Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawieszenie 1BA vs 1BE vs 1BV


jedrekx

Rekomendowane odpowiedzi

To ja też poproszę o radę. W aucie mam 1BA i nawet żona stwierdziła że trochę „koza” dlatego chcemy troszkę obniżyć ale nie tracić na komforcie za dużo. Mogę kupić tanio nowy zestaw od a5 b8 Sline 2.7 i proszę o radę czy to podejdzie. Nie wiem jaki to zestaw, chyba bv. Może ktoś zgadnie ze zdjęć. Warto się bawić?

5B01CD80-BD32-49DD-93B6-5C726C5DA9CC.jpeg

40D25063-9D9A-4F80-8037-E37C7FFBF6E1.jpeg

1C428A38-48C9-401C-BA81-D38B9C90F3E5.jpeg

189E5249-8D85-4A87-8E0C-346DCC41D8D8.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zawieszeniach 1 BA,1BE czy 1BV każde z nich ma inne sprężyny i amortyzatory.Sam posiadam 1BE i samochód wygląda fajnie ,jeździ się na dobrych drogach super ale muszę przyznać że na dziurach i poprzecznych nierównościach jest samochód za twardy.Przymierzam się do wymiany na 1BA i zastanawiam się czy nie wymienić tylko amortyzatorów i poobserwować co i jak.Wcale nie dziwię się niektórym wpoisom że 1BE jest za twarde.Problem optyki nie gra dla mnie roli tak że te 2cmm można przeboleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ta zawiecha to 1BE czy 1BA ? Czy podejdzie montaz bezproblemowo zamiast 1 BA ?

1be.jpg

1bee.jpg

1beee.jpg

1beeee.jpg

1beeeee.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@drozdon to jest 1BE. Co do montażu to musisz sprawdzać kategorie wagowe czy podejdą do Twojego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hugo mam takie dane w porownaniu do moich. Jakas róznica jest ale nie za duża. pojdzie w gore czy w dol jak założe ?

 

 

 

 

20180314_190156 (1).jpg

20180911_155843.jpg

 

b.jpg

a.jpg

Edytowane przez drozdon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pójdzie w dół bo ty masz zawias "koza" :) Ale czy to równo siądzie, to nie mam pojęcia. Różnie to bywa :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Hugo napisał:

Na pewno pójdzie w dół bo ty masz zawias "koza" :) Ale czy to równo siądzie, to nie mam pojęcia. Różnie to bywa :hi:

Ja i tak na gwincie jezdze ? ale chce bardziej komfortowo i nie taka koze jak 1BA. ile takie zawieszenie moze kosztowac z 200k nalotu ? nie chce zeby duza roznica w wysokosciach byla miedzy przodem a tylem tam 0.5cm przezyje ale 2 to o wiele za duzo by bylo. 

Edytowane przez drozdon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2018 o 10:51, Hugo napisał:

@drozdon to jest 1BE. Co do montażu to musisz sprawdzać kategorie wagowe czy podejdą do Twojego auta.

Tylko gdzie sprawdzić kategorie wagowe ? Tematem interesuję się już z 2-3 tydzień. Na internecie wszędzie są tabele z oznaczeniami sprężyn do modelu B6/B7, nigdzie nie mogę znaleźć od B8. Chcąc nawet porównać do B6/6 mam problem bo w tamtych oznaczeniach nie ma takich sprężyn jakie mam ja (tylna- kropka szara i różowa). Klasę wagową WG WLEPKI mam OYH, OJG (CAGA, avant, 2009) a zawieszenie 1BA. Kupiłem samochód na kołach 16, było widać nieznacznie podniesiony przód. Teraz kupiłem 18 na lato i jest tragedia (przód podniesiony jeszcze bardziej a tył siedzi wręcz wzorowo, jakby był obniżony- zapewne coś nie tak ze sprężynami) a chciałbym problem rozwiązać przed wiosną. Nie zależy mi aż tak bardzo na jakimś znacznym obniżeniu, co żeby wysokość była podobna więc chyba dla mnie nie ma różnicy czy kupię 4 sprężyny z s-line czy tylko na tył standardowe. Jednak gdzie porównać kategorię wagową jeśli nawet w katalogu hurtowni nie ma oznaczeń wagowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, zombek23 napisał:

Tylko gdzie sprawdzić kategorie wagowe ? Tematem interesuję się już z 2-3 tydzień. Na internecie wszędzie są tabele z oznaczeniami sprężyn do modelu B6/B7, nigdzie nie mogę znaleźć od B8. Chcąc nawet porównać do B6/6 mam problem bo w tamtych oznaczeniach nie ma takich sprężyn jakie mam ja (tylna- kropka szara i różowa). Klasę wagową WG WLEPKI mam OYH, OJG (CAGA, avant, 2009) a zawieszenie 1BA. Kupiłem samochód na kołach 16, było widać nieznacznie podniesiony przód. Teraz kupiłem 18 na lato i jest tragedia (przód podniesiony jeszcze bardziej a tył siedzi wręcz wzorowo, jakby był obniżony- zapewne coś nie tak ze sprężynami) a chciałbym problem rozwiązać przed wiosną. Nie zależy mi aż tak bardzo na jakimś znacznym obniżeniu, co żeby wysokość była podobna więc chyba dla mnie nie ma różnicy czy kupię 4 sprężyny z s-line czy tylko na tył standardowe. Jednak gdzie porównać kategorię wagową jeśli nawet w katalogu hurtowni nie ma oznaczeń wagowych ?

