Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawieszenie 1BA vs 1BE vs 1BV


jedrekx

Rekomendowane odpowiedzi

Nie tyle że są inne ale w 1BV wahacze(nie wszystkie) są wzmacniane(czy tam grubsze).

Kupiłeś amorki i springi?

CAM000361.jpg

kupiłem dokładnie to. Podejdzie bez rezania ? :)

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejdzie, tylko wachacze zostaną z serii

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i po bólu :)

PART_1422468645453_CAM00040.jpg

Ogólnie jest trochę sztywniej, ale spokojnie do jazdy. Miłym zaskoczeniem jest to że zawieszenie pracuje zdecydowanie ciszej, pewnie dlatego że nowe ma 60000km a stare miało 170 000km :)

Ściąga trochę w prawo, poczekam kilka dni aż zawieszenie się "ułoży" i jadę na poprawkę.

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak bym dał spręzyny od BE na ori amortyzatory, to obniży o te 20mm ? Wiem, że to nie jest super pomysł, ale na dowalenie amortyzatorów bym tak zrobił potem kupie już amory od BE. To zadziała ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak bym dał spręzyny od BE na ori amortyzatory, to obniży o te 20mm ? Wiem, że to nie jest super pomysł, ale na dowalenie amortyzatorów bym tak zrobił potem kupie już amory od BE. To zadziała ?

jeśli chcesz obniżyć auto to wkładaj od razu springi eibach lub jeszcze niżej FK lub H&R. sporo chłopaków ma tu różne konfiguracje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie miałem zawieszenie 1BA, Wyglądał jak wóz strażacki, na dodatek tył był niżej niż przód. Wyglądało to okropnie!

Kupiłem sprężyny FK -30mm, dziś założyłem na ori amortyzatory i siadło kur.. tak że nie wiem czy nie szukać 1BE, dla mnie to chyba za dużo!

Czy zawieszenie 1BE jest wyższe niż FKS 331 HA I FKS 331 VA bo auto jakoś straciło na wyglądzie wg mnie, zrobiło się taki jakieś niskie a długie... nie wiem jak to nazwać. Wymieniłem co prawda na razie sam przód ale nie wiem czy zmieniać tył czy szukać czegoś wyższego :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaz foto , trzeba było eibacha kupić bo o fk nie słyszałem dobrych opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Chodzi mi po głowie modzik ze zmianą zawieszenia w audiczce i tak się zastanawiam nad np. takim o to zestawem.

http://allegro.pl/audi-a4-b8-8k9-s-line-amortyzatory-sprezyny-kombi-i5070220309.html

Ktoś się na tym zna? Chodzi mi o to czy to 1BE czy 1BV ? W ogóle czy taki zestaw jak prezentowany tu na przykładzie podejdzie na zasadzie plug&play

Pytanie do znawców tematu... Czy możecie podpowiedzieć czy któryś z 2 wymienionych zestawów podejdzie dom mojego autka...?

Zestaw nr 1 amory przód oznaczone 8K0413031BA oznaczenie na sprężynach (pomarańcz x3 i fiolet 1) - chodzi mi o te kreski malowane

amory tył 8K0513035 AB springi (niebieski, szary zielony)

Zestaw nr 2 amory przód 8T0413031AF springi (różowe x3 fiolet 1)

amory tył 8T0513035M springi (szary i zielony ale co i jak dokładnie nie widać)

Poradźcie coś jak wiecie, chcecie i możecie... plisss :)

Edytowane przez sitas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Witajcie.

Chodzi mi po głowie modzik ze zmianą zawieszenia w audiczce i tak się zastanawiam nad np. takim o to zestawem.

Audi A4 B8 8K9 S-Line Amortyzatory SprÄĹźyny Kombi (5070220309) - Allegro.pl - WiÄcej niĹź aukcje.

Ktoś się na tym zna? Chodzi mi o to czy to 1BE czy 1BV ? W ogóle czy taki zestaw jak prezentowany tu na przykładzie podejdzie na zasadzie plug&play





Pytanie do znawców tematu... Czy możecie podpowiedzieć czy któryś z 2 wymienionych zestawów podejdzie dom mojego autka...?



