Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gasnący reflektor


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się chrzani, to się chrzani ...

Dziś na autostradzie na kompie zasygnalizowało mi przepaloną żarówkę. Trochę się zdziwiłem, bo oba zarniki wymieniałem 2 miesiące temu - duopak Osram. Jednak po wyłączeniu świateł i ponownym ich załaczeniu żarnik świeci chwilę, zaczyna migać i gaśnie. S;ychać przy tym "cyk" w chwili gdy gaśnie. Co moze być tego przyczyną?

http://youtu.be/LuFy5Mjnnc0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to sprawdzić? Musiałbym włożyć tam inny żarnik czy jest jeszcze jakiś sposób? Czy prawa i lewa przetwornica jest identyczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak skłaniał się ku żarnikom.. zamień je stronami to przynajmniej najbardziej banalną sprawę taką jak żarniki wyeliminujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby nowy i raczej oryginalny żarnik Osram padł po 2 miesiącach i ok. 1800km? Jutro podmienię na inny, bo mam zapasowe Philipsy (wątpliwej oryginaności).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ po co podmieniać? Skoro teraz jest pewne na 1000%, że w jednej lampie żarnik świeci cały czas a w drugiej mruga to jak zamienisz to na te 1000% stwierdzisz czy to tylko żarniki czy też nie :) A ileż to zajmuje wymiana żarników? 5 minut max :D


Ale żeby nowy i raczej oryginalny żarnik Osram padł po 2 miesiącach i ok. 1800km?

Możliwe. Znam historię, że i krócej wytrzymały nowe markowe żarniki. Kwestia danego egzemplarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to sam jeszcze nie wymienialem żarnika:) Te 5 minut może się znacznie wydłużyć :grin:

Ja to mam zawsze pecha, jak nie padnie mi akumulator, to nie świeci reflektor, a jak ten już nie świeci to kontrolka ABS się zapala. :facepalm:

Na domiar złego nie mogę znaleźć rachunku za żarniki aby je reklamować w razie konieczności.

Gdyby okazało się, że inny żarnik tak samo będzie gasnął, to wina bedzie po stronie przetwornicy? Czy po prawej i po lewej są takie same, posiadają te same numery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak lewa i prawa strona to te same przetwornice. na moje to Ci zarnik pada. u mine slabo swiecil jeden wymienilem i bylo dobrze. drugi przy zapalaniu migal migal i pozniej normalnie swiecilo az na koniec wcale nie reagowal. lepiej poszukaj paragonu i reklamuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się stalo, ale żarnik już nie gaśnie (odpukać). Przed podmianą żarnika chciałem raz jeszcze spróbować - nie gaśnie. Wylączyłem światła i raz jeszcze załączyłem i znow jest OK. Spróbowałem tak cztery razy, dwa razy przy załaczonym silniku i dwa razy przy wyłączonym. Wczoraj objaw był praktycznie natychmiastowy, dziś czekałem kilka minut i żarnik nie gaśnie. Co o tym myślicie?


Dodane 9.09.14:

Dziś znów reflektor wariuje. Dwa razy załaczałem światła i po chwili żarni gasł. Za trzecim razem znów świecił. Czy za takie objawy winne mogą być np. złe styki?

Edytowane przez Rajmondo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...