Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana tunelu 1DIN na 2DIN A4 B6/B7


A4_Dominik_WAW

Rekomendowane odpowiedzi

A może prościej jest zamontować cały tunel, w którym już było oryginalnie duże radio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o samym tunelu? Jeśli tak, to oczywiście że lepiej z 2din dać, bo nie musisz nic docinać i dopasowywać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podcinanie elementu za popielniczką jest potrzebne?
Czemu to przeszkadza, kosz 2din się wtedy nie zmieści czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2016 o 16:57, Łukasz Szymkiewicz napisał:

Mam pytanie czy da się zmienić kosz 1 din na 2 din bez zmiany tunelu? aby wsadzić radio 2 din ?

tunel zostaje ten sam kosz musisz kupić a tunel przycąć i po sprawie u siebie tak zrobiłem i pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy tunel od anglika jest identyczny jak w wersji europejskiej ? da się anglika bez problemu przełożyć do wersji europejskiej ?

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnosnie podłączenia elektrycznego radia 2din? Czy trzeba cos przerabiać w instalacji z radia 1din czy kostki beda pasowały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, kali2309 napisał:

A ja mam pytanie odnosnie podłączenia elektrycznego radia 2din? Czy trzeba cos przerabiać w instalacji z radia 1din czy kostki beda pasowały?

radia 2DIN mają inną wtyczkę, więc będzie trzeba poprzerabiać instalację lub zakupić przejściówkę gotową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Możecie mi powiedzieć, czy w przypadku podcięcia tunelu 1 DIN pod kosz 2 DIN będę mógł w miejsce popielniczki 1 DIN wsadzić popielniczkę 2 DIN (czy będzie pasowała)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz klimatronik 1din docięty ,czy 2din ?

Edytowane przez Exmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szybko pierwsze lepsze foty i wygląda na to, że cabrio ma nad przyciskami dodatkową półkę - to już chyba burzy plan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale te kosze do cabrio na zdjęciach czasami wcale nie mają wnęki na awaryjne i resztę tak jakby dopinalo się dodatkowe kieszonki czy normalny kosz np avant te z plastiku da się oddzielus ta kieszeń na klawisze czy to jeden odlew. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W avancie to jest jeden odlew w cabrio z rys w etce wynika ze ten schowek nad przyciskami/szufladkami jest osobno przykrecany ale tu 100% pewności nie mam.

Istotne jest to ze numer OE w cabrio zaczyna sie na 8H0 a sedan/avant ma 8E0 co sugeruje że nie są te same elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem tu nowy. Szukam rozwiązania chce zamontować radio dotykowe 2din aktualnie posiadam radio 1din symphony 2. Patrzę na starsze wpisy ale te linki nie działają. Mam Audi a4 b7 1.9tdi i znalazłem coś takiego jak na zrzucie. Czy wystarczy że wymienię ten koszyk czy coś trzeba jeszcze robić np wymienić cały ten panel razem z tym panelem od navi co jest obok ręcznego? Bo co lepsze. W aucie mam taki panel jak były montowane razem z radiem Audi Navigator mam przyciski od navi ale siedzi radio 1din jakby ktoś radio rnse sprzedał przed sprzedażą albo nie wiem. Podpowiecie coś? 

Screenshot_20201104_222449_com.facebook.katana.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tunel można przerobić. Jak wyżej musisz zmienić kosz na taki pod 2 din i wymienić klimatronik na taki pod 2din (można się bawić w przycinanie ale co kto lubi) do tego dajesz popielniczkę taką pod 2din. Niby możesz zostawić obecną ale będzie szpara pod klimatronikiem. Aha tunel też trzeba przycinać żeby kosz wszedł jak należy. Ale do zrobienia jest bez problemowo.

Edytowane przez MaTeo85
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Własie zastanawiam się czy ja już nie mam tunelu gotowego pod taki koszyk na 2din. Jest to możliwe? Jutro zrobię zdjęcie pokaże jak to wygląda bo zapomniałem zrobić. Bo boję się trochę że kupię raki koszyk na darmo. Ale jak to kwestia przycinania to spoko. Szpare jak będę miał to też ok na maseczkę na twarz będzie :D dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dinex napisał:

Cześć jestem tu nowy. Szukam rozwiązania chce zamontować radio dotykowe 2din aktualnie posiadam radio 1din symphony 2. Patrzę na starsze wpisy ale te linki nie działają. Mam Audi a4 b7 1.9tdi i znalazłem coś takiego jak na zrzucie. Czy wystarczy że wymienię ten koszyk czy coś trzeba jeszcze robić np wymienić cały ten panel razem z tym panelem od navi co jest obok ręcznego? Bo co lepsze. W aucie mam taki panel jak były montowane razem z radiem Audi Navigator mam przyciski od navi ale siedzi radio 1din jakby ktoś radio rnse sprzedał przed sprzedażą albo nie wiem. Podpowiecie coś? 

Screenshot_20201104_222449_com.facebook.katana.jpg

Może masz nawigację w bagażniku w schowku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B6/B7 nie było panelu dla nawigacji pomiędzy siedzeniami jeśli siedziało RNSE.
Radio 1Din to właśnie radio z małym panelem, dla nawigacji strzałkowej. w bagazniku powinna być nawigacja.


To co siedziało gdy auto wyjeżdżało z fabryki, da tylko odczytanie VINu.
Zawsze można zajrzeć za radio, i zobaczyć jak wyglądają przewody/wtyczki do radia.

Edytowane przez GreGoriO
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...