Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpanie na jałowym oraz przewód podciśnienia.


karoll20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miałem już kilka tdi w życiu i było bez problemów, ale ten egzemplarz coś trapi. Dotyczy 1.9 tdi AVB. Mianowicie jak kupowałem to pracował ok, pod vcds wszystko w normie. Jednak po zakupie zdarza się ze auto poszarpuje. Po dodaniu gazu pracuje równo. Zrobiłem logi grupy 13,18 23 i widać, że co jakiś czas na 4 cylindrze coś szwankuje. Gdzie szukać przyczyny takiego zachowania?
2) Druga sprawa to obroty silnika, dlaczego autko na jałowym ma 882/min (bez klimy).
3) Przy wymianie oleju i filtrów zauważyłem brak cienkiego przewodu do obudowy filtra powietrza. Patrząc na schemat podciśnienia przewód ten powinien iść od n75 (chyba że się mylę). Ale odkręcałem n75 i nigdzie nie widzę możliwości podłączenia (wchodzą 2 zbrojone przewody, i brak miejsca na podpięcie kolejnego. Patrząc na n75 na zdjęciach widzę ten króciec, a u mnie tego nie ma. Czy mam kupić inny zawór n75, czy w tych silnikach ten przewód nie jest potrzebny? Proszę o pomoc.

Logi 13,18,23: http://vaglog.rtnet.pl/log_186976.html

Logi 003 BS : http://vaglog.rtnet.pl/log_186977.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo w silniku BRB za cholerę nie mogę już dojść co to.

Wymieniłem wszystkie filtry w szczególności paliwa, jest na świeżym oleju itd.

Jak wciskam gaz jeździ normalnie jest dynamiczny silny itd.

ale jak stanę na czerwonym świetle po ok 1-2 min na jałowym szarpie co jakieś 5-6 sek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to samo. Na rozgrzanym silniku na jałowym poszarpywał (bujało budą). Okazało się że źle ustawili rozrząd podczas wymiany

Po ustawieniu na 0 wszystko jest git

Wysłane z Tapatalka

Edytowane przez Chaberiusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...