Pompa powietrza wtórnego

kam2

Witam może na początek opisze problem i jego okoliczności:

Odpaliłem silnik (zimny stał dwa dni) na dosłownie może minutę, po zgaszeniu i wyjęciu kluczyka coś wyło jakby odkurzacz. Rozebrałem obudowę filtra lokalizując hałas i do jego obudowy od spodu silnika poprowadzona jest rurka około 28mm bije z niej powietrze i cały czas pracuje jakaś pompka. Wyłączyć ją mogę dopiero po zdjęciu klemy z aku.

Ma ktoś jakieś pomysły co może być przyczyną i skąd nagle taki objaw ?

A możesz amatorowi poradzić gdzie i jak szukać (najlepiej jakieś fotki) czy może być to przyczyna że non stop pada jest wilgotno itp ?

Zobczysz czy przy okazji nie masz zalanej skrzynki z ecu w podszybiu może to byc tez przyczyna, jest tam tez taki duży bezpiecznik 30a jak go wyjmiesz pompa przestanie działać :)

w orginale jest przekaznik 40A,30-stka moze wlasnie sklejac

i tak jak kolega radzi zajrzyj pod obudowe bo moze zalane jest wszystko

lektura jest dobra,poczytaj

Ok Dzięki napewno poczytam aczkolwiek odpaliłem auto pochodziło pewnie z 4 minuty coś tam się zagrzało i po wyłączeniu wszystko wróciło do normy.

Skoro wyjmując ten bezpiecznik pompa nie działa to może jest to jakiś sposób na wyłączenie tego ustrojstwa, chyba że potem check da o sobie znać.

Może głupie pytanie ale jak w moim modelu bez FIS'a wygląda check czy standardowo żółta ikona silnika czy coś innego bo np. dziś przy odpaleniu migał wykrzyknik i były sygnały dźwiękowe. Czy Podpięcie pod VAG może zdiagnozować przyczynę ?

Powinna być żółta kontrolka silnika , jaki wykrzynik migał , taki w kółku? - to niski poziom płynu hamulcowego lub jakiś problem z układem hamulcowym

Propounje temat dotycząca SAI: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/267604-naprawa-sai-sap-secondary-air-injection-pompa-powietrza-wtornego-wtorego/