Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podpinanie gruszki od tempomatu do podciśnienia


neuropathic

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniam silnik na taki który ma gruszke od tempomatu niestety wężyk od pociśnienia sobie "wisi" i nie wiem gdzie go wpiąć. Czy oprócz manetki potrzebuje coś więcej aby działał tempomat? Ostatnie pytanie czy w tempomacie fis pokaże mi prędkość którą ustawiłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne, żę chce już wcześniej chchiałem to zrobić ale nie miałem gruszki a teraz kupiłem silnik 2.6 ABC z gruchą i chciałbym ją zaadaptować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie miałeś wcześniej instalacji pod tempomat i masz gaz na linkę ( skoro masz gruszkę do tempomatu ) to potrzeba dużo:

- manetka

- sterownik tempomatu ( umiejscowiony za schowkiem pasażera )

- pompka podciśnienia ( pod sterownikiem ABS )

- zawory napowietrzające przy pedale hamulca i sprzegła

- wężę podciśnienia

Całość działania polega na tym że podciśnienie z pompki steruje gruszką która steruje przepustnicą - za to odpowiada sterownik do którego podpięta jest manetka , sygnał prędkości , włacznik hamulca i sprzęgła i zasilanie.

Dodatkowe zabezpieczenie to te zawory napowietrzające które przy wciśnięciu hamulca lub sprzęgła powodują odpuszczenie gruszki.

Ot cała filozofia.

Trochę części jest do zebrania i dużo pracy z dołożeniem - nie wiem jak koszty. Natomiast z tym całym układem są różne dziwne kłopoty - u kolegi Arkadiush próbowaliśmy zdiagnozować niedziałający ( na 99 prób 1 udana ) tempomat który miał w wyposażeniu auta i g..np. Podmienane manetki , 3 różne sterowniki , sprawdzone podciśnienia , podpinanie pompki na krótko i niby wszystko ok a jak nie działa tak nie działa :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...