Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Powłoka na szyby


LukasxXx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć jakie powłoki polecacie, zależy mi na tym by była dobrze hydrofobowa. Co powiedzie na Gtechniq G4&G1? Przed aplikacją trzeba polerować szybę?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Rain-X, przed aplikacją wystarczy tylko dobrze wyczyścić szybę i nałożyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 - RainX jest ok 2 razy tanszy (za 200ml) niz Gtechniq G5 (100ml).

Efekt G5 jest za to tak 10 razy fajniejszy i trwalszy niz RainX.

Ja osobiscie lubie obydwa produkty. RainX sprawdza sie dobrze na bocznych szybach, odpowiednia aplikacja i mycie oczywiscie daje zabezpieczenie nawet do 6 miesiecy przy RainX. Za to przednia szyba, zdecydowanie G5.

Z G5 pracuje sie DUZO przyjemniej niz G1/G2 no i jest duzo tanszy.

Podstawa to odpowiednie wyczyszczenie szyb+przepolerowanie maszynowo lub recznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie maże na przedniej szybie? tzn. w nocy, w deszczu przy włączonych wycieraczkach, nie przeszkadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazać nie maże, ale trzeba pamiętać że po zastosowaniu tych preparatów, woda która nie rozlewa się tylko zostaje w postaci kropli, może przeszkadzać.

Szczególnie uciążliwe to jest w trakcie mżawki w mieście, wieczorem gdy świecą już lampy uliczne. Powstaje wtedy wiele malutkich kropelek, które działają jak soczewki i niektórych mogą drażnić.

Gdy jest duży deszcz lub jest większa prędkość, nie jest to tak odczuwalne. Wiatr robi swoje, a w mieście duże krople szybko spływają łącząc się w jeszcze większe.

Najważniejszą zaletą pozostanie i tak lepsza widoczność/czytelność przez taką szybę. Nawet jadąc bez włączonych wycieraczek.

Ja mam zastosowany zwykły, z Autolandu za bodajże 25pln. Pomimo (a może dlatego), że nie pada u mnie tak często, płyn na szybie wytrzymuje pół roku. Oczywiście mycie myjką ciśnienieniową również.

Nawet boczne szyby, które zwykle opuszczam kilka razy dziennie zachowują swoją przejrzystość.

2013-11-21_szyby_5.jpg

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam ten autoland jeszcze z czasów pierwszego auta i pamiętam, że po zastosowaniu na przednią szybę było ok tylko przy wyłączonych wycieraczkach. Po włączeniu wszystko się mazało w nocy ledwo co było widać.

Przy szybkiej jeździe nie przeszkadzało, wiar robił swoje i krople szybko uciekały z szyby.

Teraz mam na bocznych i spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem, niezła NW nakłada się w miarę ok, ale ciężko się poleruje, ma za to bardzo dobrą wytrzymałość, siedziała prawie półtora roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mozna kupic ten z autolandu?

W kauflandzie jak caly ich asortyment

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tej z Autolandu uważaj na końcówkę rozpryskującą ciecz (to czarne oczko), lubi wypadać i później zamiast rozpylania, tryska mocnym strumieniem.

Mnie już w dwóch wypadło zaraz po zakupie i musiałem szukać innego pojemnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie kupilem ten autoland, nie powalilo mnie az tak, ale powiedzmy polowicznie spelnia to czego oczekiwalem, by chcialem aby szyba byla czysta, a ma takie kreski od wody, fakt woda znika szybko, gdyby nie te smugi.

Wysłane z mojego SGPT12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...