Jump to content

RNS E nie chce czytac kart SD

Recommended Posts

U mnie stalo sie tak:

4 foldery z muzyka, dwoch folderow rns " nie widzial "

Karta pamieci podlaczona pod kompa, nazwy zmienione na krotkie i rns wszystko widzi :)

Sformatowałem na FAT bo było wcześniej FAT32 ale nic nie pomogło wsadzam kartę i niestety tak jak by jej ie było :kwasny:

Ja bym zrobił jeszcze tak

Format na FAT(nie ważne że już miałeś), wgrałbym jakies 2-5 plików ale z krótkimi nazwami tychże plików i oczywiście max 256kbps i sprawdził.

Próbowałem ale niestety dalej nie widzi karty... tak jak by było puste wejście.

Wrzucałem całe foldery i pojedyncze pliki i nic. Może jakoś specjalnie trzeba sformatować albo zapisać plik ? bo znalazłem starą kartę 128mb i też nie czyta ?

Też nie czyta ?

Spróbuj jeszcze jakąś inną.

może masz coś z RNSe ?

ugadaj się z kimś z Twojej okolicy co by miał na chwilkę pożyczyć swoje karty do Twojego wozu

Ja też swego czasu z RNSe walczyłem, aż w końcu doszedłem co mu nie pasuje...

Edited by Grzehu

U mnie problem rozwiazany. Wszystkim dzieki za porady. Okazalao sie ze karta mimo 2Gb byla innego formatu! -_- Niestety nie moglem tego sprawdzic wczesniej bo na opakowaniu bylo jedynie opisane SD ..

Mam teraz micro z adapterem i chodzi super ;)

Ja mam cały czas problem że nie widzi niektórych mp3, przeważnie moich ulubionych;) moze ktoś ma jakies pomysły, czemu tak jest. Na długość nazwy zwracałem uwagę, ale to nie to.

Może ktoś miał taki problem z czytnikiem kart, wszystko działa czyta ale po ok 10-15 min szaleje i się zawiesza trzeba wyjąć włożyć z powrotem i tak to skutko czasami chwyci czasami nie. i to zawsze jak się silnik zagrzeje może to tyko moje spostrzeżenie ale zimą trwa to ok 20-25 min a czasami wcale będę wdzięczny za pomoc.

U mnie niestety problem nie został rozwiązany dale w ogóle nie czyta kart kupiłem już kilka sztuk o różnej pojemności i za każdym razem brak karty . :facepalm:

Ja mam cały czas problem że nie widzi niektórych mp3, przeważnie moich ulubionych;) moze ktoś ma jakies pomysły, czemu tak jest. Na długość nazwy zwracałem uwagę, ale to nie to.

U mnie też 'omija' niektóre pliki.

Najmniej problemów sprawia, gdy kartę sformatuję w zwykłym FAT.

U mnie też omijało niektóre utwory, zmiana nazwy na krótszą też nic nie pomogła. Dopiero w winampie dałem na file info i tam odznaczyłem etykiety piosenek (ID3v1 i ID3v2) i to pomogło, wcześniej niby plik miał krótszą nazwę ale w tych etykietach niekiedy jest pełno informacji (zespół, tytuł, album, rok, rodzaj muzyki...) przez co ilość znaków jest przekroczona. U mnie to pomogło i teraz nie omija mi żadnej mp3 ;)

O widzisz, to jest jakiś pomysł! :)

Wkurzało mnie to omijanie!

@Dziobala

Dzięki wielkie, tak to mnie wkurzało, odznaczenie etykietek piosenek w winampie sprawia ze juz nie pomija i wyświetla wszystkie mp3ki. Dzięki wielkie ;)