Skocz do zawartości
IGNOROWANY

RNS E nie chce czytac kart SD


krzybro

Rekomendowane odpowiedzi

Sluchaj jesli masz karty nowego typu o duzej pojemnosci to nie przeczyta ci musisz uzyc starsze o pojemnosci chyba do 4 gb ja uzywam 1, z gb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisalem wyzej mam karty starego typu SD nie SDHC. Audi obsluguje do 4Gb i ja takie mam tylko czemu widac tylko 380Mb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisalem wyzej mam karty starego typu SD nie SDHC. Audi obsluguje do 4Gb i ja takie mam tylko czemu widac tylko 380Mb.

A czasami nie wskazuje 384mb?? U mnie też tak było, ale navi odczytywała pełną zawartość karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też pokazuje 280 albo 380 już nie pamiętam, ale widać wszystko co jest nagrane a mam je zapakowane do pełna. Niestety przy tak zapakowanych kartach chwilę muszę poczekać na start muzyki jak włączam radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chodzą Platinium 4GB SD, do pełna zapakowane, owszem po włożeniu karty też pokazuje taką okrojoną pojemność, nie ma co się tym przejmować, dostępna jest cała pojemność. Chyba wszyscy mieli tak wyświetlaną wartość jak wsadzili kartę większą niż 2GB

Edytowane przez airbob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z kartą SD . Zakupiłem z polecenia ale niestety urządzenie w ogóle nie widzi karty czy da się coś z tym zrobić?
http://allegro.pl/pretec-4-gb-karta-sd-zwykla-4gb-17-9mb-s-nie-sdhc-i5071846670.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie 2 takie same karty, ba nawet od tego samego sprzedawcy

zapełnione po brzegi, działają elegancko

formatowałeś ją na FAT lub FAT32 ?

jedyny minus to to że po włożeniu do slotu długo ją czyta, wiadomo dużo plików jest na karcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sformatowałem na FAT bo było wcześniej FAT32 ale nic nie pomogło wsadzam kartę i niestety tak jak by jej ie było :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sformatowałem na FAT bo było wcześniej FAT32 ale nic nie pomogło wsadzam kartę i niestety tak jak by jej ie było :kwasny:

Ja bym zrobił jeszcze tak

Format na FAT(nie ważne że już miałeś), wgrałbym jakies 2-5 plików ale z krótkimi nazwami tychże plików i oczywiście max 256kbps i sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie stalo sie tak:

4 foldery z muzyka, dwoch folderow rns " nie widzial "

Karta pamieci podlaczona pod kompa, nazwy zmienione na krotkie i rns wszystko widzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sformatowałem na FAT bo było wcześniej FAT32 ale nic nie pomogło wsadzam kartę i niestety tak jak by jej ie było :kwasny:

Ja bym zrobił jeszcze tak

Format na FAT(nie ważne że już miałeś), wgrałbym jakies 2-5 plików ale z krótkimi nazwami tychże plików i oczywiście max 256kbps i sprawdził.

Próbowałem ale niestety dalej nie widzi karty... tak jak by było puste wejście.

Wrzucałem całe foldery i pojedyncze pliki i nic. Może jakoś specjalnie trzeba sformatować albo zapisać plik ? bo znalazłem starą kartę 128mb i też nie czyta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie czyta ?

Spróbuj jeszcze jakąś inną.

może masz coś z RNSe ?

ugadaj się z kimś z Twojej okolicy co by miał na chwilkę pożyczyć swoje karty do Twojego wozu

Ja też swego czasu z RNSe walczyłem, aż w końcu doszedłem co mu nie pasuje...

Edytowane przez Grzehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem rozwiazany. Wszystkim dzieki za porady. Okazalao sie ze karta mimo 2Gb byla innego formatu! -_- Niestety nie moglem tego sprawdzic wczesniej bo na opakowaniu bylo jedynie opisane SD ..

Mam teraz micro z adapterem i chodzi super ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cały czas problem że nie widzi niektórych mp3, przeważnie moich ulubionych;) moze ktoś ma jakies pomysły, czemu tak jest. Na długość nazwy zwracałem uwagę, ale to nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś miał taki problem z czytnikiem kart, wszystko działa czyta ale po ok 10-15 min szaleje i się zawiesza trzeba wyjąć włożyć z powrotem i tak to skutko czasami chwyci czasami nie. i to zawsze jak się silnik zagrzeje może to tyko moje spostrzeżenie ale zimą trwa to ok 20-25 min a czasami wcale będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety problem nie został rozwiązany dale w ogóle nie czyta kart kupiłem już kilka sztuk o różnej pojemności i za każdym razem brak karty . :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cały czas problem że nie widzi niektórych mp3, przeważnie moich ulubionych;) moze ktoś ma jakies pomysły, czemu tak jest. Na długość nazwy zwracałem uwagę, ale to nie to.

U mnie też 'omija' niektóre pliki.

Najmniej problemów sprawia, gdy kartę sformatuję w zwykłym FAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też omijało niektóre utwory, zmiana nazwy na krótszą też nic nie pomogła. Dopiero w winampie dałem na file info i tam odznaczyłem etykiety piosenek (ID3v1 i ID3v2) i to pomogło, wcześniej niby plik miał krótszą nazwę ale w tych etykietach niekiedy jest pełno informacji (zespół, tytuł, album, rok, rodzaj muzyki...) przez co ilość znaków jest przekroczona. U mnie to pomogło i teraz nie omija mi żadnej mp3 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, to jest jakiś pomysł! :)

Wkurzało mnie to omijanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...