Skocz do zawartości
IGNOROWANY

obnizenie zawieszenia A4 B5


nina_chudu4

Rekomendowane odpowiedzi

A mówią, że 18" nawet przy 40/40 jest koza, a wg mnie już tutaj przy 30/30 jest całkiem zgrabnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak dla mnie jest ok. Zwłaszcza że po wymianie sprężyn nie straciłem na komforcie. A auto na zakrętach zachowuje się lepiej :.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latasz na seryjnych amortyzatorach 1BA? Ciągle chodzą za mną te sprężyny Eibach Pro KIt, mam seryjnie zawias 1BE i sam nie wiem czy zakładać do seryjnych amortyzatorów same sprężyny...Efekt widzę byłby znakomity, ale jak to amortyzatory zniosą...Nie chce od razu wsadzać kompletu springi+amory bo po pierwsze za porządny taki komplet trzeba wyłożyć jakieś 2k PLN a po drugie mam obawy że jak zacznę jeszcze z amortyzaroami mieszać to zarówno komfort jak i prowadzenie się pogorszą, a wtedy nie mam pojęcia co bym zrobił :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie. Czy zawieszenie w S4 2.7 BiT to jest po prostu 1BE, czy w Eskach sprężyny i amortyzatory są zupełnie inne? Chodzi mi o wysokość sprężyn oraz twardość amortyzatorów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W s4b5 siedzi 1BV które jest twardsze od 1BE.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można bez problemu je sadzić do seryjnej A4? W tylnym zawieszeniu obecnie między kołem a wahaczem mam bardzo mało miejsca, ledwo palec można tam wsadzić. Jeśli wejdą tam amortyzatory+sprężyny 1BV to odległość koła od wahacza także pójdzie w dół czy to pozostaje nieruchome? :blink:

Edytowane przez Luqe12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podpowie mi ktoś czy sprężyny z 1,8t quattro będą dobre do 1,9tdi quattro chodzi o sprężyny progresywne firmy Apex -40 miał ktoś może do czynienia z tą firmą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zmienić zawieszenie przód i tył ponieważ mam dość gwintu.... owszem auto wygląda fajnie jak się go posadzi ale komfort?... 0.... chciałbym zmienić na coś pomiędzy gwintem żeby auto był nieco niższe niż na seryjnym zawieszeniu i nie twarde jak na gwincie, co polecacie ? jakiś dobry komplet ? jakiej firmy ? koła mam 18" myślałem na amorami monroe i nad sprężynami eibach pro-kit podajże ale nie wiem jak by się zachowywało auto na takim zestawie, chciał bym uniknąć efektu pływania na drodze i podskakiwania jak kózka na każdych wybojach.... proszę o jakieś dobre rady ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tutaj chłopaki piszą, sprężyny Eibach Pro Kit -40mm są idealnym rozwiązaniem dla kogoś kto szuka takiego zestawu jak piszesz, nieco niżej ale bez betonu. Do tego obojętnie jaki amortyzator, byle o skróconym skoku, na seryjnych może być kaszana :kox: Jeszcze chyba nie spotkałem się, żeby ktoś narzekał na te Eibachy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pro kit ma -30. Amorki Sachs czerwone o skróconym skoku i bedziesz zadowolony ;-)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


mam dość gwintu.... owszem auto wygląda fajnie jak się go posadzi ale komfort?... 0.

A jaki masz gwint? U mnie siedzi KW V1 i w moim odczuciu jest bardzo komfortowo, nawet pomimo profilu opony 35. Ale jeśli nadal chcesz odejśc od gwintu to śmiało mogę polecić springi Eibacha ;) Mają komfortową charakterystykę. Pro-Kity obniżają o ok 30mm. W tym zakresie można jeszcze działać na seryjnym amortyzatorze. Te o skróconym skoku są miłym ale nie obowiązkowym dodatkiem. A jeśli budżet pozwoli to polecam B12 Pro-Kit :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a pod koło ''18'' , 40/40 to już jest okey ? Mam gwinta i też go chce wywalic : ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pro kit ma -30. Amorki Sachs czerwone o skróconym skoku i bedziesz zadowolony ;-)

domyślam się że masz taki zestaw u siebie założony ? miałem też styczność z sportowymi amortyzatorami dokładnie takimi http://www.ebay.co.uk/itm/Sport-Suspension-lowering-kit-shock-Audi-A4-B5-95-99-/271152837103?hash=item3f21f7f1ef i szczerze powiem auto siedziało jak na gwincie, nieco miększe ale nadal sztywno czy na takim zestawie będzie taki sam efekt jak na tych amortyzatorach co przesłałem w linku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi powiedzieć czy będzie tak samo,aż takim znawcą nie jestem.Mam u siebie pro kit i amorki sachsa,swoje już przeszły i znowu to samo ładuje.Autko nisko siedziało,dobrze się trzymało drogi i na komforcie nie straciłem.Na 16' wysokość od ziemi do nadkola była ok 63cm ;-) Co prawda przy krawężnikach i hopkach musiałem uważać.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jednak obawiam się że w moim przypadku będzie to samo... 18" mam i do nadkola to palca wsadzisz nic więcej heh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Koledzy a pod koło ''18'' , 40/40 to już jest okey ? Mam gwinta i też go chce wywalic : ]

Zbyt ogólne pytanie. Nie wiadomo co chcesz uzyskać, co jest dla Ciebie "ok". Nie podałeś parametrów felgi i opony (ET, szerokość, profil i szerokość opony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

215/40r18

ET 35

8J

Zależy mi na tym żeby koła były ładnie równo z nadkolami czyli dosyć troche zglebione

Edytowane przez Boosman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...