Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 - jak wyłączyć poduchę pasażera


ynos

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

niestety musiałbym wyłączyć poduszkę pasażera - musze przewieźć malucha na przednim fotelu, główką do przodu.

Znalazłem wątki, że wyłaczenie VAGiem nie daje ponoć pewności - ktoś piszę, że nawet serwis, w takim przypadku bierze spisuje oświadczenie z właścicielem auta, że nie biorą odpowiedzialności jak poducha wystrzeli.

Jak w takim razie bezpiecznie wyłączyć pduchę?-czy jest jaiś bezpiecznik, który spowoduje, że poducha nie ruszy? - czy nie ma nic takiego jak wyłaczenie elektyczne poduszek?

A można wyłaczyć zasilanie sterownika poduszek?

Sprawa bardzo pilna, będę wszięczny za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odepnij wtyczkę od airbaga, wyskoczy błąd, potem trzeba będzie vagiem skasować, ale nie wystrzeli :)

Jak wyciągniesz schowek to zobaczysz wtyczkę od airbaga

Edytowane przez maciucha512
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij schowek i zobacz czy nie masz instalacji pod wyłącznik poduchy pasażera , czarna płaska wtyczka na 4 piny - od rocznika modelowego 98 albo 99 powinna być przygotowana , ty chyba miałeś polifta ( swoją drogą uzupełnij profil )

Koszty dołożenia włącznika nie są duże , ja zamknąłem się w 80 zł a masz pewność że wszystko działa jak z fabryki. , tu masz temat pomocny: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/180089-all-b5-airbag-off-audi-a4-2000r/

Jak wypnie się poduszkę pasażera to inne poduszki i napinacze tez nie będą działać bo sterownik będzie miał błąd i kontrolka na desce będzie się świecić.

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odepnij wtyczkę od airbaga, wyskoczy błąd, potem trzeba będzie vagiem skasować, ale nie wystrzeli :)

Jak wyciągniesz schowek to zobaczysz wtyczkę od airbaga

Jeśli można to podepnę sie do tematu , też jestem ciekaw jak rozłączyć poduchę pasażera bo czasami jest potrzeba dzieciaka przewieź z przodu . Ale jak się odczepi kostkę to nie będzie ciągle wywalać błędu , nawet po skasowaniu ?? Miałem tak z poduchą fotela bo jakiś baran uciął kabel pod fotelem i nie dało sie skasować błędu , dopiero po podłączeniu kostki skasowałem błąd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy każdym włączeniu zapłonu będzie się kontrolka Airbag zapalać i nie zgasnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmuj schowek i zobacz czy jest wtyczka - ale raczej nie masz jej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informację. Rozpiąłem poduchę żółtą wtyczką - rozumiem, że tym kablem przychodzi sygnał wyrzucający poduchę?

Kabel zakończony wtyczką z 4 pinami mam.

Ma ktoś oryginalny schemat podłączenia czujnika z tą wtyczką? W ASO można kupić ten włącznik/wyłącznik poduchy?

Edytowane przez ynos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...