Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycieraczka tylna włącza się razem z przednimi


Brdm

Rekomendowane odpowiedzi

Audi A4 B7 avant, Zauważyłem że bardzo często włączając czujnik deszczu zaczyna pracować tylna wycieraczka (przeciera szybę tylko raz w momencie włączenia). Przesuwając dźwignię na dół w pozycję jednorazowego przetarcia szyby też się załącza tylna wycieraczka na jeden raz. Czasami nie włącza się w tych sytuacjach. Po włączeniu wstecznej wycieraczki - działa prawidłowo (przeciera szybę co kilka sekund). Co jest nie tak z tą wycieraczką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko dziwne że to występuje tylko chwilę po uruchomieniu silnika... później już jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal uważam że to wina pająka bo tam jest sterowanie i przednich wycieraczek i tylnej. Tam trzeba szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat w miarę świeży to się podłączę. U mnie jest problem, że tylna wycieraczka ciągle pracuje. Próbowałem manetka sterować ale ciągle wyciera. Co może być? bzpieczniki sprawdziłem i wszystko ok.

Edytowane przez Zymek1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak błędów. Rozebrałem tapicerkę klapy ( jeden zatrzask poszedł się rypać) i dobieram się do silniczka, ale najpierw mierzę napięcie na kostce czy jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być zwarcie w pająku.

Wszystko się wyjaśniło ... wycieraczka tylna zaczyna działać razem z przednią w momencie kiedy samochód ma włączony bieg wsteczny... Po włączeniu wstecznego biegu i włączeniu czujnika deszczu tylna wycieraczka działa razem z przednią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zymek rozwiązaleś swój problem z wyciaraczka ? bo u mnie jest taka sama sytuacja czyli ciagle pracuje tylna wycieraczka. Nie wiem co jest przyczyną tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być zwarcie w pająku.

Wszystko się wyjaśniło ... wycieraczka tylna zaczyna działać razem z przednią w momencie kiedy samochód ma włączony bieg wsteczny... Po włączeniu wstecznego biegu i włączeniu czujnika deszczu tylna wycieraczka działa razem z przednią.

Jak Cie to denerwuje, to możesz wyłączy tą funkcję VAG'iem.

[09] Moduł centralnej elektryki => Adaptacja => Kanał 13

W standardzie kodowanie to: 115

+ 64 aktywuję tą funkcję

- 64 deaktywuje tą funkcję

Edytowane przez Lukasz_N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...