Coś takiego znalazłem:

 

Spring Codings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hugo napisał:

Coś takiego znalazłem:

 

Spring Codings.png

Dzięki wielkie ! Przynajmniej porównam i sprawdzę czy to samo zwykłe i sline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2019 o 11:56, Hugo napisał:

Coś takiego znalazłem:

 

Spring Codings.png

Ok, to teraz jeśli mam na wlepie 0JH, 0YK i 1BA to jakie muszę szukać by było zgodne do mojej konfiguracji ale niżej i sztywnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. A4 b8? Masz 1ba (OJG klasa 8 i OYK klasa 10). Jak chcesz zmienić na 1be to dajesz tej samej klasy lub o jedną niżej (OJH lub OJG i tył OYK lub OYJ).

Jeżeli modyfikować z zaleceniami audi to trzeba by zmienić również stabilizatory bo są różne w 1ba i 1be.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ja ma klase 8 i 10 a te co moge kupić 7 i 8..  jest ok czy tył niżej sądzie?

O ile cm moze względem 1ba to siąść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między 1ba a 1be są 2cm i teoretycznie o tyle będzie niżej. Ale z czy będzie równo, tego nikt nie wie. Koledzy na forum już o tym dużo pisali. Może warto dogadać się ze sprzedającym, że jak usiądzie za bardzo lub jak nie będzie równo, to czy można zwrócić. Zależy w jakim stanie są te sprężyny i amorki. 

Myślę, że warto spróbować. Zrobić pomiar metrówką "przed" i "po", i będzie widać efekt.

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2018 o 22:10, Konrad z Rørvik napisał:

To ja też poproszę o radę. W aucie mam 1BA i nawet żona stwierdziła że trochę „koza” dlatego chcemy troszkę obniżyć ale nie tracić na komforcie za dużo. Mogę kupić tanio nowy zestaw od a5 b8 Sline 2.7 i proszę o radę czy to podejdzie. Nie wiem jaki to zestaw, chyba bv. Może ktoś zgadnie ze zdjęć. Warto się bawić?

5B01CD80-BD32-49DD-93B6-5C726C5DA9CC.jpeg

40D25063-9D9A-4F80-8037-E37C7FFBF6E1.jpeg

1C428A38-48C9-401C-BA81-D38B9C90F3E5.jpeg

189E5249-8D85-4A87-8E0C-346DCC41D8D8.jpeg

To zestaw 1BV czy 1 BE?

Edytowane przez patricks1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8T0 513 035 L (1BE, 1BV)

8T0 413 031 AD (1BA)

Ze sprężynami dokładnie nie znalazłem ale wszystkie na tylną oś, gdzie są oznaczone pięcioma kropkami to 1BE i 1BV.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg etki:

sprężyna o kolorze kropek 1 żółty, 1 szary, 3 fioletowe ma nr 8K0511115EM, były montowane również do A4 na tył, zawieszenie BE,BV, kategoria wagowa OYF

sprężyna druga widać tylko 4 kropki, ale prawdopodobnie będzie to 3 pomarańczowe, 1 fioletowa 8K0411105ED były montowane również w A4, na przód zawieszenie BE, BV, kategoria wagowa OJH.

 

Jeżeli chodzi o amortyzatory, to z tymi numerami były montowane tylko do A5/S5.

 

A tak w ogóle mam do sprzedania 1BE ze swojej A4. Sprawdzić tylko kategorie wagowe. Choć u Ciebie silnik większy i cięższy także i kategoria wagowa pewnie inna.

Edytowane przez Pawmichtim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2019 o 12:46, Pawmichtim napisał:

Wg etki:

sprężyna o kolorze kropek 1 żółty, 1 szary, 3 fioletowe ma nr 8K0511115EM, były montowane również do A4 na tył, zawieszenie BE,BV, kategoria wagowa OYF

sprężyna druga widać tylko 4 kropki, ale prawdopodobnie będzie to 3 pomarańczowe, 1 fioletowa 8K0411105ED były montowane również w A4, na przód zawieszenie BE, BV, kategoria wagowa OJH.

 

Jeżeli chodzi o amortyzatory, to z tymi numerami były montowane tylko do A5/S5.

 

A tak w ogóle mam do sprzedania 1BE ze swojej A4. Sprawdzić tylko kategorie wagowe. Choć u Ciebie silnik większy i cięższy także i kategoria wagowa pewnie inna.

Panowie ja nie kapuje do końca jakie powinienem zalożyć u siebie. Mam 1ba i oznaczenie z wlepy OYJ OJG. chce zalożyc 1be i nawet zastanawiam sie czy by nie dac z niższą kategorią wagową zeby troche nizej siadło niz 20 mm. Jakich oznaczen szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...