Jump to content
IGNORED

Słaba siła hamowania/pulsacja na pedale/płyn hamulcowy

marasisonlyone
 Share

Recommended Posts

Witam

Mam problem z hamulcami. Opisze od początku. Poluźniła mi się śruba od przewodu hamulcowego przy tylnym prawym kole dokręciłem ją i od tego czasu nic tam nie leci od razu dolałem płynu dot4 tak jak jest napisne na zbiorniczku (Only DOT-4) jednak miał on inny kolor… w zbiorniczku jakby zielony? a dot4 jest chyba zolty z tego co pamiętam. Odpowietrzyłem hamulce tylne. Pojeżdziłem trochę i zauważyłem, że znacznie mocniej musze wcisnąć pedał żeby zaczal hamować. Przegląd ledwo przeszedł przez to hamowanie. Kilka dni po tym dokręcaniu sruby w prawym przednim kole cos strasznie piszczało (metalicznie), że wstyd jeździć było po mieście. Pojechałem do mechanika no i oczywiście wtedy był cichutki … i tak na zmiane … teraz w ogóle to ustało jednak jak dziś podniosłem koło to jak raz przesunę koło do przodu a potem od razu w tył i na odwrót to podobny dźwięk się wydobywa. Najważniejsze chyba jest to że czasami pulsuje mi pedał jakby odbijal tylko przy pierwszym hamowaniu? Na tyle mam roczne klocki na przodzie tez daleko im do ogranicznika. Tarcze w gorszym stanie foto tylnej… Swoja droga nie wiem jak mechanik mogl nie wymienić tarcz rok temu… Przednie są na limicie chociaż nie wiem jak dokładnie sprawdzić jakiej mam firmy te tarcze żeby się upewnić…To by było na tyle wie ktoś co tutaj może być powodem pulsowania i słabego hamowania? Może ten płyn? Nowy wlać i odpowietrzyć? A może tarcze jednak?

pozdrawiam

4rw4a5iy.jpg

gsavh6d6.jpg

Edited by marasisonlyone

Co do popiskiwania/szorowania to może tylne tarcze mają bicie? Pasowałoby to do pulsowania pedału.

Edited by woytazz

DOT 3 a DOT4 różni się temperaturą wrzenia, ogólnie płyny są mieszalne ze sobą lecz kiedyś czytałem że może niszczyć jakieś uszczelki. DOT5 nie jest mieszalny.

Z tych zdjęć wynika że tarcze do wymiany. W takim stanie to mogą mieć bicie. Druga sprawa to klocki. Nawet jak założysz nowe na te tarcze to się nie dotrą a pewnie się przypalą. Najlepiej byłoby wymienić jedno i drugie oraz wyczyść i nasmarować prowadzenie hamulców.

kurcze szkoda mi tych tylnych klocow praktycznie jak nowe sa ;/ piszczy na 100% prawy przod bo podnioslem kolo i sprawdzilem :) chyba oddam do mechanika i niech on to zdiagnozuje czemu tak slabo hamuje i niech to wymieni a moze ta pulsacja tez zniknie

Mam pytanko koledzy ? bije mi w pedał hamulca gdy hamuje ,kolocki i tarcze wymieniałem w maju dodam że jak abs się wyłączy bo mam prawy czujnik do wymiany to bicie ustaję olał bym to gdy by bił przy mocnym hamowaniu a tu daje się wyczuć bicie przy delikatnym pomoże mi ktoś ? stało się tak praktycznie bez przyczyny w niedziele jechałem do szkoły i nic auto do piątku stało na parkingu agdy wyjeżdżałem z parkingu zaczeło bić w hamulec podczas hamowania czasami coś zapiszczy w przednim prawym kole a w lewym jest cykliczne chlapanie które wraz z prędkością szybciej chlapie jak bym miał liścia przyklejonego na oponie .

Miałem takie pułkownik w B5 i musiałem wymienić tylne tarcze (miały bicie).

ale prawie nowe tarcze ? nic nie ściąga ani nic jedynie to jak zapakowany mam samochód jak ze szkoły wracam 5 osóbi cały bagarznik to trzeba mieć torchę siły w nodzę by go szybko zatrzymać hyhy

U mnie pulsowanie pedału hamulca było spowodowane wypieńciem sprężyny która dociskała bloczek do felgi przez co był pisk , dziwne metaliczne szoranie i pulsacujący pedał