Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy


domjenick

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za wskazanie strony faktycznie znalazlo znacznie więcej ofert [emoji4] mam pytanko jeszcze odnośnie LPG w UK są tu warsztaty imające się tym które robią fachową robotę ? Bo googlujac posty z 2010/2014 udało mi się znaleźć ale mogło się pozmieniać i głównie tematy w nich zawarte były ktory warsztat jest lepszy czytaj. Moja racja jest najmojsza i nic z tego nie mogłem wynieść :/ bo tak to bym dorzucił 2,4 V6 aby wygodnie się przemieszczać w miarę, może czasami autem do pl podskoczyć i tu na bank będzie lepsze 1,9tdi.  Sorry chłopaki za takie głupie pytania ale będzie to moje pierwsze auto w UK, i kompletnie nie mam rozeznania co i gdzie. Słonecznej niedzieli !
 

Sa, pewnie ze są
Mnie bo mniej ale sa warsztaty specjalizujace sie w LPG
W jakich okolicach mieszkasz ?

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Są są tylko problem czasem z tankowaniem


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są są tylko problem czasem z tankowaniem


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie w Aberystwyth, cerdegion. Ale za rok gdy dziewczyna kończy studia chcemy gdzieś do większego miasta i przed przeprowadzka chciałbym już auto, ale funt za litr diesla to chyba nie zje kieszeni.  A z LPG tak pomysł naszedł bo miałem 1.6 a4b5 i co by się nie działo to jechał do przodu.  Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czorny,wiec tak:
Mniej stacji LPG ale na telefon jak pobierzesz aplikacje o stacjach, to ich trochę znajdziesz, w każdym dużym mieście co najmniej jedną, po trasie też, ale nie pakuj czasem butli w koło 40l. bo z tym to bieda w trasie.
Są polskie warsztaty, są też angielskie, ale partolą robotę jeśli sobie tego nie przypilnujesz. Nie daj sobie dziurawia auta z boku na wlewu, niby z przepisami "ichniejszymi" że to safety, mogą sobie wymowie wsadzić w buty, będą wyżsi!
Jeśli będziesz planował montaż LPG a przy okazji leciał do Polski, odżałuj kilka funtów i zamów w Polsce, średnio tutaj wołają pomiędzy £1-1.2k za podstawową instalacje na 4 cylindry, gdzie w Polsce za tą kasę będziesz miał z wyższej półki + różnice w paliwie dojezdzajac do Polski i zrobienie tego u lepszego gazownika.
Zgłaszasz że masz LPG i tyle, najwyżej jeśli poproszę papiery, to wysyłasz, koniecznie zrób ksero!
Ubezpieczyciel jak zapyta czy robiłeś ty czy warsztat, zgłoś że specjalista i masz papiery, na dowód tego możesz (nie koniecznie) wysłać im dowód założenia przez warsztat, co obecnie wystarczy "twoje oświadczenie", sam tak miałem.
Druga sprawa, musi być gaz? Jeśli jesteś na wyspie, zazwyczaj robi się kilometry, nie lepiej kupić oszczędnego klekota? Nie ma tutaj zim, paliwo nie zamarza, nie ma problemów z rozruchem...
To tylko moja sugestia, a jak chcesz się też czym odpychać, kupujesz fajnego dieselka, robisz mu remap i uwierz ze zbiera się nieraz jak nie jedna benzyna albo i lepiej.
Auta tutaj nie są drogie, gorzej jak trzeba będzie z gazem jeździć po serwisach, ceny duże...
Acha, kolega kupił Mazda z założonym tutaj gazem, bez filtrow, na cienkich przewodach, reduktor dobrany o takiej samej mocy jak silnika więc się dlawil i wyłączał, poprawa tego wszystkiego i zamiana reduktorów (w rozliczeniu) kosztowała go £280.
Pomysl czy i co warto ;)
W razie czego pisz.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega mi to opisałeś dzięki! Ostatnio będąc na święta w pl Vectra ganiałem pierwszy raz w życiu klekotem i powiem że diesel przestał mnie odpychac, tanio but w miarę i nie było nic z tych historii o dieslach że głośne itp. Tylko znaleźć TDI + quattro to zauważyłem że nie tak łatwo jest, ale czas mnie nie goni póki co jeszcze kompletuje fundusze na te przedsięwzięcie i chciałbym od razu też trochę wsadzić w silnik zawieszenie żeby auto było na tip top. A dalej to już powoli dopieszczać w miarę możliwości.  Także dziękuję serdecznie wszystkim za włączenie się w dyskusję, zniesienie moich pytań! Mam nadzieję że niedługo się odezwę  gdy już będe w trakcie zakupu i szukania ogarniętego mechanika. Pozdrawiam !:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry, to znowu ja wraz z kolejnym pytaniem o mechaników w UK. Ciężko jest znaleźć kogoś ogarniętego komu można zostawić auto i nie bać się że (naprawi) jak polski "Janusz mechanik" ? Ewentualnie znaleźć magików którzy potrafią stroić etc. Patrząc po stronach to nie ma opcji albo też nie wychodziły 1.9 q+ automat bo nigdzie znaleźć nie mogę :/ i w sumie czytałem o konwersji ośki na 4 buty i dosyć temat mnie zainteresował, wyglądając na dosyć prosty zabieg o ile ktoś to potrafi. Takie lekkie wybieganie w przyszłość z mojej strony ale wolałbym wiedzieć co i jak, na co się szykować.  Pozdrawiam ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi, co konkretnie chcesz kupić i ile chcesz wydać kasy?
Jak nic nie znajdziesz, zaproponuje ci swojego AVF, opisany jest chaotycznie w moim temacie, ja mam już inne plany i będę kupował coś innego :x

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, RumJanek napisał:

Powiedz mi, co konkretnie chcesz kupić i ile chcesz wydać kasy?
Jak nic nie znajdziesz, zaproponuje ci swojego AVF, opisany jest chaotycznie w moim temacie, ja mam już inne plany i będę kupował coś innego :x

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 

Konkretnie to sądzę że A4 b6 do wydania na samo auto planuje przeznaczyć 3,5-4k funtów + 1k funtów mam nadzieję że wystarczy na początek żeby wsadzić w auto od strony mechanicznej + pewnie 1k + na ubezpieczenie z racji że mam 23 lata ubezpieczenie w Pl miałem przez 3/4 lata bezkolizyjne ale dalej wiek. Po prostu trochę może i wyobraźnia pogoniła mnie :D są trzy warunki co do auta:

- w dobrym stanie

- automat

-1.9tdi choć patrząc na eBayu i innych sporo jest też 2,5tdi q  sporo ale nawet nie bojąc się silnika i większego spalania obawiam się że ubezpieczenie wtedy za dużo pochłonie pieniędzy niż chciałbym przeznaczyć, szczególnie że za rok mamy się przeprowadzać do większego miasta. 

 

 

Pozdrawiam i miłej, spokojnej niedzieli !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odezwij się później do mnie, telefon w podpisie, mam rozwiązanie dla ciebie, lepsze niż ci się wydaje.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, dawno mnie tu nie było :) domjenick zyjesz jeszcze? Wyrwało mnie w twoje strony ? pozdro ze Szkocji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...