Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki płyn do chłodnicy?


karol_lodz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Czy mozna bez obaw dolać niecałe pół litra płynu do chłodnicy barwy niebieskiej zamiast czerwonej? Czy taka niewielka ilość może zaszkodzić?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima idzie. Sprawdź lepiej na ile stopni masz płyn. Może warto dolać koncentratu a nie płynu. Jeśli płyn jest ok możesz dolewać niebieskiego choć nie jestem fanem mieszania żadnego rodzaju płynów.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn był wymieniany w ASO na początku tego roku ( 15 tys km temu) i ma naklejke na zbiorniczku wyrownawczym -40 , dolalem okolo 350-400ml do maksimum niebieskiego do chlodnic aluminiowych do -35 ktory został mi ze starego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej instrukcji pisze, że G12 miesza się z G12+ i G12++.

Widocznie G13 w 2011r. jeszcze nie było i dlatego nie ma o nim wzmianki.

Tak tylko przypuszczam, bo chyba wszystkie powinny się mieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do wymiany płynu chłodniczego w 2.0 TDI i tu moje pytanie czy mogę zalać zwykłym bezkrzemianowym g12 różowym czy lepiej G12++ fioletowy jak w instrukcji pisze. Jaka jest różnica między tymi płynami i czy nie będą się wytrącać osady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ludzie, takiego pytania sie nie spodziewalem.

Kolor plynu nie ma znaczenia, wlewasz plyn spelniajacy norme g12 i tyle.

Edytowane przez SHITERS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chemii szczerze mówiąc nie znam nic a nic ale do wszystkich samochodów z jakimi sie spotkałem zawsze lałem Dynagel, wg mnie najlepszy do wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B8 oryginalnie mamy G13, i producent nie przewiduje wymiany. Tak mi powiedzieli w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo akurat mam zwykły g12 i chciałem wiedzieć czy kupić g13 czy wlać to co mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo akurat mam zwykły g12 i chciałem wiedzieć czy kupić g13 czy wlać to co mam

Pewnie G12 silnikowi nie zaszkodzi, aczkolwiek ja bym nie lał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latam na org g13 i eksploatacyjne ubywa go . Zresztą w każdym aucie jakie widziałem ubywa go . ale to dlatego że ma taki skład i znika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:)

chcialbym sie zapytac czy ktos z was wymienial moze plyn w ukladzie chlodzacym??

jak sie do tego zabrac ile plynu bede potrzebowal?

auto dopiero co kupione i z przerazeniem stwierdzilem ze jest woda zamiast plynu....

z gory dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zapytanie do kolegi saub84 zastanawiałem się czy nie wymienić płynu producent niby nie przewiduje wymian ale wiecie jak to jest, pewnie podobnie jak z olejem w manualnej skrzyni biegów, rozumiem że w 2.0 tfsi Q '11 płyn G13. Obecnie mam rózowy, czyli standard, z tego co zawsze było mi wiadomo płyn zmieniało się co ok 2-3 lat dlatego chciałbym wymienić, obecny stan mam w połowie pomiędzy min i max, no i zastanawiam się ile tego płynu wejdzie, jak odpowietrzyć układ etc, jakieś podpowiedzi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...