Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawieszenie 1BA vs 1BE vs 1BV


jedrekx

Rekomendowane odpowiedzi

OK, dzięki bardzo za pomoc !!!
A przy okazji, masz jakąś inną tabelę kolorów sprężyn, w której to znalazłeś, bo ta powyżej nie ma takich kolorów jak u mnie ?!

Edytowane przez tomasm64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tomasm64 napisał:

OK, dzięki bardzo za pomoc !!!

https://e-katalog.intercars.com.pl/#/oferta/0,0,8K0411105DH_szukaj/100001/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2020 o 19:31, Dev napisał:

Zapomniałeś o 1BL i 1BD

Więc jak to będzie w końcu z tym 1BL? jakie jest obniżenie, bo znalazłem różne info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Mam prośbę odnośnie pomocy doboru tylnych sprężyn. Pacjent: 

Auto: A4 B8 2012
Nadwozie: SEDAN
Silnik : CJEB
Skrzynia: Manual
Kategoria wagowa osi przedniej: 0JE
Kategoria wagowa osi tylnej: 0YE
Zawieszenie: 1BA

Według Vinu tylne sprężyny mają nr 8K0 511 115 DC. Natomiast mogę kupić coś z zakresu: 8K0 511 115 DE / DG / DH, co odpowiada klasom wagowym: 0YG / 0YJ / 0YK.

Przy którym wariancie auto siądzie niżej względem oryginału? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zaproponowane klasy są wyższe od twojej, także auto nie siądzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawmichtim napisał:

Wszystkie zaproponowane klasy są wyższe od twojej, także auto nie siądzie. 

Dzięki za odpowiedź. 

Czyli co pójdzie w górę? Z tych trzech te z najniższą klasą wagową są wyższe o jakieś 3-4mm od pozostałej dwójki z wyższą klasą wagową. Mówię tu o zamiennikach firmy Sachs. 

Wysokość i indeks:

994 374 - 378mm - 0YG

994 376 - 374mm - 0YJ

994 377 - 375mm - 0YK

 

Myślałem założyć te 994 376 (4 klasy wyżej) z racji tego, że są najniższe, ale wychodzi na to, że się mylę w tej kwestii? 

Edytowane przez joker13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładanie sprężyn z niższą wagą klasową celem obniżenia to zła droga. W najgorszym przypadku pękną ci sprężyy jak doładujesz auto i na jakimś garbie na drodze. To tak jakby z wagą ciała 100 kg skakać na  bungge z liną do 80kg. Jak chcesz obniżyć to kup niższe sprężyny ale z odpowiednią wagą klasową. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Muskel1 napisał:

Zakładanie sprężyn z niższą wagą klasową celem obniżenia to zła droga. W najgorszym przypadku pękną ci sprężyy jak doładujesz auto i na jakimś garbie na drodze. To tak jakby z wagą ciała 100 kg skakać na  bungge z liną do 80kg. Jak chcesz obniżyć to kup niższe sprężyny ale odpowiednie do wagą klasową. 

W moim przypadku akurat wchodzą w grę sprężyny z wyższej klasy wagowej, ale według Sachsa niższe od tych z moją klasą wagową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższa waga klasowa też nie jest idealnym rozwiązaniem bo komfort jazdy na tym ucierpi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za pomoc. W takim razie biorę te najbliżej mojej klasy wagowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy do 1BV jest jakaś alternatywa oprócz ORI Sahs - 750zł lub BILSTEIN 24-145985 - 600zł ? Wiem gwint ale nie chce bo się już na gwintach najeździłem w poprzednich dwóch autach. Szukam po sklepach ale nic innego nie znajduje :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2020 o 10:30, pioneer1000 napisał:

Witajcie . Mam zawieszenie 1BE, ale mam pytanie, czy górne gumowe mocowanie sprężyny jest takie same jak w 1BA?

Screenshot_20200828-081700_eBay.jpg

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎27‎.‎08‎.‎2020 o 19:43, kaktusr napisał:

Panowie czy do 1BV jest jakaś alternatywa oprócz ORI Sahs - 750zł lub BILSTEIN 24-145985 - 600zł ? Wiem gwint ale nie chce bo się już na gwintach najeździłem w poprzednich dwóch autach. Szukam po sklepach ale nic innego nie znajduje :( 

Pisz pw znajdzi się coś:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,mam pytanie na naklejce w bagażniku jest napisane ze mam zawieszenie 1BV ale jak sprawdzić czy faktycznie tak jest ? Może poprzedni właściciel coś zmienił.Pytam ponieważ nie mam porównania do i niej b8 a jest dość sztywno.Kolo jakie jest założone to 235/35/19 8,5j może zmiana wysokości opony coś pomoże ? 
 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprężyny, wahacz, stabilizator.

tutaj możesz sobie sprawdzić numery...

AUDI.7ZAP.COM

wahacz nosny<br/>drazek prowadzacy<br/>zwrotnica (obudowa łożyska)<br/>stabilizator<br/>D >> - 02.11.2009 Audi A4/Avant (A4) 2009 rok Audi EUROPA 407000 części zamienne

 

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wszystkich kolegow ktorzy moga mi doradzic albo juz posiadaja taki zestaw na felach:eusathink:

Mam zawieszenie 1BV i interesuja mnie ROTORY 19" nie wiem ile maja miec ET oraz J no i nawazniejsze

jaki rozmiar opon?No i zeby oczywiscie nie ocieralo przy pelnym zaladunku osob.:whistling:

prosze o pomoc w dobrej poradzie :eusathink:

Edytowane przez mamnadzieje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2020 o 19:28, mamnadzieje napisał:

Pytanie do wszystkich kolegow ktorzy moga mi doradzic albo juz posiadaja taki zestaw na felach:eusathink:

Mam zawieszenie 1BV i interesuja mnie ROTORY 19" nie wiem ile maja miec ET oraz J no i nawazniejsze

jaki rozmiar opon?No i zeby oczywiscie nie ocieralo przy pelnym zaladunku osob.:whistling:

prosze o pomoc w dobrej poradzie :eusathink:

Mam 1BV i ori rotory z oponami 255x35x19

et nie wiem musiałbym zobaczyć chyba powinno być ba feldze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2020 o 19:28, mamnadzieje napisał:

Pytanie do wszystkich kolegow ktorzy moga mi doradzic albo juz posiadaja taki zestaw na felach:eusathink:

Mam zawieszenie 1BV i interesuja mnie ROTORY 19" nie wiem ile maja miec ET oraz J no i nawazniejsze

jaki rozmiar opon?No i zeby oczywiscie nie ocieralo przy pelnym zaladunku osob.:whistling:

prosze o pomoc w dobrej poradzie :eusathink:

et 43 8,5J/ 19 oryginalny rozmiar rotora z a4 i opona conti 255/35/19 tak to wyglada na zawiasie 1be z przodu od rantu opony 0,5cm z tyłu około 1cm.

Też sie zastanawiałem nad rotorem z a5 ale trzeba by kombinować z oponami.

20210313_101425.jpg

20210313_101441.jpg

20210313_101824.jpg

20210313_101837.jpg

20210311_094627.jpg

Edytowane przez Krzy0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...