Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 Avant] Foteliki dziecięce na tylnej kanapie


piwo6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam się do kupna auta, w planach było B8, ale finansowo poza moim zakresem w chwili obecnej, więc wybór padł na B7. Mam pytanie odnośnie miejsca na tylnej kanapie w A4 B7 Avant. Z racji tego, że jestem wysoki jeżdżę zawsze z odsuniętym fotelem. Czy w takiej sytuacji z tyłu za mną, będzie wystarczająco miejsca, żeby zamocować fotelik dla dziecka? Teraz w A3 nie ma szans, żebym umieścił fotelik za mną. Może mi ktoś zmierzyć ile jest miejsca od maksymalnie odsuniętego do tyłu fotela kierowcy, do tylnego oparcia? Zmierzę sobie nasz fotelik i będę miał pewność, czy wejdzie ;-)

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotelik wchodzi i spokojnie zostaje miejsce na nogi dziecka przy maksymalnym cofnięciu fotela. Z resztą żeby z tak ustawionym fotelem sięgać do końca sprzęgła to chyba trzeba mieć z 2,20 wzrostu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko też zależy jak ustawisz oparcie tylnej kanapy

jak oparcie będzie na sztorc a fotel max do tyłu to zostaje spokojnie dla dziecka miejsca

ale jeśli oparcie pochylisz do tyłu to wątpię żeby ktokolwiek tam wszedł

więc lepiej będzie jak sam ocenisz jak to Ci pasuje

Chociaż Bruuuum ma rację

żeby jeździć z fotelem odsuniętym na max do tyłu to trzeba mieć grubo powyżej 2m :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ponad 190 cm i długie nogi :D

Nie chodzi mi o nogi dziecka, tylko o fotelik, który jest montowany tyłem do kierunku jazdy i wtedy jest on bardziej wysunięty w stronę fotela kierowcy, coś takiego

Fotelik-samochodowy-ty%C5%82em-do-kierun

Gumish widzę, że masz B7, możesz mi zmierzyć przy okazji tą odległość pomiędzy fotelem kierowcy, a oparciem tylnej kanapy? Osobiście nie odchylam oparcia do tyłu, jeżdżę raczej z prostym oparciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam b7 ale b6 ale moim zdaniem jak cofniesz na maxa fotel to na milion procent nie zmeiści się ten fotel ja mam peble maxi cosi i muszę mieć fotel w b6 max na poł drogi cofnięty i już jest na styk b7 niech da może te 5-10cm więcej więc jak musisz jechac na max z tyłu fotelem to nie wejdzie ale tak jak chłopaki piszę jak dasz w b7 na maxa w tył fotel to nei sięgniesz do pedałów chyba że jeżdzisz na leżaco :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci mowie ze za nic nie wlezie. Mam 190 i za mną normalnie fotelik i mały 1,5 roku mi wali w oparcie nogami ze mnie UJ strzela. Tam może 10 cm od zwykłego fotelika do oparcia zostaje. A4 to masakra ale jak wsiadłem w BMW 3 to dopiero lipa, tam jak w Tico za mną nic nie wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego piwo6, jak przesunąłem fotel kierowcy do samego tyłu to od oparcia fotela do oparcia tylnej kanapy jest ok. 58cm (w zależności jak ustawione jest oparcie fotela kierowcy), ale przy maksymalnym odsunięciu fotela do tyłu zmierzyłem od wciśniętego sprzęgła do początku siedziska fotela i wyszło ok. 75cm i tak jak koledzy pisali wyżej musiałbyś mieć grubo ponad 2m żeby tak jeździć. Najlepiej podjedz do jakiegoś komisu gdzie stoi B7, wejdź do środka, ustaw fotel kierowcy abyś czuł się komfortowo i zmierz miejsce pozostałe za Tobą, wtedy będziesz miał wszystko czarne na białym ;)


PS. Ja choć nie jestem wysoki postanowiłem zamontować fotelik który był montowany w bazę po stronie pasażera i nie było problemu z wyjmowaniem i wkładaniem nosidełka/fotelika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łap na początek fotę

81b04682b8bbb22cm.jpg

Mam 180cm wzrostu i tyle zostaje z tyłu miejsca

to co pomierzyłem

jak siądę wygodnie, tak jak zawsze to z tyłu zostaje ok 75cm od oparcia kierowcy do oparcia z tyłu ( ok50cm ma same siedzisko)

tak jak shakal pisze, znajdz obojętnie jaką b7 w komisie blisko siebie, wsiądź i sam oceń

Edytowane przez gumish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info Panowie. Byłem dziś na komisie obadać auto i niestety przy fotelu ustawionym pode mnie, fotelik nie mieści się na tylnej kanapie :-( Sprawdziłem sobie też Passata B6, który stał obok i powiem wam, że jest mega przeskok w wielkości wnętrza, w porównaniu do A4 B7. Fotelik się mieścił i jeszcze zostało trochę miejsca. Teraz się zastanawiam, "a może Passat?", tylko wizualnie niezbyt mi się podoba...

Edytowane przez piwo6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi żony mają i awaria ściga awarię, więc na słowo Mondeo od razu słyszę odpowiedź nie. Dziś jedziemy sprawdzać w ASO Citroena C5 Tourer w białej perle. Byliśmy go oglądać, zrobiliśmy rundkę i się zakochaliśmy :-) Fotelik się mieści, bagażnik wielki, silnik daje radę, a zawieszenie bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...