Skocz do zawartości
IGNOROWANY

obnizenie zawieszenia A4 B5


nina_chudu4

Rekomendowane odpowiedzi

Co powiecie o MTS -45/-35mm da radę na tym pojeździć? Amorki i sprężyny Kit "MTSKPLAU056" 

Nie oczekuję mega gleby. Lekkie obniżenie przy 17"

Edytowane przez Grzenio95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare lat temu mialem Mts w Coue i to dawalo rade.Ot takie bedzetowe zawieszenie ale bylo spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś doradzić jakie amortyzatory dobrać jak bym chciał założyć sprężyny EIBACH Pro-Kit -30mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do obniżonego zawieszenia są inne odboje? Czy zostają te z seryjnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej o zawieszeniu ?

Amortyzatory Sachs przeznaczone do samochodów z sportowym zawieszeniem. Do tego Eibach Pro kit albo Sportline. Będzie to działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja odwrotnie szukam zawiechy 1ba do tdi w quattro jak ktoś ma chętnie odkupie albo zamienię za 1moje na wklejce 1be.. Wszyscy w dół ja w górę tak mieszkam niestety... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Dołączę się do tematu. Poszukuję zawieszenia takiego jak na zdjęciu poniżej.
Posiadam A4 B5 99' 2.4 Quattro z kodem zawieszenia 1BE. Z tego co sprawdziłem są to sprężyny od H&R  -40mm.
Chciałbym kupić jakieś dobre zamienniki na przód, bo pewnie nie znajdę oryginalnych.
Pytanie czy na pewno jest to sprężyna którą opisałem i pytanie jakie zamienniki wybrać.
Nie znam się na tym za bardzo, a mechanik nie może takich w mieście znaleźć, więc zostaje internet.
Z góry dzięki za pomoc !

 

 

A4B5 sprężyna.jpg

Edytowane przez danteforum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

POMOCY ! Nie chcę zakładać nowego tematu dlatego napiszę tutaj.  Moje autko to b5 Avant 1.9 TDI AFN 110KM. Przy wymianie przednich wahaczy mechanik odkrył psikusa z pękniętą sprężyną i cieknącym amorkiem i wymienił na nowe firmy Kamoka. Niestety po tym zabiegu przód stoi mega wysoko ok. 11 cm prześwitu na kolach 17 cala 225/45/17 w stosunku do 6 cm na tyle. Chcę zamówić sprężyny obniżające i myślałem nad Eibach pro kit -30 mm jednak mam pytanie bo na stronie Eibach wybierając mój model wyskakuje zestaw katalogowy E1537-140 dla modelu A4 Avant (8D5, B5) i silników 1.8, 1.8 T, 1.9 TDI, 2.4, 2.6, 2.8 bez automatycznej skrzyni biegów. Jednak miedzy moja wlepką pod maska z naciskami a danymi na stronie Eibach jest różnica tzn Eibach: Nacisk na przednią oś 1055 kg, nacisk na tylną oś 1045 kg. A u mnie na wlepce: 1005 i 1000 kg. Czy te sprężyny będą idealne do mojego modelu? Zaznaczę, ze nie oczekuje wielkiej gleby tylko obniżeniu przede wszystkim przodu i aby pozostał komfort jazdy. Amorki zostaną ze względu na to ze z przodu są nówki Kamoka od sprężyn i poczekam na wymianie czegoś ze skróconym skokiem gdy tylne będą do wymiany. Poniżej zamieszczę fotki i proszę o pomoc w wyborze odpowiednich sprężyn. Dzieki !

audi3.jpg

audi2.jpg

audi1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i sorki że się tak wcinam ale mam pytanie odnośnie zawieszenia. Mam A4 B5 avant zawieszenie 1be ale stoi chyba za wysoko bo 57cm od ziemi a z tego co czytam to powinno być max 55cm. Da się wcisnąć na na czerwone amorki 1be wyższe sprężyny np. od zawiasu 1ba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szymon'77 napisał:

Da się wcisnąć na na czerwone amorki 1be wyższe sprężyny np. od zawiasu 1ba?

Da sie tylko po co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dev napisał:

Da sie tylko po co ?

Chciałem się tylko upewnić czy to możliwe bo u mnie chyba są wrzucone sprężyny z 1ba (jedna kropka zielona i dwie białe) na zawias 1be dlatego auto tak wysoko stoi. Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2019 o 07:36, Grzenio95 napisał:

Czy do obniżonego zawieszenia są inne odboje? Czy zostają te z seryjnego?

zostają seryjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2019 o 20:27, Grzenio95 napisał:

A ja dalej o zawieszeniu ?

Amortyzatory Sachs przeznaczone do samochodów z sportowym zawieszeniem. Do tego Eibach Pro kit albo Sportline. Będzie to działać?

tak, będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, a4 b5 1.8T ośka

Amortyzatory sportowe MTS + sprężyny eibach prokit -30 . Będzie to jakoś jeździło i pasowało do siebie ?

Jakie odboje zastosować ? krótsze takie jak w sportowych przód 77mm a tył 119 mm?

Szukam coś dla kumpla budżetowo :D 

Edytowane przez VRGOOD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amory MTS to serio lipa. Najlepiej wrzucić Koni STR albo jesli kasy brak to już lepiej od MTS spisze się jakiś Sachs dedykowany pod 1BE czy tam 1BV.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Randor napisał:

Amory MTS to serio lipa. Najlepiej wrzucić Koni STR albo jesli kasy brak to już lepiej od MTS spisze się jakiś Sachs dedykowany pod 1BE czy tam 1BV.

Czyli szukać 1BV od sachs + sprężyny eibach ? masz jakis numer tych amortyzatorów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przednie.nowe amorki Sachsa pod 1BV plus osłony i odboje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, VRGOOD napisał:

Czyli szukać 1BV od sachs + sprężyny eibach ? masz jakis numer tych amortyzatorów ?

Nie mam numerów ale takich szukaj. Przepaść na plus względem MTS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Randor napisał:

Nie mam numerów ale takich szukaj. Przepaść na plus względem MTS.

Zamówiłem 1 BV sachs od DEVa i TRW 1BV na tył :d do tego nowe springi eibacha 

Będzie latał :D nad dziurami :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...