Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Różnica między spalaniem wskazywanym przez FIS a rzeczywistym z tankowania.


bbarney_Szcz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,



Ostatnio zatankowałem do pełna i po przejechaniu ok 100km znowu zatankowałem do pełna na tej samej stacji z tego samego dystrybutora.


Według FIS-a spalanie ok 8l (jeździłem tylko po mieście) a obliczone z tankowania 10l. Skąd może wynikać ta różnica. Mój styl jazdy jest umiarkowanie dynamiczny. Nie jak dziadek ale eco jazda też to nie jest.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało natłukłeś kilometrów stąd ta różnica.

Wyjeździj cały zbiornik i wtedy przelicz.

Mi tak coś koło 0,2-0,4 L oszukuje przy długiej trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie możesz zmienić vag-iem. Mi zawyżało ok. 10%, teraz jest w porządku. Oczywiście wszystko mierzone według tankowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej się mierzy od korka do rezerwy, i spowrotem pod korek. Wtedy wychodzi prawdziwa średnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Za pomocą VCDSa wchodzisz do sterownika 17-Instruments. Wybierasz kanał 3 i domyślnie masz w polu Stored value 100. Teraz musisz policzyć o ile Cię komputer "oszukuje", jak to zrobić jest to opisane w chmurce pojawiającej się jako podpowiedź. Łopatologicznie: jeżeli komputer pokazuje np. 6,5tr a Tobie z tankowania wyszło 6,8ltr, to liczysz:

100*6,8/6,5 = 104,6 czyli zaokrąglajac 105.

Tę wartość wpisujesz w pole New value, wciskasz Test a potem Save i zrobione. W polu Stored value pojawi się nowa wartość. Teraz proponuję znów przy tankowaniu wyzerować wskazania i po wyjeżdżeniu całego baku (najbardziej miarodajnie) sprawdzić odczyt."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankujac zawsze do pełna na tej samej zaprzyjaźnionej stacji i zawsze mi wychodzi inaczej niż na Fisie. Komputer będzie dobrze obliczal jezeli robisz dłuższe trasy, jak jeździsz po mieście zawsze coś tam oszuka. Dodam że kalibrowalem spalanie vagiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mi również fis oszukuje ze spalaniem mianowicie na liczniku pokazuję 8,6 a w rzeczywistości wychodzi mi 7,5 wiec z opisu powyższego powinno być tak 100*7,5/8,6 = 87,2 dobrze rozumiem ?? 87 nie wchodzi więc wpisałem 90 i zobaczymy czy teraz bedzie dobrze pokazywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj fis tez mnie ciula. Tak jak i licznik predkosci o 10% zawyza czyli jak jade 120 to na gps i fotoradarze pokazujec 110. A spalanie tez o okolo 8.5l fis a bak ok. 7.8l. Czy licznik tez idzie ustawic podobnie jak spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...