Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[C5 1.8T]STAGE 2, hybryda k04, fmic, tip, quattro, 1be, 2001r.


Arcus

Rekomendowane odpowiedzi

no to ładnie na ile celujesz moc w niej

Nie celuję. Ile wyjdzie tyle będzie ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20150808_100359.jpg

Uwaga.Będzie rzeźba. Aż sam jestem ciekaw efektu końcowego. Szykuje się sporo cięcia i "klejenia". Trochę to potrwa bo czasu mało na takie zabawy.

Efekt wieczornego zaniedbywania żony od początku tygodnia. Dobrze, że wyrozumiała i nie było <nerwus> <nerwus> <nerwus> <nerwus> <nerwus> <nerwus> <nerwus> <nerwus> <nerwus>

20150814_072313.jpg

20150814_212855.jpg

Dolot spawany własnoręcznie ale jest błąd w pomiarach <mysli> . Będę musiał zrezygnować z halogenów :[

Po montażu fmica. Na dworze 20st. Tylko te zapłony jeszcze. Świece nowe pfr6q i paliwo 98.

http://vaglog.pl/log_230144.html

http://vaglog.pl/log_230143.html

Tak po montażu na prawie gotowo. Kratki może uda się jakoś podszlifować. Może wejdą. Ale halogeny napewno nie.

IMG_20150830_133034.jpg IMG_20150830_133309.jpg

Następny plan to sztywny tip i grzybek hks. A później już tylko rozrząd i rozdział silnikowy będę raczej zamykał.

Tak jak pisałem. Tip już jest. Produkcja własna. Do tipa filtr hks.

201509191_spqxanp.jpg

Logów jeszcze nie mam a cyferki pewnie pokażą jaka jest różnica. Sapanie dv-ki słychać teraz jakby siedział tam niewiadomo jaki psssykacz. Ciekawe jak zacznie się to nudzić...

Co myślicie o tej opcji na przyszły sezon? Bo ja mam trochę zmieszane odczucia. 8,5j r18 et32, gumy 235/40. Jest szansa ze zamulą mi auto? Do tej pory jeździłem na 225/45/17 i nie mam porównania do wiekszych kół.

20151218_204419.jpg

20151218_204249.jpg

20151218_210348.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet dosyć ci to wyszło z tym coolerem.

Sam zastanawiłem sie nad centralnym do mnie ale właśnie przez brak czasu odpusciłem temat.

Gratuluje modów,oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz pomyslec jeszcze nad odgrodzeniem grzyba od silnika zeby nie dostawal goracego powietrza z turbo. rurki do fimca mogles troche inaczej pospawac ale jak na wlasna robote bdb wyszlo. szukam takiego samego auta tylko ze polifta i nii uja nie moge znalesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak nie był odgrodzony to fmic dawał sobie z tym radę. Rura wlotowa ciepła ale wylotowa zimna. Mimo to zrobiłem taką osłonę. Filtr po dłuższej jeździe chłodny a wcześniej był ciepły - czyli blacha spełnia rolę.

20151207_210618.jpg

Kolejny malutki fant. Bardzo możliwe, że w niczym nie pomoże ale wyrwałem to za cenę "flaszki" więc warto już założyć.

20160303_190015.jpg

Wymieniłem też przegub wewnętrzny - myślałem, że on powoduje lekkie telepanie kierownicy przy ok 100-120km/h ale to chyba tarcze.

20160212_210349.jpg

Mniej więcej tak w tym sezonie. Na czasie dorzucę jakieś inne fotki.

20160429_173115.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ta rozpórka górna dużo ci da jeśli też masz dół spięty ja mam to u siebie i jestem mega zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dół jest spięty fabrycznie a górną sobie dołożyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica na tym filtrze w porównaniu do ori ? Przeplyw po logach wzrósł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalnie. Spróbuję jeszcze opracować tipa pod ori puszkę dla porównania. Ten filtr głównie uwydatnia dość mocno zasysanie powietrza i zawór dv.

A tu ostatnie prace:

20160511_215827.jpg 20160511_215836.jpg

Do tego olej, filtr i filtr paliwa.

Rozrząd INA już czeka i może z mocą (turbem) coś się jeszcze pomyśli.

Dawno mnie tu nie było a ostatnio sporo się działo z autem.

Kolejne rozbieranie

20160922_072334.jpg 20160926_225220.jpg

20161008_110913.jpg

20161004_232424.jpg

20160604_220947.jpg

Zdjęcia trochę bez kolejności jeśli chodzi o hronogię ale już wyjaśniam. Zaczęło się od turbiny - jest to k03 z bebechami od k04. W międzyczasie jak wymieniałem rozrząd wpadła turbina. Bez ostatecznego strojenia do tej pory.

Podczas wypadu na urlop do Zakopanego zniknęło pół miarki oleju w jedną stronę. Zaczęły mi chodzić po głowie dwie myśli - sprzedać lub remontować "serducho". Sprzedać ciężko za sensowne dolary więc auto trafiło "na kanał". Głowica na stół - uszczelniacze zaworowe średnio twarde i luzy na prowadnicach. Wydechowe mokre od oleju. Głowica do regeneracji. Tłoki już widać więc.... wyciągam. Już i tak droga niedaleka więc szkoda byłoby nie zrobić. Pierścienie olejowe z nagarem. Żadna nafta czy inny antykoks wlewany do cylindra tego nie ruszył. Szkoda czasu i kasy na te specyfiki. Żadnych panewek nie ruszałem. Brak śladów zużycia. Obowiązkowo uszczelki jakie tylko można poszły nowe. Aktualnie silnik się dociera i po przejechaniu zaledwie 100-u kilomerów w trybie miejskim myślę, że różnica w pracy silnika jest na +.

Jest też fmic "230" i pokusiłem się też o wskaźniki boost i ciśn. oleju. Parę zmian stylistycznych też wprowadziłem. Fotki później.

Edytowane przez Arcus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowica była planowana ?

Była pełna regeneracja. Uszczelniacze, prowadnice, docieranie itp. Przejechałem 500km od remontu. Poprawa jest widoczna. Brak dymienia, stan oleju bez zmian.

Logi zapłonu mam jeszcze z przed "remontu".

http://vaglog.pl/log_273863.html

Tak aktualnie wygląda front

2016_10_17_19_39_13.jpg

I zamontowane zegary: boost i ciśnienie oleju.

20161017_072605.jpg

Ten drugi trochę przekłamuje bo wskazówka przy wyłączonym silniku jest pod zerem. Co do obudowy nie będę tego oddawał do tapicera - pasuje kolorystycznie do deski a poza tym cały słupek kończy się przy tylnych oparciach kanapy.

Edytowane przez Arcus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej ale interesowały by mnie logi teraz po remoncie .Ciekawe czy z doprezona głowica robienie większej mocy będą też same zera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas może odświeżyć trochę temat. Każdy coś pisze to i ja  <lol> 
Ogólnie auto jeździ i od czasu remontu silnika nie łyka już oleju - co bardzo mnie cieszy. Można powiedzieć, że operacja się powiodła ;-)


Ostatni mod to rnsd kupione w mega okazyjnej cenie

20170222_073618.jpg

Domontowany dvbt - filmy i muzyka z usb i może kiedyś antena do tv wpadnie.

20170222_073606.jpg

Następny krok to inne kółka na wiosnę. Po tym się zobaczy co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rolki umyślałem na cieplejsze dni. Może bardziej podpasują niż te aktualne.

479492803_1_1000x700_felgi_aluminiowe_18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...