Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana tulei tylnej belki - jak z wybiciem ?


nike166

Rekomendowane odpowiedzi

Hi,

Moje tuleje tylnej belki są już w opłakanym stanie, popękane a lewa zerwana. Chcę je wymienić ale u mnie mechanik to ostateczność i teraz pytanie czy będę miał problem z wybiciem tulei ? Nie trzeba tego robić przypadkiem na prasie hydraulicznej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej na prasie bo wybić to jakoś wybije lecz przy wbijaniu nowych tulei łatwo taką popsuć. Dlatego prasa lepsza ale i młotek w odpowiednich rękach daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie ramę z ceownika uspawalem, długości podnośnik + tuleja + ucho belki i podnosnikiem wprasowuje. [emoji12]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej prasą hmm nie dobrze, jakoś nie wierzę tym mechanikom ale chyba będę musiał odstawić autko do mechanika :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymontowaniem nie ma problemów wybijesz młotem ale montaż po przez wbijanie zniszczy nowa tuleję. Znajomy robił to dwa razy gdyż za pierwszym razem mechanik nie posiadał właściwego przyrządu do montażu tych tulei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybijesz stara bez problemu . a nowa zakładasz z jednej i drugiej strony dajesz podkładkę wielkości tulei do środka śrubę 2X dłuższą niż tuleja i po prostu skręcasz i sama wchodzi do belki . Robisz to na aucie bez wyjmowania belki robiłem już chyba tak z 30 aut i nie tylko Audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


wybijesz stara bez problemu . a nowa zakładasz z jednej i drugiej strony dajesz podkładkę wielkości tulei do środka śrubę 2X dłuższą niż tuleja i po prostu skręcasz i sama wchodzi do belki . Robisz to na aucie bez wyjmowania belki robiłem już chyba tak z 30 aut i nie tylko Audi

Hmm to już jest jakiś sposób, tylko nie mam kanału myślisz, że na lewarku idzie to zrobić Twoim sposobem ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo robiłem jak wyżej opisane,ale z kanału,

na lewarku z założeniem w/w sposobem nie powinno być problemu,

gorzej będzie z wybiciem starych tulei bo na leżąco będzie ciężko przywalić młotkiem a zapewne będzie taka potrzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to jest możliwe, że niektórym tuleje wyszły wybiciem młotkiem. Teraz mam problem bo posmarowałem nowe tuleje smarem i wkręcałem na śrubie i gwint mi ukręciło bo tak ciężko wchodzi ;/ jakieś inne rozwiązania są jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...