Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pin zasilający zmieniarkę


Bose

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze zmieniarką. W czasie grzebania przy wtyczce instalacji radio-> zmieniarka zrobiłem zwarcie i coś się zepsuło ;)

Po włączeniu radia zmieniarka na nic nie reaguje. Chce sprawdzić, czy w ogóle radio jest sprawne i daje prąd do zmieniarki.

Na którym pinie po uruchomieniu radia powinno pojawić się napięcie? Mam radio Audi Symphony.

Edytowane przez Bose
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

na stronie Leszka http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/ w dziale kablomania=>ISO OEM znajdziesz bardzo szczegółowe opisy złącz.

W Twoim przypadku to górne złącze sterujące zmieniarką :

pin 16 - wyjście zasilania 12V

pin 17 - 12V sterowanie CD

A najlepiej to miernik w rękę i sprawdź czy na tych pinach pojawia się +12V po włączeniu radia.

Pzdr

/J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, właśnie widziałem te piny i zastanawiają mnie pewne kwestie, a mianowicie:

1. Czy na obu pinach pojawia się napięcie od razu po uruchomieniu radia?

2. Czy napięcie powinno się raczej pojawić na jednym (pin 16?) dzięki któremu zmieniarka nawiąże połączenie z radiem i dopiero po wybraniu na radiu opcji zmieniarki powinno pojawić się napięcie na drugim pinie (pin 17?)?

Bo jak ma być opcja numer dwa, to muszę wiedzieć na którym pinie zmostkować napięcie z innym kablem - np. po stacyjce z kostki zasilania samego radia :P

Edytowane przez Bose
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie.. Czy pod pin 17 lub 16 moge podlaczyc wzbudzenie wzmacniacza? Zasilanie podciagnelem pod tyl auta (sedan) ale nie wiem w co sie wpiac zeby wzmak dzialal tylko po wlaczeniu radia a nie caly czas..Radio to JVC KD-G501 a wzmacniacz BLAUPUNKT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...