Zestaw nr 1 amory przód oznaczone 8K0413031BA oznaczenie na sprężynach (pomarańcz x3 i fiolet 1) - chodzi mi o te kreski malowane

amory tył 8K0513035 AB springi (niebieski, szary zielony)



Zestaw nr 2 amory przód 8T0413031AF springi (różowe x3 fiolet 1)

amory tył 8T0513035M springi (szary i zielony ale co i jak dokładnie nie widać)



Poradźcie coś jak wiecie, chcecie i możecie... plisss :)

Zestaw 1 to bedzie 1ba a drugi 1be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie 1BE. Tył mam lekko osiadnięty, ale muszę gumy sprężyn zmienić. Generalnie wysokość auta dość fajna, ani nisko, ani wysoko. Komfort dla mnie też ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Chodzi mi po głowie modzik ze zmianą zawieszenia w audiczce i tak się zastanawiam nad np. takim o to zestawem.

Audi A4 B8 8K9 S-Line Amortyzatory SprÄĹźyny Kombi (5070220309) - Allegro.pl - WiÄcej niĹź aukcje.

Ktoś się na tym zna? Chodzi mi o to czy to 1BE czy 1BV ? W ogóle czy taki zestaw jak prezentowany tu na przykładzie podejdzie na zasadzie plug&play

Pytanie do znawców tematu... Czy możecie podpowiedzieć czy któryś z 2 wymienionych zestawów podejdzie dom mojego autka...?

Zestaw nr 1 amory przód oznaczone 8K0413031BA oznaczenie na sprężynach (pomarańcz x3 i fiolet 1) - chodzi mi o te kreski malowane

amory tył 8K0513035 AB springi (niebieski, szary zielony)

Zestaw nr 2 amory przód 8T0413031AF springi (różowe x3 fiolet 1)

amory tył 8T0513035M springi (szary i zielony ale co i jak dokładnie nie widać)

Poradźcie coś jak wiecie, chcecie i możecie... plisss :)

Zestaw 1 to bedzie 1ba a drugi 1be

Dzięki GIBSON... będę atakował z tym drugim zestawem... Pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest mozliwość sprawdzenia jakie ma się zawieszenie po VIN-e ?

Edytowane przez Kub83a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest mozliwość sprawdzenia jakie ma się zawieszenie po VIN-e ?

Po VIN tez sprawdzisz, ale otwórz książkę serwisowa z wlepka i chyba druga linijka od prawej sa kody : 1BA, 1BE, 1BV... Inne sa w eSa-ch , ale widzę ze ty masz normalna B6. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak rozpoznać zawieszenie 1BE po zdjeciach? są jakieś charakteystyczne? (w b6 różniły się kolorem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak rozpoznać zawieszenie 1BE po zdjeciach? są jakieś charakteystyczne? (w b6 różniły się kolorem)

zasada jest ta sama :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy poluja na zwiechy to i wszystko co niżej wywiało :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktoś po czym rozpoznać 1BE? Szukam takiego, ale się na tym kompletnie nie znam. Co z klasami wagowymi? Jak to dopasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są w sklepach zamienniki amortyzatorów BE lub BV? trzeba kupować tylko ori czy jakaś firma je produkuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www36.zippyshare.com/v/F8eqFXQI/file.html

http://www65.zippyshare.com/v/wLL0fnpF/file.html

http://www100.zippyshare.com/v/purkw4qX/file.html

witam, kupiłem powyższe zawieszenie od b8 1.8tfsi 160km wszedzie było s-line napisane na aucie i w środku i pytanie takie ,czy ktoś może mi sprawdzić w swojej b8 1.8tfsi 160km (automat jeśli to ma znaczenie ) z zawiechą s-line czy ma takie same kolory na sprężynach .

bo zwrócić mogę do środy a zabrać się mogę za to dopiero pod koniec tygodnia . teraz mam 1BA i się strasznie źle jeździ w porównaniu do poprzedniczki b7 z zawieszeniem 1BE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...