Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprzęgło BTB?


nastek79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Drodzy koledzy czy wie ktoś coś na temat ewentualnego montażu sprzęgła od sharana 1.9 tdi o symbolu BTB do AVF-a? Czy jest to fizycznie możliwe? Wiem że układ silnika jest inny tzn poprzeczy a nie jak u nas wzdłużny, ale może dwumasa i sprzęgło pasuje. Proszę o rady i opinie na ten temat.

Pozdrawiam


Halo? jest tam ktoś? wiecie coś na ten temat?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też by interesował ten temat, niby ludzie piszą w wątkach że pasuje, ale ciekaw jestem jakie niesie ze sobą plusy i minusy, czy inna masa tego koła wpłynie jakoś na samo działanie silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mocno macie zdłubane auta? Pytanie o sens jesli autko tylko po programie.

Takie coś montują w przypadku naprawdę mocno dłubniętych tdików.

Pozdrówki

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno z Brd pasuje wraz z dwumasem. Do siebie, przed wymianą, szukałem info ale nikt jednoznacznie nie napisał tak na 100% bez problemu i założyłem zwykłe do avfa.

Wysłane z mojego GT-I9070

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nic poza serią bym nie robił. W klubie chyba 99% jest po programie i to spokojnie hula jak nie ma strzału z momentu. Wrzuć mi na pw ile dałeś za komplet sprzęgła z dwumaską proszę do avf.

Pozdrówki

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szykuję pod 500 niutona, więc interesowała mnie mozniejsza opcja, nie chcę żeby seria od avf mi wyszła bokiem albo żebym to za rok musiał znów rozbierać bo zacznie telepać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szykuję pod 500 niutona, więc interesowała mnie mozniejsza opcja, nie chcę żeby seria od avf mi wyszła bokiem albo żebym to za rok musiał znów rozbierać bo zacznie telepać

Dokładnie, chodzi o to że był zapas pod ewentualne dalsze mody.. Ja raczej zdecyduje się na kpl BRD . A tak na marginesie to brat ma btb w leonie i jest bajka stąd moje zapytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTB fakt robi mega robotę w bardzo mocno zdłubanych leo golfach a3 a brd jest dobrym tematem w sumie, wychodzi tak samo jak avf ino potencjał lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem w ręku to od brd, ale jakieś liche się wydawało w porównaniu do btb, a poza tym czytałem że strasznie szybko te dwumasy w 2.0 padały, czy to 140 czy 170 konia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś podobnie kosztują, ale nie interesowałem się tak bardzo jak poczytałem że padają ;D


dla potomnych - dwumas od btb nie pasuje do skrzyni 6tki !!! :) sprawdzone i wielkie oczy zrobione jak juz skrzynia byla zdjeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam w leo od BTB i pasowało ładnie tylko jakieś śruby mechanior musiał dokupić. Teraz 415 nm, 4x4 i zero uślizgu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btb to najlepsze chyba możliwe sprzęgiełko do leośków a3 etc :)

Ali napisz mi które sprzęgło z T5 konkretnie to sprawdzę jutro średnice :D może zmontujemy zestaw na 500 niutona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jeszcze które :D dziś na strojeniu okazało się że moj dwumas mówi że wstępne 480 niutona które dostał to dla niego za wiele i szukam czegoś mocniejszego, a btb ma inny wieniec rozrusznika i teraz kombinuję albo coś od T5 albo BRD (ale z tego co widzę do BRD wkładali to samo co do AFV i nie znalazłem nic dedykowanego do tych mocniejszych 170km które montowali tylko tam). Dodam że moje A4 B6 waży 1797kg bez kierowcy więc w połączeniu z 480Nm to trochę za wiele dla mojego dwumasu starego :D Szukam samej dwumasy bo resztę już mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ośka prawie 1800kg? coś chyba nie tak

brd dwumas jest ten sam co w AVF Quattro więc zostaje Ci sztywne koło

Edytowane przez turzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zapomniałem w opisie zmienić, dokładane Q było :D wczoraj na stacji diagnostycznej mierzona waga :D z pełnym zbiornikiem i trochę gratów w bagażniku które tam na stałe będą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...