Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyrzucanie płynu do zbiornika


87pitbull

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Koledzy mam problem:/ Zaczeło sie od tego, że zaczęło mi wyć wspomaganie, wieć postanowiłem na początek wymienic płyn. Po wyminianie płynu przez dobe było fajnie cicho tak jak tego oczekiwałem ale po upływie tego czasu wycie stało sie do wytrzymania nawet przy właczonym radiu;/ Postanowiłem zajżeć do zborniczka podczas pracy silnika i zauważyłem dość duże wyrzucanie płynu do zbiornika, sprawdzałem w innym aucie czy to jest normalne a tu wychodzi, że nie:/ Moje pytanie brzmi co może być powodem wyrzucania tego płynu do zbiorniczka, czy jest gdzieś jakis zworek czy jak i za co mam się wziać, pomóżcie bo aż wstyd przez miasto jechac:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sitko na dnie zbiornika jest czy wypadło, wypielo się?

Jak zmieniales płyn, na zgaszonym czy zapalonym silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sitka nie sprawdzałem teraz, przy wymianie było ok i oczywiscie przy wyłączonym silniku wymienialem płyn, no i oczywiście odpowietrzyłem dobrze bo przez dobe było cicho i nic sie nie pieniło. A teraz sie pieni i co najwarzniejsze to wali płyn do zbiornika jakby sie woda gotowała i nie wiem dlaczego ten płyn jest wpompowywany do zbiorniczka w innym aucie lustro płynu sie nie rusza na właczonym silniku;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli się burzy to najprawdopodobniej sitko nie siedzi na swoim miejscu,

odciągnij czymś trochę płynu i sprawdź czy siedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, jutro popatrze na i powiadomie co zastałem ale dzieki za pierwszą wskazówke:)


I wszystko jasne. Sitko bylo wypiete, ale jak je zapialem to cisnienie plynu je wypina i od nowa polska ludowa:/ takie cisnienie plynu ze jak odkrece korek to chlapie na zewnatrz:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, jutro popatrze na i powiadomie co zastałem ale dzieki za pierwszą wskazówke:)

I wszystko jasne. Sitko bylo wypiete, ale jak je zapialem to cisnienie plynu je wypina i od nowa polska ludowa:/ takie cisnienie plynu ze jak odkrece korek to chlapie na zewnatrz:/

Ja mam ten sam problem plyn wali przez odpowietrznik w korku zbiornika zalal mi pol silnika !! no i jak dalej dzialac? pomocy))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze nie jestem sam. Dzwoniłem do firmy co regenerują maglownice i pompy wspomagania i gośc powiedz mi że możliwe jest że w obiegu jest gdzieś jakiś zator bądz nieszczelność pomiędzy pompą a zbiorniczkiem i zasysa lewe powietrze i powiedział jeszcze że może być przytkany zbiorniczek, a to już by sie wiązało z jego wymianą bo jest nie do wyczyszczenia. Jak narazie to wymieniłem pompę na urzywaną i nic to nie pomogło i dalej nie wiem co mam robic:/


Problem rozwiązany. W moim przypadku wystarczło wymienic zbiorniczek:) teraz ciesze sie cichą pracą układu i lekkim kierowaniem Audi:D Na szrocie koszt ok 30pln a w ASO ok 120pln. Myśle że komuś przyda się ta informacja. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na zakupach jakieś dziwne buczenie przy skrętach podjechałam do domu sprawdzam zbiorniczek a tam na dnie trochę płynu i piana (sitko na miejscu) ojciec miał ten sam problem ale wB5 rok temu wtedy wlał uszczelniacz Prestone i po problemie do teraz ma wszystko oki wiec postanowiłam też dolać Prestona oby pomogło będę sprawdzała stan w zbiorniczku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem z fontanną w zbiorniczku aż wywalało płyn górą, a do tego przy maksymalnym skręcie wyła pompa.

Wymieniłem zbiorniczek na nowy oryginalny i jest ok już prawie dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem z fontanną w zbiorniczku aż wywalało płyn górą, a do tego przy maksymalnym skręcie wyła pompa.

Wymieniłem zbiorniczek na nowy oryginalny i jest ok już prawie dwa lata.

Mam podobny problem (wspomaganie wyje a w zbiorniczku płyn się gotuje) nie wiem czego się czypić wymiany pompy czy odpowietrzać cały układ? Ale o wymianie zbioriczka nie słyszałem co ona ma polepszyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn polecam ten.

http://www.ravenol.pl/oleje-do-skrzyni-biegow/27-ravenol-fluid-ssf.html

Na wszystkie wozy w okolicy pomaga.[emoji12]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem z fontanną w zbiorniczku aż wywalało płyn górą, a do tego przy maksymalnym skręcie wyła pompa.

Wymieniłem zbiorniczek na nowy oryginalny i jest ok już prawie dwa lata.

Mam podobny problem (wspomaganie wyje a w zbiorniczku płyn się gotuje) nie wiem czego się czypić wymiany pompy czy odpowietrzać cały układ? Ale o wymianie zbioriczka nie słyszałem co ona ma polepszyć?

Jest to trochę dziwne, myślałem że nowy zbiorniczek niewiele pomorze bo w starym zbiorniczku sitko niby siedziało na miejscu. Gdzieś przeczytałem że komuś to pomogło więc postanowiłem zacząć od najtańszych rzeczy i się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...