Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Samoczynne otwieranie szyb - prośba o pomoc


JózefPiłsudski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

Mam poważny problem z przednimi szybami w Avancie (2004 rok). Ostatnio kilka razy w nocy (zauważone nad ranem) otworzyły mi się szyby, około 10-15 cm. Ogrania mnie przerażenie jeżeli pada w nocy deszcz.

Gdzie szukać problemu? Doraźnie wyciągnę bezpiecznik,ale to rozwiązanie jest na chwilę, póki nie dojdę co i jak. Szyby normalnie działają: opuszczenie, podnoszenie, otwieranie i zamykanie z pilota.

Auto zamykam z pilota, robię 3 obejścia wokół i co jest nad ranem? Uchylone! (nie zawsze ale kilka razy zdarzyło się). Idealne zaproszenie dla złodzieja. Myślałem,że gdzieś niefortunnie moja kobieta (ona jeździ autem w 99%) nacisnęła guzik na pilocie (burdel w torebce, coś go naciśnie, itp), więc miała z tego powodu rozmowę "motywującą" :bicz: ,ale problem nie ustał.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz miałem taki jednorazowy przypadek że szyba wracała do połowy jak starałem się ją zamknąć, więc przytrzymałem przycisk zamknięcia przez 5 sek, szyba pozostała zamknięta. Jak wróciłem po godzinie do auta i włożyłem kluczyk do stacyjki od razu wywaliło że wszystkie żarówki w w klapie bagażnika przepalone, oczywiście przetarty kabelek był tego przyczyną ale nie wiem czy szyba się otwierała w skutek jakiegoś zwarcia czy doziemienia gdy ten kabelek się przetarł. Ja bym prowizorycznie przejrzał na twoim miejscu kabelki w gumowej osłonie tej przy drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki przypadek w BMW e46. Zamykałem auto i szyby potrafiły sie otworzyć wszystkie.

Pojechałem do mechanika, pogrzebał w zamku, bo tam dało sie domknąć szyby kluczykiem( w audi jest to samo). Okazało sie ze coś tam dotykało tego stycznika do domykania. Podgiął blaszke i było ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...