Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawieszenie 1BA vs 1BE vs 1BV


jedrekx

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

SZybkie i chyba w miarę treściwe pytanie - mam zawieszenie 1BA, wydaje się że albo mi się kończą amory albo już jest za miękkie na tą moc/styl jazdy ..., jaki byłby następny krok aby TYLKO NIECO usztywnić zawieszenie - nie chodzi mi specjalnie o obniżenie, jeżdzę na 225/50/17 i nie będę tego zmieniać, nie chcę stracić na komforcie - ale chciałbym zyskać na stabilności w zakrętach ... ?

Oczywiście im taniej tym lepiej (nie chcodzi mi o taniość części ale o taniość całego rozwiązania... ), tylko kroczek wyżej od 1BA w stronę usztywnienia - im mniej modyfikacji tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a podrzucisz numer części ? Chodzi o wszytkie 4kola I pozostale czwsci bez zmian ?

Robiłeś taki patent ? Jaki byl efekt końcowy?


Kontynuacja ...

Wychodzi na to, że zestaw 1BE samych springow to 1600 i praktycznie dostępne tylko w ASO ...

Czy jest jakaś apka, albo ktoś wie jak ustalić rodzaj zamiennika np eibacha - komplet tam kosztuje 600zl ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, obecnie mam zawieszenie 1BA i chcę obniżyć o -20mm. Chcialbym wymienic same sprężyny, bo mam przebieg 16kkm. i szkoda mi nowych amorów. Co najbardziej możecie polecić ?

Na chwile obecną:

Samochód: a4 b8 2014r. USA

Nadwozie: Sedan

Silnik: 2.0 TFSI CPMB

Skrzynia: Tiptronik 8hp

Napęd: Quattro

Zawieszenie: 1BA

Przód: 700mm

Tył: 700mm

Koła 18" 225/45

Jeszcze jedno, czy jest możliwość, że z czasem troszkę usiądzie to co jest na chwile obecną ?

Edytowane przez szogun555
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki potrzebuję ori nr amorów z zawieszenia 1BE i 1BV i ewentualnie kolor znaków na spręzynach. Mam 1BA i od wiosny przechodzę na 19tki, więc fura musi iść w dół ;) . Chciałbym kupić używany ori komplet ale weź tu odróżnij który jest który. HELP!

P.S.- a moze ktos ma do oddania w dobre ręce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także dołączę się do pytań.
Z racji tego że w moim avancie zaczynają się kończyć amartyzatory z tyłu, planuje wymienić wszystkie 4 + sprężyny, bo brzmi to logicznie :D
Aktualnie mam 1BA (0JG/0YL) -> koza (69mm) :kox: i zastanawiam się czy nie wrzucić springów Eibacha Pro-Kit i do tego amortyzatorów od 1BV.
Z tego co wnioskuję powinienem w etce szukać amartyzatorów 1BV-0JG. Niestety w intercarsie widzę, że do kategorii 0JG mają tylko 1BA i 1BE.

Rozumiem, ze Eibach z amortyzatorami z 1BE będzie ciut wyżej niż z 1BV i będzie bardziej miękki, ale poza tym powinno wszystko być ok?
A być może kupował ktoś 1BV w intercars i mógłby podrzucić które to?
Z góry dzięki. :hi:

P.S. Rozumiem, że odboje także są do wymiany w przypadku różnych 1Bx?

Edytowane przez matriw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zawieszenie slone 1BV kola letnie 18 245 40. Jakie na zime kola zalozyc ja mysle felga stalowa 16 opona 225 55 16 bedzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zawieszenie slone 1BV kola letnie 18 245 40. Jakie na zime kola zalozyc ja mysle felga stalowa 16 opona 225 55 16 bedzie ok?

Będzie ok- dobry rozmiar i wcale nie za szeroki jak na zimę- do b8 jest optymalny- miałem też kiedyś na 16tkach gumy 205/60 ale fura jak dla mnie trochę za bardzo "pływała" i było trochę za nisko- uważam, ze przy 1BV 225/55 16 to minimum.

Tylko... te stalówki- trochę biednie to wygląda. Ja od kilkunastu lat zawsze jeżdżę zimą na oryginalnych alusach audi (A4 B5, B6 teraz B8) i nic się z nimi nigdy nie działo (oczywiście 2 komplety- zima lato). W tę zimę przesiadłem się z 16tek na 17tki 225/50 i tez jest super. Poza tym wracając do stalówek, to ceny używanych alufelg już nie są takie wysokie jak kiedyś także polecam- fura wygląda o niebo atrakcyjniej.

Ogólnie zresztą koła czy stalowe czy aluminiowe to nie problem-największą wadą w B8 zimą jest.... elektryczny ręczny :evil: ale przy odrobinie wprawy można latac bokami i bez niego :evil2:

Może chcesz się pozbyć tego twojego zawiasu 1BV bo akurat szukam?

Edytowane przez Hadzi78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam audi b8 od 2011 roku avant 2,0 tdi i zawieszenie 1bv, kupiłem koła 245/30/20 i postanowiłem obniżyć auto jeszcze o 1 cm czyli 30 mm założyłem wczoraj sprężyny apex nr kat 10-7430 i auto siadło przód niżej od slineo 25mm i tył poszedł w gore o jakieś 10 mm i mam pytanie czy to chodzi o amory czy sprężyny nie do tego modelu, proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca poprosił o model silnik i tyle ale mój kolega ma te same springi tylko seryjne amory wyglada super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś może powiedzieć z jakiej wersji jest zawias o numerach:

przód 8K0413031AG
tył 8K0513035AA
springi tył z oznaczeniem: zielony, szary, biały

Auto było w wersji s-line ale mam wątpliwości więc chciałem się was poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jongra - ja też mam zawieszenie 1BV i latem na 245/40/18 to czuć że twardo jest, na zimę zakładam 225/55/16 kompletnie inne auto.

Tylko ja te 16'' mam na alusie nie na stali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Piszę z zapytaniem odnośnie oznaczenia sprężyn , dawno temu kupiłem na zachodzie od kolegi sprężyny S-line do mojego wozu ale nie do końca miałem informacje z jakiej wersji silnikowej pochodzą , jestem już po zamontowaniu sprężyn i wiem tyle że raczej nie były z wersji 2.0tdi ale bardziej 3.0tdi ponieważ przód stoi wyżej od tyłu , oznaczenie przednich sprężyn które są zamontowane to kropki: 3x różowe i 1x fiolet przynajmniej tak wyglądają a chce zamontować takie które znalazłem z oznaczeniem 2x różowe i 1x fiolet i teraz moje pytanie , czy ktoś potrafi określić czy te drugie są do wersji 2.0tdi ?

Z góry bardzo dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dostane gdzieś nowe amorki 1bv lub be? Co myślicie o innych sportowych amortyzatorach typu fk czy ta texnic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić ori sachs sportowe ? to to samo co 1be tylko bez logo audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić ori sachs sportowe ? to to samo co 1be tylko bez logo audi.

Możesz podrzucić jakieś oznaczenie lub link do takich amorków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sachs

przód 313 364
tył 313 366

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...