicie ?

Jednak zestaw ten z ET50 felga 6" mają lepsze chyba opony bo Dunlop SP Winter Sport M3 , jedyne z 2009 ale stalowe felgi w super stanie. Jak nówki. Seryjnie patrzyłem w ETKA przewidziane jest ET45 z felgą 16" ale szerokość 7". Myślicie że bardzo źle bedzie jak bedzie felga z ET50 ? To chyba 5mm odsadzenia mniej do jakby osi auta. Natomiast jak opona bedzie tez 205 na feldze 6" to bedzie tak zle ? Do octavi 2 znalazlem tez kola i tez są 16" i felga tylko 6,5" z ET50. Czyli 0,5 cala szersza. Widzę ze tez do passata takie montowali jak do Octavi 2. Wiec moze nie bedzie to tragedia jak bedzie 6" u mnie w Exeo ?

Edytowane przez PiterEL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mam też drugą opcje z ET 42 felgi chyba 7" też R16. Opony na nich to FALKEN z 2011. Nie wiem nic na temat tych opon ? Co o nich sądzicie ?

Jednak zestaw ten z ET50 felga 6" mają lepsze chyba opony bo Dunlop SP Winter Sport M3 , jedyne z 2009 ale stalowe felgi w super stanie. Jak nówki. Seryjnie patrzyłem w ETKA przewidziane jest ET45 z felgą 16" ale szerokość 7". Myślicie że bardzo źle bedzie jak bedzie felga z ET50 ? To chyba 5mm odsadzenia mniej do jakby osi auta. Natomiast jak opona bedzie tez 205 na feldze 6" to bedzie tak zle ? Do octavi 2 znalazlem tez kola i tez są 16" i felga tylko 6,5" z ET50. Czyli 0,5 cala szersza. Widzę ze tez do passata takie montowali jak do Octavi 2. Wiec moze nie bedzie to tragedia jak bedzie 6" u mnie w Exeo ?

Ja bym 6 calowej na ET 50 nie wkładał.

A jeśli będzie obcierać o elementy zawieszenia? Do stalówek zdaje się dystansów nie włożysz...

Szukaj 7 x 16 ET 42 lub 43 i będziesz spał spokojnie, myślę, że ze znalezieniem przyzwoitych oponek 205/55/16 w dobrej cenie nie

będziesz miał problemu,

pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam małe pytanko czy 15" do b6 1,8T quattro 163km beda sie miesciły??

Raczej nie wejdą, bo tarcze większe 312mm

U mnie właśnie 15" z przodu nie wejdą, z tyłu owszem (mniejsze tarcze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja do swojej b7 zakupiłem Nokian WR D3 205/55 R16 91H wyczytałem że mają pochlebne opinie, w cenie 275 zł za sztukę, produkcja 2014r.

Myślę że później tańsze nie będą więc już zrobiłem zakup..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba ze bym podjechal i przymierzyl na auto....

A wiecie cos na temat oponek Falken Eurowinter ? Jakas opinia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam nokiany tyle ze d2 od nowoci , i wyjechały z kazdej zaspy :) z pomoca Q , polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba ze bym podjechal i przymierzyl na auto....

A wiecie cos na temat oponek Falken Eurowinter ? Jakas opinia ?

Te felgi z A3 odpusc zupelnie, seryjna felga 7x16 et 45 jest to min ,ktore szalu nie robi ,a na tych 6 calowych Et50 to auto bedzie wygladalo jak tramwaj ,(sam mam takie auto więc zaufaj i nie rob glupstw)cena to nie wszystko Edytowane przez SL@YD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem jednak ET45 felga 7,5 " R16

Na zimkę dobry wybór :D do tego dobre 205/55/16 i gra gitarra :D

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...