Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie dot baterii do lapka itp.


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio dałem dla gostka lapka do roboty-ogarniecie systemu itp.

Niby wsio ok ale wpienia mnie jedna sprawa.

Przed oddaniem bateria trzymała do 1,5 h bez problemu zaś po oddaniu bateria nie wytrzymuje 5 min :angry: :angry: :angry: :angry:

Nie zaznaczyłem jej,nie spisałem żadnego nr gdyż owy gostek to jakiś tam znajomy znajomej mojej żony.

Jak tylko dostałem kompa żona pojechała oddała mu to zeby sprawdził czy wszystko zrobił dobrze bo nawet nie wyświetla ostrzeżenia o niskim poziomie akumulatora.

Gość utwierdzał ją ze wsio jest ok a z baterią to czasem tak się dzieje...

Moim zdaniem gość podmienił baterie bo ma dostep do takich akcesoriów.

W starym lapku bateria siadła po 8 latach a tu nagle po roku :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Czy istnieje możliwość sprawdzenia w jakiś sposób czy dana bateria jest konkretnie od tego laptopa????

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dałem dla gostka lapka do roboty-ogarniecie systemu itp.

Niby wsio ok ale wpienia mnie jedna sprawa.

Przed oddaniem bateria trzymała do 1,5 h bez problemu zaś po oddaniu bateria nie wytrzymuje 5 min :angry: :angry: :angry: :angry:

Nie zaznaczyłem jej,nie spisałem żadnego nr gdyż owy gostek to jakiś tam znajomy znajomej mojej żony.

Jak tylko dostałem kompa żona pojechała oddała mu to zeby sprawdził czy wszystko zrobił dobrze bo nawet nie wyświetla ostrzeżenia o niskim poziomie akumulatora.

Gość utwierdzał ją ze wsio jest ok a z baterią to czasem tak się dzieje...

Moim zdaniem gość podmienił baterie bo ma dostep do takich akcesoriów.

W starym lapku bateria siadła po 8 latach a tu nagle po roku :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Czy istnieje możliwość sprawdzenia w jakiś sposób czy dana bateria jest konkretnie od tego laptopa????

:hi:

Sprawdź nr na baterii, rok produkcji itp. itd., a najlepiej wrzuć zdjęcie baterii i modaj markę i model laptopa :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że w starym lapku siadła po 8 latach a w tym po roku to wiesz... teraz tak "produkują"

Żebyś zaraz naginał do sklepu po drugie nowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem tak samo gostek jeden robil mi format i bateria trzymala max pol h ..czasem nawet mialem problem zeby ja naladowac bo nie chciala sie ladowac ...w koncu zrobilem sobie sam format na innym systemie i wydajność baterii wzrosła w dodatku bezprpblemu reagowała na ładowarkę; )

Wysłane z mojego GT-I8190

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj symbol baterii i model laptopa, tak jak napisał Ci kol. Skyliner89 to sprawdzimy.

Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby bateria wysiadła z dnia na dzień (z 1,5h na 5min?)

Ile ten laptop u niego leżał? Kilka miesięcy, rok? Raczej podmienił (albo pomylił) baterie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gostek dostał lapka na 4 dni jakiś dlugi weekend.

Opcje zasilania nie pomagają nic a nic.

Dodam ze zakupiliśmy już nie ori baterie i jak na razie jest ok.

On pracuje w sklepie komputerowym a dorabia na boku w domu stąd podejrzenie zamiany baterii.

Foty baterii:

qctzpug2.jpg

9rtyopjr.jpg

vnkj8pkf.jpg

er9wc8p6.jpg

A teraz lapka od tej strony co bateria:

uaayijv8.jpg

6ljsp8wp.jpg

5x4z89yi.jpg

Dzieki za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry się zgadzają, tylko czy to jest Twoja bateria? Niestety nie da się sprawdzić czy bateria jest konkretnie od tego laptopa :(

Jeśli nie odróżnia się znacząco (odcień tworzywa, poziom zniszczenia powierzchni) od reszty laptopa to ciężko będzie udowodnić podmianę..

Na tej aukcji ktoś sprzedawał oryginalną baterię, wygląda identycznie jak Twoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobna sytuację po formacie i zmianie systemu z visty na siodemke. W vista trzymała spokojnie ponad godzinę. Po instalacji 7 pojawił się komunikat rozważ wymianę baterii. laptop na baterii działał około 5 min i wyłączał się. Olałem sprawę ponieważ komputer służył mi za stacjonarny.

Format i instalke systemu robiłem sam, więc nikt nie podmienil baterii.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z paroma info i powiedzieli to samo ze coś musi byc namieszane z systemem.

Nic mamy bateria drugą także możliwe ze teraz muszę dać lapka do jakiegoś ogarniętego info i tamta też potrzyma.

Wszystkim dziękuje :hi:

Temat możemy zamknąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze sprawdzić parametry baterii, pojemność, ilość cykli ładowania, datę pierwszego użycia, może to coś podpowie. fajnym programem do tego jest BatteryMon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...