Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawieszenie seryjne 1BA, a zestaw Eibach Pro Kit -35/-30mm


kamela82

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.06.2019 o 19:47, Cainbro napisał:

Panowie! Jak by to wyglądało gdybym do seryjnego 1ba założył właśnie tego eibach pro kit -30mm przy 5 osobach na pokładzie i zawalony bagażnik? Czy to wgl ruszy z miejsca? I czy pomogli byście dobrać na alledrogo zestaw który by pasował? Avant  2.0 tdi 177km polift quattro, dzięki??

będzie ok, zestaw dobierz z katalogu producenta...

To jest sprężyna progresywna,  czyli na początku jest bardziej miękko a potem twardo. O amortyzatory się nie bój bo te pracują liniowo i zużywają się tak samo jak przy oryginalnych sprężanych (nie wiem co za dekle wymyśliły historie o szybszym wyeksploatowaniu, chyba sprzedawcy) lub mniej bo znacznie rzadziej dobijają. Ogólnie komfort na dziurach jest na duży plus.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, tak wlasnie zrobiłem i już są w drodze, a może ktoś podzielić się wskazówkami przy wymianie ? Na co zwrócić uwagę, czy coś w tym stylu? 

 

Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam założyłem EB pro kit do a4 b8 sedan 2.0 tdi   Bez Q Zawieszenie 1be wybrane ze strony odpowiednie stringi  i przod siadł super tak jak chciałem a tył jest prawie 2 cm wyżej macie jakiś pomysł jak go tak 1 cm posadzić czytałem ze ktoś reklamował i dostał zrobione niższe lub z a5 możecie coś doradzić 

Edytowane przez Luki36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie który zestaw lepszy wkoncu całe zawieszenie 1be sline czy brać eibachy + proline sprężyny albo kupić uzywke amory 1be i same sprężyny proline pod moją wagę? Tylko auto ma ponad 210k przebiegu to jak wymieniać to pasuje na nowe jak myślicie? 

Czy stabilizatory od s4 b8 podejda do zwykłej? 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2019 o 13:16, KoJ@K napisał:

Teraz całość tak wygląda, felga z A8 D4 19' 9j et33

 

Screenshot_20190522-131542_Gallery.jpg

Screenshot_20190522-131507_Gallery.jpg

Kolego, nie obciera przód? I czy bardzo koło wystaje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie obciera i nic nie wystaje. Wracając z lotniska w 4 dorosłe osoby + dziecko w foteliku + bagażnik toreb i żadnego tarła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2020 o 07:02, KoJ@K napisał:

Tak to wygląda.

Screenshot_20200118-070054_Gallery.jpg

Screenshot_20200118-070016_Gallery.jpg

Po zmianie sprężyn ile masz cm do rantu blotnika ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam. zależy jeszcze na których kołach - 17' zima czy 19' lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o 19 mi chodzi. Ja teraz na 17 mam 67cm na 1BV, i zastanawiam się czy mi się 19 zmieszczą i nie będą wystawiać. U Ciebie widzę jest 9 " felga i ładnie spasowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę wymienić sprężyny na Eibach Pro-kit -35/30, zawiecha 1BA. Troche poczytałem wątek i nie jestem pewien, czy kupić i wymienić same sprężyny, czy też coś jeszcze(odboje itp). Docelowo będzie felga 8-8.5x18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem same sprężyny, bez żadnych odbojów, podkładek itd. Zakładaj narazie same sprężyny, jak Ci padną amorki to wtedy będziesz myślał o wymianie amorków :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KoJ@K napisał:

Ja zmieniłem same sprężyny, bez żadnych odbojów, podkładek itd. Zakładaj narazie same sprężyny, jak Ci padną amorki to wtedy będziesz myślał o wymianie amorków :hi:

Dzięki za info. Dokładnie taki plan, jak padną amory to wleci reszta do kompletu bilstein b12 pro-kit :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wlepie mam

1 - 1100kg
2 - 1145kg

Czyli te springi będą odpowiednie? 

Sprezyny-Eibach-Pro-Kit-Audi-A4-Avant-8K
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 590 zł - Sprężyny Eibach Pro-Kit Audi A4 Avant (8K5, B8) (8763000150). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Springi zmienione siadło książkowo 30mm, ale teraz garby dają się we znaki bo auto mocno siada po zjeździe z progu i czasami uderze ;/ Myślę nad zmianą amortyzatorów na 1BE lu 1BV, czym one się różnią? No i czy w takim wypadku musze zmienić też osłony i odboje(czy są w zestawie z amorami)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2020 o 20:36, davis693 napisał:

Springi zmienione siadło książkowo 30mm, ale teraz garby dają się we znaki bo auto mocno siada po zjeździe z progu i czasami uderze ;/ Myślę nad zmianą amortyzatorów na 1BE lu 1BV, czym one się różnią? No i czy w takim wypadku musze zmienić też osłony i odboje(czy są w zestawie z amorami)?

Jak cos mam nowy przód 1be sachsa. Pisz pw , odbiór z Poznania:D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni 1BE od 1BV? No i czy coś jeszcze trzeba wymienić? Kupowanie i wymiana będzie jakoś latem, bo teraz słaby czas na kolejne wydawanie kasy, ledwo kupilem fele i opony a się mały serwis szykuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś sprezyny 1be do sprzedania?chciałem zalozyc na zawias 1ba same sprężyny zeby obniżyć audi o 2cm,robił tak.ktos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...