Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drganie całego samochodu, masa dymu, brak mocy


Slay333

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wczoraj zatankowałem na BP parę litrów oleju napędowego. Po przejechaniu paru km czułem dziwny dyskomfort przy przyspieszaniu, po stanięciu w miejscu całe auto zaczęło drgać.

Dzisiaj rano wstaję - to samo, całe auto drga. Obroty na jałowym idą max do 3000 i stop. Przejechałem nim 2 km - obroty wchodziły normalnie, nagle się turbina wyłączyła i poleciała masa dymu z tłumika,

obroty nie wchodziły, wróciłem do domu przy 20km/h i cała droga w dymie. Nie wiem co zrobić, boję się gdziekolwiek tym pojechać teraz. Odpaliłem raz jeszcze i stoję na jałowym: pełno dymu z tłumika

i całe auto wibruje tak, że aż podskakuję na fotelu.

Dodam, że turbina była wymieniana miesiąc temu + usuwany DPF + przed tankowaniem przejechałem 600 km bez najmniejszego problemu. Jestem pewien, że wlałem ropę, więc to odpada.

Silnik to 2.0 TDI BWP 140km. Żadne kontrolki nie swiecą. Jeżeli ktoś ma jakąś diagnozę byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam:)

Edytowane przez Slay333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zbieg okoliczności- czyżby tłok pękł... Tylko teraz który gar...? Trzeba by było wykręcić świece żarowe i spr na ktorym cyl.nie ma ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawił padnięty pompowtrysk , zacięta iglica i pompka wtryskuje paliwo przez cały czas suwu pompowania przez tłoczek pompowtrysku.

Możliwe że to przez jakość paliwa :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem taki przypadek, nawet dwa i była to uszkodzona zębatka w EGR. Stał jak głupi otwarty i 20km to był maks przy chmurze czarnego dymu.

Ale tak można gdybać.

Mechanik + diagnostyka komputerowa !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...