Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Diagnostyka telefonem przez adapter OBD2 bluetooth


jac0205

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał styczność z diagnozowaniem auta przez aplikacje na androida ? Interesuje mnie najbardziej odczyt błędów i ewentualne ich kasowanie. Jest na Allegro mnóstwo interfejsów diagnostycznych np. ELM 327 bluetooth. Czy to w ogóle działa ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega robił to na LANCERZE i działa, ściągnął aplikację na tablet, podłączył się i błędy pokasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo coś o kompatybilności z B5, a szczególnie z silnikiem AFN? Chciałem wymieniać liczniki na fis, ponieważ obecnie nie mam w ogóle wyświetlacza, ale gdy dowiedziałem się o module bluetooth wydało mi się to lepszym rozwiązaniem. Pytanie tylko czy będzie działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to. Chciałem wymienić liczniki, żeby znać spalanie. Ale teraz nie chcę ich wymieniać, bo wolę powiesić telefon na szybi, który będzie połączony z adapterem w obd2, kwestia tylko czy to będzie działać. Sprawa fisa jest zamknięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak naprawdę chcę tylko kontrolować spalanie, mam dostęp do vag com więc to byłby tylko gadżet na trasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ze wszystkimi silnikami współpracuje ale za cholerę nie mogę znaleźć listy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torque obd ii w sklepie play za 15 zl + adapter bluetooth na allegro za 30 zl i podobno dziala jak marzenie. Sam sie nad tym zastanawiam.

O tym właśnie mowa, ale pytanie czy będzie odczytywać parametry w przypadku AFN. W sieci wyczytałem, że to jest przeznaczone do nowszych silników, ale klarownych informacji brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy jak spisuje się taki zestaw czyli smartfon + ten adapter jako urządzenie do badania spalania, bo z kompa normalnie można odczytać te wartości. Chodzi o to żeby pokazywało się na smartfonie aktualne spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie A4B5 1.6ADP nie laczy sie probuje bo slychac cykanie w zegarach ale nic z tego. Po kablu wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...