Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszczelniacz wału korbowego


iiyama.44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów mechaników :)

Chce się zabrać w weekend za wymianę uszczelniacza wału korbowego, ponieważ chyba ze starości zaczął przepuszczać olej (przynajmniej tak mi się wydaje :P). Ma ktoś może dane jakie rozmiary ma owy uszczelniacz? znalazłem coś takiego, ale rozmiarów jest sporo i ceny też dość rozbieżne http://autowanda.pl/?page=catalog/browse&offset=3&cat[cat]=bfb2e35&cat[cmf]=2ea&cat[cmo]=3e2&cat[cve]=14eb&sort=1

Dziwne jest też to, że wujek allegro nie pokazuje żadnego wyniku...

pozdrawiam


Nikt mi nie powie? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli silnik 1,8 to uszczelniacz przedni ma wymiary 32x47x10


W sobotę ten uszczelniacz wymieniałem.Zakupiony w ASO nr OE 068 103 085E /wyciek oleju był znaczny i cały dół silnika zachlapany olejem a sądziłem przed zdjęciem rozrządu,że to uszczelka miski olejowej/.Po wymianie SUCHUTKO!!! Pamietajcie o dokręceniu śruby koła zębatego wału korbowego kluczem dynamometrycznym momentem 90Nm +90 stopni! Klucz nasadowy 12 kątny 19./oczywiście nowa śruba z ASO/. Przy okazji wymieniłem też uszczelniacz wałka pośredniego/taki sam jak do wału korbowego/po uprzednim odkręceniu dwóch śrub kołnierza pierścienia uszczelniającego.Koło zębate wałka przykręcamy momentem 65Nm a śruby kołnierza momentem 25Nm.Wymiana bardzo prosta wspomagana browarkiem!!! Pozdrawiam ,jak byście mieli jakieś pytania odnośnie wymiany to proszę na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...