Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 b5 1.8T 150KM zwiększenie mocy


przemek11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :hi:

Posiadam A4 b5 1.8T AEB 150KM z 1995r z LPG

Chiciałbym wniej zwiększyć moc, doradzcie mi co mam zrobić i Najlepiej do jakiej firmy się udać aby dokonali małych modów. Póki co jestem laikiem w tych tematach więc prosze o pomoc, bo kompletnie nie mam się kogo poradzić, gdzie jechać itd. Dodam też że chciałbym to zrobić jak najmniejszym kosztem, ale solidnie i zeby nie padł mi silnik po 1000km, a zwiekszenie mocy tylko dla wiekszej frajdy z jazdy a nie na tor, wyscigi itp. Myślę że rozumiecie o co konkretnie mi chodzi :)

Jestem z okolic Kielc, Radomia więc wolałbym firme z tych okolic a nie typu Szczecin, wrocław itp

dodatkowe pytanie mam czy własnie wycięcie katalizatora coś pomoże? podniesie moc? moment? i czy to jest łatwe i kazdy kto zajmuje sie wydechami jest w stanie to zrobić, czy trzeba tez coś grzebać przy komputerze sondach ...

Z góry Wielkie Dzięki wszystkim za pomoc! :notworthy:

Tematów na ten temat pewnie jest masa, ale wolałbym aby każdy konkretnie mi odp na mój przypadek

Edytowane przez przemek11
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycięcie katalizatora jest dobrym posunięciem , uzyskasz w ten sposób do 5koni i 10Nm w piku.

Indywidualne strojenie 1.8T AEB przy założeniu że osprzęt silnik i turbo jest w dobrej kondycji - pozwoli na osiągniecie do 180km przy bezpiecznym sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakie moce celujesz? jak w okolice 260-270KM to mam komplet gratow za przyzwoite pieniazki ;)

nie, nie w aż takie moce celuje ponieważ takie moce to już kosztują, bardziej mam cos na myśli 185 190 do 200 choć 200 to nie sądze zeby dało sie wyciagnac z niego bez wymiany turbo itp

Jak wsio zdrowe i tjuner sie przyłozy to tak.

seryjne wtryski pomogą :)

co masz na myśli pisząc seryjne wtryski pomogą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomogą doyebac silnik, Gregor uzył skrótu myslowego.

Mialem AEB na seryjnych gratach 212kM/307Nm.

Zrobione przeze mnie 150000km na LPG i nigdy nic sie nie wysrało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomogą doyebac silnik, Gregor uzył skrótu myslowego.

Mialem AEB na seryjnych gratach 212kM/307Nm.

Zrobione przeze mnie 150000km na LPG i nigdy nic sie nie wysrało.

ale kompletnie nic nie wymieniałeś na wieksze lepsze?? samym softem pociagnałeś do 212 i 307Nm?

ja również śmigam na gazie, jednak to oszczędność a w mocy nie czuje róznicy żadnej

Jak juz jechać i stroić to zrob cos wiecej, naszykuj wtryski wstaw dp i tip, wynik juz pojdzie w gore :-)

krzysiek ale już takie zabiegi jednak kosztuja nieco wiecej kasy, wiem ze wynik wtedy tez wiecej w góre pójdzie, do tego jakbym turbo zmienił ale to jakie są koszta to raz a dwa to nie jest młody samochód bo z 95 więc bardzo długo jeździć nim raczej nie będe, bo juz chetnie bym chociaz polifta kupił:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna dac seryjna mapę z AJLa ale tam niuton jest nędzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna dac seryjna mapę z AJLa ale tam niuton jest nędzny.

mówisz żeby zakupić komp od ajl? no tam chyba jest 235Nm? dobrze mówie?

można w sumie powiedzieć że na Nm się jeździ :)

ja chce podnieść moc, ale też chciałbym żeby miał ok 270Nm chociaż, bo wydaje mi sie że tyle w porównaniu do serii 210 to ładnie idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...