Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana silnika [1.9 tdi 1z ]


dota4fun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pół roku posiadam audi a4 b7 1.9 tdi. Pech chciał, że tydzień temu "korba wyskoczyła bokiem". Co tu dużo pisać silnik nie nadaje się do naprawy. Moje pytanie brzmi : CZY MOGĘ WSADZIĆ DO MOJEGO CACKA SILNIK 1.9 TDI 1Z Z AUDI 80 ? Wiem, że jest to skok technologiczny ale taki owy posiadam. Stoi u mnie na podwórku 80tka gotowa do przeszczepu. Dużo przeróbek, kłopotów itp? jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość, dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dać się pewnie da i myślę że da się to ogarnąć. Możliwe że nawet będzie się dało skręcić silnik ze skrzynią przy czym pewnie sprzęgło musi być od od AVB. Sterowanie w 1Z jak masz dawcę też można przełożyć. Dużo lepiej moim zdaniem pasowałby kompletny AWX/AVF ze sterownikiem. Ten sam poziom technologiczny ale lepsze wykonanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednostka 1Z jest po remoncie, auto jest przepalane i stoi 2 lata, wiec mysle ze jest tam to seryjne 90 kucy. Pytanie teraz czy wystarczy taka moc do tej skrzyni ? czy skrzynie też przełożyć ?. Chyba że istnieje możliwość podpięcia oryginalnej turbiny. Chce to poskładać jak najtańszym kosztem, bo za auto dałem dużo i teraz jestem na debecie...także proszę o wyrozumiałość..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś sprawdzić przełożenia jednej i drugiej skrzyni.

Pogrzeb trochę na tej stronie, to tak a namiastka ELSY bo mi słabo działa internet :

http://workshop-manuals.com/audi/a4_mk2/brake_system/technical_data/technical_data/

W sumie przy przekładce ze skrzynią może być nawet mniej przeróbek a kiedyś zawsze możesz wrzucić AWXa.

Edytowane przez darkle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo wątpię żeby dało się zmienić z tego co masz bo 1z niema zmiennej geometrii turbiny.

Ja bym zrobił tak. Sprzedał 1z i kupił słupek do avb z korbą tłokami itd zawory masz sprawne wtryski wałek ?

Edytowane przez Jarek882
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś sprawdzić przełożenia jednej i drugiej skrzyni.

Pogrzeb trochę na tej stronie, to tak a namiastka ELSY bo mi słabo działa internet :

http://workshop-manuals.com/audi/a4_mk2/brake_system/technical_data/technical_data/

W sumie przy przekładce ze skrzynią może być nawet mniej przeróbek a kiedyś zawsze możesz wrzucić AWXa.

Wkładam skrzynie z 1z tak jak piszesz mniej przeróbek :)

Turbo wątpię żeby dało się zmienić z tego co masz bo 1z niema zmiennej geometrii turbiny.

Ja bym zrobił tak. Sprzedał 1z i kupił słupek do avb z korbą tłokami itd zawory masz sprawne wtryski wałek ?

Ze starego silnika do użytku tylko turbina jest ok i miska, glowica itp szrot, co do wtrysków są w trakcie sprawdzania.

Mysle ze w srode 1z zaklekocze miło w nowej budzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...