Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi concert nie gra prawa strona


prrezes

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. Mam problem z moim radiem przestała grac mi lewa strona głośników tzn trosze trzezczy. Jak ustawiam balans na lewa to gra tez prawa i lewa dalej trzeszczy. Jak balans na lewa to prawa tez trzeszczy z tym ze ciszej.

Dodam jeszcze ze podpisałem inne radio i wtedy wszystro gra jak należy wiec to nie wina głośników a radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być uszkodzony wzmacniacz w radiu. Jeżeli masz jakieś pojęcie o elektronice i odrobinę wprawy w lutowaniu może dałoby sie naprawić ;) ale bez rozebrania radia i pomierzenia odpowiednich rzeczy nic nie zrobisz.

Edytowane przez deamone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mógłbys powiedziec co ewentualnie mogł bym zmierzyć?

Może to być uszkodzony wzmacniacz w radiu. Jeżeli masz jakieś pojęcie o elektronice i odrobinę wprawy w lutowaniu może dałoby sie naprawić ;) ale bez rozebrania radia i pomierzenia odpowiednich rzeczy nic nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności musisz rozkręcić radio i zobaczyć, jaki układ tam siedzi, będzie to prawdopodobnie kostka o oznaczeniu TDA przykręcona do radiatora. Jeżeli zobaczysz, że jest gdzieś pęknięta, nadpalona lub cos podobnego to już na 99% masz pewność, że wina leży po stornie tego elementu. Jak już podasz mi oznaczenie tego wzmacniacza to będziemy myśleć dalej ;)

Zakładam że lutownice i inny przydatny sprzęt posiadasz ;)

Edytowane przez deamone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak posiadam :D w takim razie odezwe sie później jak posprawdzam co i jak

W pierwszej kolejności musisz rozkręcić radio i zobaczyć, jaki układ tam siedzi, będzie to prawdopodobnie kostka o oznaczeniu TDA przykręcona do radiatora. Jeżeli zobaczysz, że jest gdzieś pęknięta, nadpalona lub cos podobnego to już na 99% masz pewność, że wina leży po stornie tego elementu. Jak już podasz mi oznaczenie tego wzmacniacza to będziemy myśleć dalej ;)

Zakładam że lutownice i inny przydatny sprzęt posiadasz ;)


rozkręciłem dzisiaj radio ale nie znalazłem nic niepokojącego "na wygląd" mam takie samo stare radio które jest uszkodzone i nie włącza się ale spróbowałem wymienić zasilacz (chyba to zasilacz ostatni element radia z bezpiecznikiem do którego podpina się wszystkie kostki)i i na nim nie działa prawa strona więc wnioskuje że uszkodzone jest coś w tym zasilaczu co to może być? co mogę sprawdzić czy to może być końcówka mocy?


chodzi mi o ten element. to nie moje zdjęcie ale wygląda identycznie z tym że ma jeszcze obudowę która służy tez jako doprowadzanie ciepła

http://obrazki.elektroda.net/26_1254122561.jpg

Edytowane przez prrezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, z jednego radia przełożyłeś do drugiego czy jak? :D

Jakie oznaczenia ma układ na tym twoim obrazku? jakiej produkcji masz radio? to jest chyba końcówka mocy AN7190NK albo cos takiego

Edytowane przez deamone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Z jednego calkiem uszkodzonego przelozylem do drugiego. I wydaje mi sie ze to wina tego elementu. Pewnie nie całego ale któregoś z tej czesci. Z zepsutego radia ktore sie jie uruchamia ta czesc na radiu z ktorym mam problem nie powoduje tego ze sie nie włącza tylko gra normalnje ale na odwrót z brakiem mocy wiec moze tez uległa podobnymi uszkodzeniu. Jakie oznaczenie nie wiem ;( a radio jest produkcji matsushita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie oznaczenie ma ta czarna kostka na twoim zdjęciu? co znaczy na odwrót? nie działą drugi głośnik?

Edytowane przez deamone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na odwor chodzi o to ze na jednym dziala lewy a na drugim prawy. Czarna kosta? Mogl bys sprecyzować o ktora chodzi? Jesli ta płaska ma oznaczenie. Tak ta kosta ma dokladnie takie oznaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwarcie instalacji głośników, cos metalowego mogło wpaść do środka, temperatura, wiek ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...