Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik parkowania przestał działać


Kubacki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miałem w moim A4 działające czujniki parkowania z tyłu, jednak nagle przestały działać. Teraz gdy wrzucam wsteczny jest piszczenie przez 5 sekund a czujniki nie działają. Gdzie leży problem? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, wygląda na oryginał... Czyli to raczej coś z elektryką czy raczej potrzeba coś wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden z czujników padł prawdopodobnie
jesli jeden jest uszkodzony lub nie łączy cały układ szlak trafia
łatwo sprawdzić który wrzuć wsteczny (zapłon wł) i przyłóż ucho do każdego z nich powinno byc słychać takie pykanie
ten co nie pyka uszkodzony lub nie łączy

Edytowane przez Kosa-00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo padł czujnik albo urwany przewód. Ja miałem ten drugi problem. Zdemontowałem czujnik i podlutowałem 20 cm przewodu następnie połączyłem i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się wymienić jeden czujnik? i jakie są tego koszty?

spokojnie na aledrogo kupisz jakiś używany

ja kupiłem na forum

sprawdź czy jakiś kabel może nie łączy

można ich zamieniać miejscami (czujniki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie troszkę odgrzeję kotleta, gdzie w avancie mieści się głośniczek tegoż to właśnie parktronica? Jeden przewód od czujnika mam urwany, lecz wcale nie słychać tego sygnału (5sek. piszczenie) autem poruszam się już chwilkę i stwierdziłem że trzeba to wkońcu zrobić jeśli jest :) Uprzedzając pytania tak, parktronic oryginalny. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja zaś mam problem tego typu że wszystko działało a teraz przestały działać i nie wiem gdzie szukać awarii centrala na pinach zasilających ma napięcie ale czemu dźwięku nie ma. Próbowałem inny głośniczek przyłożyć do pinów niby co mają być od głośniczka ale cisza. Nie mam kabla diagnostycznego żeby przeskanować coś poradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tego nie zrobiłeś??:shock3: Nikt z użytkowników B5ek nie miał tego problemu? :facepalm:Będziesz w okolicy to podjedź pożyczę ci VCDS :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę będę ale korona jest xd ... Zarazę cię i co będzie inny sposób bez vcds ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kiwus napisał:

W sobotę będę ale korona jest xd ... Zarazę cię i co będzie inny sposób bez vcds ? 

To się odkazimy co się przejmujesz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...